Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Tomasik o wyższości prawa watykańskiego nad polskim i urzędniczkach Państwa polskiego

Henryk Tomasik 
fot. Karolina Falkiewicz / Agencja Gazeta
Rok 2014Niedziela.pl:

Henryk Tomasik (biskup radomski) uważa, że decyzja prezydent Warszawy [zwolnienie prof. Chazana z funkcji dyrektora szpitala publicznego za łamanie prawa - red.] jest "ogromną niespodzianką i trudno ją wewnętrznie zaaprobować" (...)

Ordynariusz radomski skomentował także wypowiedź marszałek Sejmu Ewy Kopacz: "Odłóżmy na bok sumienie. Jeśli sumienie nie pozwala mi służyć zgodnie z prawem, na rzecz dobra pacjenta, to wybieram inny zawód". W ocenie biskupa wypowiedź ta świadczy o próbie przypisania sumieniu tylko i wyłącznie charakteru religijnego.

 "Sumienie to głos rozumu, który odczytuje prawdę o dobru. Chrześcijanin patrzy jeszcze szerzej, bo obok prawdy o dobru w kategoriach czysto naturalnych dostrzega także Prawo Boże. Człowiek sumienia jest człowiekiem bardzo dobrym. Człowiek sumienia jest człowiekiem, który rzetelnie wykonuje swoją pracę i życzę wszystkim lekarzom, aby zawsze postępowali zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem" - powiedział bp Tomasik (12.07.2014).

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Jeśli się chce dyskutować panie Tomasik o sumieniu, najpierw trzeba je mieć samemu. Opieracie swoje nędznie smieszne teorie na tym, czego nie ma i czynicie ludziom wiele zła. Jeśli jest w waszym mniemaniu to wasze piekło, TO OBY WAS POCHŁONĘŁO.

    OdpowiedzUsuń