Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Bp Turzyński: Katolicy muszą płacić za cudze in vitro

Rok 2015 | Piotr Turzyński (biskup radomski):

Takich rzeczy nie powinniśmy nigdy robić . (...)

Szkoda, że pan prezydent Komorowski nie odnalazł swojej tożsamości chrześcijańskiej, bo ustawa, którą podpisał, stawia go poza oficjalnym nauczaniem Kościoła.

(...) Jeżeli człowiek zaczyna zarządzać naturą według swoich praw, to zaczyna niszczyć to, co jest wokół nas.

(...) Ustawa skazuje nas, wierzących, na płacenie za metodę in vitro dla tych, którzy się na nią decydują.

Źródło: niedziela.pl za Radio Plus Radom, 22.07.2015 | fot. Wojciech Pacewicz / PAP | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży i biskupów rzymskokatolickich nt. leczenia niepłodności metodą in vitro

***

Komentarz redakcji:

1. Wbrew temu co sugerują biskupi rzymskokatoliccy, nawet w Polsce istnieją Kościoły chrześcijańskie akceptujące leczenie niepłodności metodą in vitro (np. Kościół ewangelicko-reformowany i Kościół ewangelicko-augsburski). Turzyński manipuluje stawiając znak równości między stanowiskiem watykańskim a chrześcijaństwem.

2. Zgodnie z logiką Turzyńskiego medycyna jako taka stawia ludzi wyżej od bóstwa. Dzięki medycynie żyje wiele osób, które bez szczepionek, lekarstw czy pomocy medycznej by umarło, a średnia długość życia nie wynosi już 30 lat.

3. Katolicy, których biskup rzymskokatolicki znowu błędnie utożsamia ze wszystkimi wierzącymi, są w Polsce największą grupą popierającą i korzystającą z leczenia niepłodności metodą in vitro. Taką osobą jest np. ojciec Agnieszki Ziółkowskiej. Poparcie dla rządowej ustawy o leczeniu niepłodności wyraża 71% społeczeństwa.

Jeśli Turzyński czuje się skrzywdzony płaceniem za leczenie niepłodności, z którego w Polsce korzystają przede wszystkim katoliczki i katolicy, to musi wziąć pod uwagę, że ludzie mogą nie życzyć sobie np. płacenia za leczenie wątroby biskupa Głódzia czy leczenie wzroku biskupa Deca. Ubezpieczenie zdrowotne opiera się na solidarności społecznej, a nie na fochach i podburzaniu pacjentów przeciwko sobie nawzajem.


16 komentarzy: Leave Your Comments

 1. "Katolicy muszą płacić za cudze in vitro"
  To nie jest problemem dla katolików. Dla katolików i nie katolików, problemem jest to, że muszą płacić na bezbożną, próżniaczą, pedofilską mafię z episkopatu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie katolicy musza w Polsce płacić podatek na wysokie utrzymanie Katolickich księży dlaczego? jakim prawem? Jeśli katolicy chcą płacić to jest ich wyłącznie sprawa i jakim prawem ci księża, biskupi wypowiadają się w ich imieniu? pytali się ich? a może oni uważają ze ich katolickie baranki nie umieją myśleć?

   Usuń
 2. Dlaczego ja płacę na ich ochydne lekcje religii gdzie skrzywia się dzieci traumatyzując i inni. ? Dlaczego kler zagrabił w komisji majątkowej ziemie nigdy do niego nie należące nie oddaje trumacząc jak Gadecki " sprawiedliwością dziejową" No tak wypłyneły przecież afery z ziemią zagrabioną na komisji majątkowej i ktoś myśli że kler zwrócił? Dla kleru to " sprawiedliwość dziejowa" zabrać nie swoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a dlaczego niekatolicy i ateisci musza placic ze swoich podatkiow na narzucony podstepnie polsce przez wojtyyllleee konkordat

   Usuń
 3. Bezczelny typ, którego próżniaczy, pusty żywot finansują ateiści, w tym nieochrzczeni ateiści tacy jak ja. Jedyne co otrzymują ateiści, rodzice i dzieci z in vitro oraz ludzie lgbt za swoje pieniążki od tego cudaka, to wywrzaskiwane obelgi, sianie nienawiści i zabieranie wolności. Bo katol dopiero wtedy jest wolny jak zabierze innemu wolność wyboru, wolność słowa, wolność bycia sobą...

  OdpowiedzUsuń
 4. Natomiast nie należący do sekty katolickiej musza płacić za bóstwo, którego nbie ma, za to że kwitnie pedofilstwo i za zachcianki biskupów, którzy w swoim życiu nie przepracowali fizycznie nawet 5 minut. Za to, że poplecznicy watykańscy okradają nasz kraj z dóbr materialnych, na które nigdy nie zapracowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Basiu i tu masz całkowitą rację,pozdrawiam i życzę miłego dnia.

   Usuń
 5. Napisze wprost, jesteśmy głupim narodem (nie wszyscy) kler skłóca Polaków a my nic w tym kierunku nie robimy.Mamy przykład wybory prezydenckie,głosowaliśmy za człowiekiem który jest przeciwny in vitro, prokościelny itd.Po wyborach do sejmu RP kler pokaże nam gdzie nasze miejsce, jak pisowcy dojdą do władzy. A co do wypowiedzi klechy Turzyńskiego żałosny facet i tu mamy przykład siania nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Mirku, prawde napisałeś, nienawiść, rasizm i podjudzanie to specjalność klechostanu. Są niebezpieczni dla RP, mieszaja w polityce, wyglądają jabby gęby wsadzali do ula, ja myślę, że koniecznie trzeba nie dopuścić PiS do władzy bo watykańscy poplecznicy spowoduja jeszcze większą emigrację z kraju.

   Usuń
  2. A gdzie jest w Biblii napisane ze można siać nienawiść??? Jezus do którego oni (Kler ) się tak gorliwie modlą sial nienawiść? nie wiem bo książek pisanych o fantazjach nie czytam.

   Usuń
 6. i, to mówią panowie , którzy deklarują że, reprezentują miłosiernego boga.

  OdpowiedzUsuń
 7. A dlaczego my musimy płacić na katolickie kościoły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo was zmusza do tego rząd który się klechów boi jak diabla ))) zamiast zabronić im żeby na kazaniach nie gadali na kogo ludzie maja glosować bo tak jest w innych krajach ze jeśli ksiądz w kościele namawia ludzi na kogo maja glosować to będzie karany, trzeba zrobić strajk i protest i demonstracje tak jak w innych krajach robią ludzie jak im się coś nie podoba bo w Polsce ludzie jeszcze się zachowują jak za komuny wszystkiego się boja są zastraszeni a klechom to raj.

   Usuń
 8. zauwazylem pewna prawidlowosc - im wieksza czape ma dany biskup na lbie - tym wieksze wygaduje bzdury !.

  OdpowiedzUsuń
 9. Znacie kanał na youtube teapotpilot?Polecam o absurdach wiary i biblii.

  OdpowiedzUsuń
 10. a ja jako ateista muszę wspierać watykańskich agentów w moim kraju !!! i wysłuchiwać idiotyzmów które cofają nas do 19 tego wieku.
  Czy ksiądz po teologii to wykształcony wszechstronnie światły człowiek ??? NIE w większości to kościelny rzemieślnik do klepania i powtarzania instrukcji. Facet poza rodziną żyjący z innymi facetami w zamknięciu, noszący ozdobne suknie i glancowane buciki i bizuterię ? No sorki z tego nie może być nic dobrego.

  OdpowiedzUsuń