Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Abp Hoser: Ustawa o uzgodnieniu płci to teatralizacja życia, osoba transpłciowa jest jak aktor

Rok 2015 | Henryk Hoser (arcybiskup warszawski):

[Ustawa o uzgodnieniu płci] będzie elementem teatralizacji życia, gdyż człowiek, który jest mężczyzną, ale przyszło mu do głowy, że jest kobietą, nie zmienia swoich cech biologicznych, tylko się przebiera za kobietę, kupuje perukę i gra kobietę jak aktor. Podobnie kobieta, która odgrywa mężczyznę.

Dobrzy aktorzy potrafią to zrobić, ale dzieje się to w majestacie prawa.

A państwo – takie jakie mamy, z taką legislacją, się kompromituje. I kolejnym skutkiem tej kompromitacji będzie brak szacunku dla państwa, który i tak jest duży w Polsce.

Źródło: idziemy.com.pl, 26.07.2015 | fot. PAP/ Radek Pietruszka | Przeczytaj więcej wypowiedzi arcybiskupa Hosera

***

Komentarz redakcji:

Płeć to coś znacznie bardziej skomplikowanego niż to, co mamy między nogami. Nowa ustawa reguluje to, co działo się od dawna i przy tym szanuje godność osób transpłciowych, które nie będą już musiały pozywać swoich rodziców, by dokonać zmian w dokumentach. Państwo wreszcie stanęło po stronie szacunku do człowieka i respektowania potrzeb do swoich obywatelek i obywateli, a nie po stronie ideologów watykańskich. 

A jeśli chodzi o teatralizację, kostiumy i aktorstwo, to Hoser powinien przyjrzeć się sobie i swoim kolegom po fachu.
1. fot. PAP
2. fot. Franciszek Mazur/AG
3. ?

16 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Brawo redakcja! Sukienkowe aktorzyny z episkopatu nie potrafią nawet zagrać naśladowania Jezusa.

  OdpowiedzUsuń
 2. "A państwo – takie jakie mamy, z taką legislacją, się kompromituje. I kolejnym skutkiem tej kompromitacji będzie brak szacunku dla państwa, który i tak jest duży w Polsce."

  Polskę najbardziej kompromitują biskupi i ich polityczne homilie a ich szacunek dla państwa bez przerwy nawołując do nieprzestrzegania prawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecież to głupota, wypowiadają się o rzeczach o który pojęcia nie mają, odrazu widać buractwo bezmyśle, przecież to wszystko z wioch pochodzi. Dla nich to jarmark gdzie faceta z cyckami pokazują, albo babę z wąsami. To buractwo naprawdę nie wie na jakim świecie żyje, przecież gimnazjalista zdaje sobie sprawę że nikt nie przechodzi trudnych operacji, gdzie następnie całe życie łyka hormony, dla draki lub dla zabawy. Przecież to oczy wychodzą na wierzch że można być takim debilem. Głupota szokuje, czasem ludzie nie wiedzą co powiedzieć bo to jest poniżej wszelkiego poziomu i mnie by zamurowały jakby osobiście do mnie tak gadał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znacie kanał na youtube Teapotpilot ? O absurdach wiary i biblii.Polecam uśmiejecie się do łez.

  OdpowiedzUsuń
 5. A jakie gender są oni te znawcy biologicznie przez Kosciol uznawane oni ubieraj się w sukienki różne kolorowe, czerwone, różowe, fioletowe i do tego różne kolorowe czapki zależy na jakim poziomie jest ta "inteligencja" kościelna, to co im wolno?inni księża w innych krajach ubierają się w garnitur a Polskie są ciche gender?? lubią sukienki no to o czym to świadczy? Jóź sobie wyobrażam jak się stroją miedzy sobą hehe trzeba by się schować i film nagrać ale by była heca na YouTube Gender to właściwie oni ja nie mam nic przeciwko temu jeśli chcą niech się ubierają w sukienki i nawet niech się malują, tylko niech nie napadają na innych hipokryci, im wolno?

  OdpowiedzUsuń
 6. Racja, kk to jeden wielki teatr, żeby nie powiedzieć cyrk. Hoser nie ma żadnych hamulców moralnych, to już wiemy. No i wiedzy też nie ma, chyba że liczy na totalną ciemnotę owiec. Zmianę płci dokonuje się od jakiś 60 lat, a ćwoki w kostiumach jak zwykle opóźnione i na bakier z wiedzą medyczną, ale zamiast się douczyć, ogłupiają i tak swój niezbyt lotny fanclub. Zawsze mnie dziwiło dlaczego teraz, nagle zaczęło ich to tak interesować, pewnie by przykryć swe brudy, wydumali: łapać gendera! Brzydzę się klerem, transów jest niewielu i nie trzeba wiele wyobraźni by wiedzieć jak jest im trudno żyć, a Hoser jeszcze im dokopuje, jakim ujem trzeba być! Natomiast jest masa chorych dzieci i wstyd, że zbieramy na ich leczenie, podczas gdy tacy jak Hoser wożą d..y limuzynami, przy tym NIC dobrego nie robią. To jakoś nie wydaje się Hoserowi sq.... i niesprawiedliwością, a to razi po oczach. Źle traktuje się w Polsce zwierzaki, to też Hoser ma w de, uczepił się cham osobistych, intymnych spraw ludzi, którzy nie życzą sobie mieć z osobnikiem jego pokroju, do czynienia. To dopiero chore. I jeszcze raz - Hoser, chcesz być chłopem w kiecce? Bądź chłopem w kiecce i pozwól innym robić co chcą ze SWOIM ciałem. Debile ogarnijcie, że to tak jak z in vitro nie ma przymusu, nikt was nie złapie na ulicy i nie zmieni wam płci na siłę, zwłaszcza, że wy tacy bezpłciowi, hehehe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pan Hoser przed wypowiadaniem takich opinii powinien sam się poddać dokładnym badaniom swojej płci.Bo to chodzenie w sukience jest podejrzane.

  OdpowiedzUsuń
 8. A kim jest facet przebierający się w koronki i długie kiecki, wkładający na głowę fantazyjna czapeczkę?

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja dziękuję kościołowi za tę kampanię przeciw strasznemu GENDER. Dzięki temu postanowiłem sam sprawdzić co chodzi. To było rok temu. Teraz wiem że osoby trans istnieją naprawdę. Poznałem ich kilka. I żadna nie jest przebranym facetem , jaki coś udaje. Bo to kobiety po prostu. W jednej MK się zakochałem!!! Ona jest śliczna, wysoka i szczupła, ma przepiękne oczy i jest bardzo fajna. Znacznie fajniejsza od cis kobiet jakie znam. Dzięki Wam .... chłopaki w sutannach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gender nikomu nie zmienia płci. A osoby transpłuciowe to zupełnie coś innego.
   1. Transpłuciowe osoby mają inny mózg niż reszta ciała. Każdy będąc płodem jest KOBIETOM, dopiero testosteron atakując mózg płodu w łonie matki formatuje go na męski i kształtuje orientacje seksualną. W przypadku Transpłuciowców ciało ukształtował na powiedzmy męskie, ale mózg pozostał żeński. W przypadku HOMO przykładowo mało testosteronu daje geja.
   2. Gender nikomu nie zmienia płci biologicznej, tu zmienia się kultura, dla kleru kobieta w kuchni to kobieta normalna, kobieta idąca na uczelnie jak Skodowska-Curie jest straszona że jej penis wyrośnie bo tylko faceci są naukowcami. Walka z Gender to walka by kobiety miejsce było w domu. A nie jakieś dwa noble zdobywała bo to już klerowi w sterotypy nie wchodzi i wierzgają.

   Usuń
  2. W świetle Twojej wypowiedzi transseksulany mężczyzna nie zaistniałby, a przecież istnieją również takie osoby. A lesbijki? Chyba że nie rozumiem nic z tego, co piszesz.
   Każdy był kobietą? To mózg żeński się nie rozwija? Myślałem, że każdy jest bezpłciowy, dopóki nie zacznie się rozwój płci - męskiej lub żeńskiej (ewentualnie jakiejś pomieszanej, jak w przypadku inter- i transseksualistów(ek)).
   Nie jestem biologiem. A Ty? Pytam z pokorą laika, gdyż wiele razy słyszałem, że "każdy był kobietą".
   Z jajników wytwarzają się jądra czy albo jedno albo drugie? I tak dalej, aż do tożsamości płciowej.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Rany szatańskie gdzie w szkole biologia była co?:)
   1. Natura idzie na łatwiznę każdy mózg płodu jest żeński, przetworzenie go na męski wymaga wysiłku, więc kobiet rodzi się więcej.
   2. Za orientacje i postrzeganie płuciowości odpowiada proces zalewania mózgu testosteronem i tu zależy od dawek , jeśli mózg pozostał żeński a daliśmy mu dużo testosterona to masz Lesbijkę. Jeśli już mózg jest męski ale mało dostał testosterona to będzie gej, liczy się też czas kiedy zaczyna pływać mózg w testosteronie i może być tak że fizycznie ciało ukształtowało się na męskie, a mózg pozostał żeński bo czas flirtu z testosteronem się opóźnił.
   Natura dąrzy do różnorodności gatunki świadome muszą mieć innych, bo ten inny bardzo często kalibruje stado idące entuzjastycznie nad przepaść, dlatego tylu dziwolągów w sztukach plastycznych czy literaturze, bo ich przekaz kalibruje stado. Stado homofobiczne idzie do zagłady bo nie ma kalibrowania poczynań.

   Usuń
  4. Zresztą masz tu specjalistę jeśli chodzi o homo ale z trans jest podobnie tylko że tu mamy opóźnienia i ciało rozwija się inaczej niż mózg...

   Rozmowa z Wiesławem Czernikiewiczem, seksuologiem
   z Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

   Homoseksualistą się jest czy się zostaje?

   Nie można zostać homoseksualistą. Nie nabywamy homoseksualizmu w procesie socjalizacji, nikt nie staje się homoseksualistą, dlatego że został uwiedziony. To nie choroba, nie można się zarazić. Homoseksualizm jest wrodzony i nie do zmiany.

   Jak często rodzą się homoseksualiści?

   Jest ich od 4 do 6 procent w każdej populacji.

   Czy wiadomo skąd się bierze u człowieka taka a nie inna orientacja seksualna?

   Wiadomo. Nasza orientacja seksualna formuje się w okresie prenatalnym i zależy od wypływu hormonów na kształtujący się układ nerwowy. Na początku każdy płód czy to męski czy żeński rozwija się w identyczny sposób. Potem, żeby wyróżnicował się mózg i narządy płciowe mężczyzny musi zadziałać testosteron. Jeśli zadziała on na płód męski w innym czasie niż zwykle lub też będzie w niskim stężeniu wykształci się orientacja homoseksualna, bądź też ta orientacja nie będzie zdefiniowana i wtedy mówimy orientacji biseksualnej. Jeśli natomiast testosteron zadziała na płód żeński większym niż zwykle, u kobiety wykształci się orientacja homoseksualna. U kobiet jednak orientacja seksualna jest bardziej płynna niż u mężczyzn. O kobiecym homoseksualizmie wiadomo jednak zdecydowanie mniej niż o męskim.

   Czy orientacja seksualna naprawdę jest nie do zmiany? Przecież co jakiś czas pojawiają się w mediach informacje, że komuś udało się "wyleczyć" homoseksualistów.

   Orientacja seksualna oznacza preferowaną płeć partnera seksualnego. Jest to program wpisany w ośrodkowy układ nerwowy. Póki co, nie ma żadnych metod, żeby ten program zmienić. Człowiek rodzi się albo heteroseksualny, albo homoseksualny, albo biseksualny. Zdarzają się oczywiście homoseksualiści egodystoniczni, czyli tacy, którzy nie akceptują swojego homoseksualizmu. Wśród tej grupy można z powodzeniem wzmocnić ów brak akceptacji. Można wytrenować człowieka żeby żył niezgodnie ze swoją orientacją seksualną. My w Polsce bez takiej terapii mamy przykłady życie niezgodnego ze swoją orientacją seksualną: geje żenią się, a lesbijki wychodzą za mąż. Nie znaczy to, że są "wyleczeni", ani że zmieniła im się orientacja seksualna. Kilkanaście lat temu była już informacja o tym, że można w toku terapii zmienić orientację seksualną. Potem po kilku latach zbadano ponownie rzekomo wyleczonych: część z nich wróciła do praktyk homoseksualnych, a część znalazła się pod opieką psychiatrów, wielu z nich popełniło samobójstwo. Wszystkie doniesienia o możliwości zmiany orientacji seksualnej u człowieka, o których czytałem, to fałszerstwa. Jedyną metodą sprawdzenia tego czy możliwa jest zmiana orientacji jest zrobienie badania reakcji genitalnej przed terapią i reakcji genitalnej po terapii. Jeśli reakcja genitalna wykaże, że gej zaczął reagować na kobiety, mógłbym uznać, że dokonano cudu i zmieniono orientację seksualną.

   http://comingout.ueuo.com/czernikiewicz.html

   Usuń
  5. Udzieliłeś mi wyczerpującej odpowiedzi, którą znam dobrze. Tu nie ma nic, czego nie znałem do tej pory. Odpowiedź nie wyjaśnia mi tego, co chciałem wiedzieć - jakim cudem z tej powyższej wiedzy wynikać ma, że "każdy był kobietą". Nie był. Kobietą stają się niektórzy ludzie w dorosłym życiu, a zanim to nastąpi mamy wiele faz rozwojowych i Twoje opowiadanie o hormonach nie wyjaśnia mi tego, o co pytałem. Nie przeczę temu, co piszesz, mnie chodzi o co innego. Spodziewałem się jednak podobnej wypowiedzi. Koniec wątku.
   Mnie jednak ciekawi co innego - jak powstaje, kształtuje się, rozwija ciało żeńskie, a zwłaszcza mózg - od formy zarodkowej, przez dzieciństwo do dorosłości. Jak rozwija się mózg żeński - wygląda na to, że to nie jest pytanie tylko z dziedziny biologii, lecz filozofii czy kultury.

   Usuń
 10. Basia Szymańska31 lipca 2015 17:19

  Od dzisiaj zmieniam samo Basia dodając swoje nazwisko, to wiadomość dla tych którzy sa tutaj też od jakiegoś czasu.

  Hoser, Wesołowski inni, biskupi czyli kler, myślą, że sa ludźmi, niestety, sa klaunami w kieckach i czarnymi dewiantami, którzy gwałcą dzieci i oni pewnie też myślą, że są artystami? To jacyś talibowie, jak ja mam rozumieć że facet a w kiecce pomyka? To jest transpłciowość. Z kolei sami są zbokami, dewiantami, pedofilami i czy oni nie widzą się w lustrach? Przecież do tego ich cyrku, powinny chodzić tylko małpy, i też nie wiadomo czy małpy by chciały taki cyrk ogladać. Zwierzęta też mają uczucia, więc proponuję oszczędzać też zwierzątka a pozostałym proponuję nie chodzić, nie dawać to sami się zapadną w czeluścia swoich piekieł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chopie weź zrób coś z brwiami, bo ci tak zostało po ostatnim przedstawieniu w Rwandzie

  OdpowiedzUsuń