Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Stanisław Dziwisz: Zasady kościelne obowiązują wszystkich

Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2015 | Kardynał Stanisław Dziwisz o zapłodnieniu in vitro:

(...) Przygotowywane przez polskie prawodawstwo projekty budzą słuszne zaniepokojenie i głęboki podział w społeczeństwie. Przypominamy: ta metoda jest niegodziwa i nie godzi się człowiekowi, a tym bardziej chrześcijanom korzystać z tego rodzaju pseudonaukowych osiągnięć. Powtarzamy również, że dzieci zrodzone dzięki tej metodzie są niewinne, a Kościół, my wszyscy otaczamy je miłością i troską.

Drodzy pielgrzymi! Prawdziwy chrześcijanin, prawdziwy uczeń Jezusa nie będzie nigdy korzystał z niegodziwych i niemoralnych praw, nawet uchwalonych w majestacie demokratycznego państwa. Prawdy i dobra nie ustala się w głosowaniu. Obowiązują one wszystkich, niezależnie od wyznania i przynależności politycznej. Te prawa nie mogą nas zmuszać do niegodziwego postępowania. (...)

Źródło: gosc.pl, 12.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi Stanisława Dziwisza

***

Komentarz redakcji:

Znacząca większość społeczeństwa (ok. 70%) - wbrew sprzeciwom biskupów popiera prawo do zapłodnienia in vitro (prawo, a nie obowiązek - nikt nikogo do niczego nie zmusza!). 

Biskupi i księża zaś otaczają dzieci z in vitro "miłością i troską" poprzez piętnowanie ich bredniami o bruździe, chorobie psychicznej, życiu kosztem rodzeństwa (embrionów) czy rodzicach korzystających z usług płatnych zabójców.

Słowa biskupa, że ideologia watykańska, w tym sprzeciw wobec zapłodnienia in vitro, obowiązuje wszystkich niezależnie od wyznania i światopoglądu, są otwartym fundamentalizmem katolickim. 

74 komentarze: Leave Your Comments

 1. Fiurerek byłby dumny, jakie głosowania, jak ja mówię tak ma być i wszystkich będe trzymał za pyska. Kler spoufalał się z faszyzmem bo jego system i trzecia rzesza to właściwie to samo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze trochę, a episkopat przy wtórze swoich bojówek w Sejmie, udowodnią nam wszystkim, że Ziemia jest jednak płaska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież już to zrobili atakując Gender, jota w jotę dokładnie tak samo się zachowywali atakując dzieło Kopernika. To jest dokładnie powtórka z tamtego okresu, zaatakowano naukę i też bredzono o szkodliwej ideologii mającej wypaczyć ludzkość, doktorowie kościoła udowadniali wszem i wobec jak błędne są tezy Kopernika i jakie zarazy i upadek dopadnie ludzi zarażonych Kopernikanizmem. Jak poczytasz co wyprawiali w tamtym okresie to masz identycznie, wystarczy zmienić Kopernik na Gender, tylko słowo, reszta zachowania idzie identycznie.

   Usuń
  2. Ciekawa sprawa Robercie, jest tutaj artykuł, jak Dziwisz miłuje dzu=ieci z in vitro. Chyba ma sklerozę, albo juz bredzi żeby ludzi uśpić i uspokoić po czym działac dalej heja na in vitro.

   http://pridemag.pl/opinie/item/122-dzieci-szatana

   Usuń
  3. Ależ Basia w chorym społeczeństwie na schizofrenie moralną nie komentuje się faktów w tym strasznych zachowań biskupów oficjalnie, tylko krzyczy Biskup wielki, wielki i największy i prawdziwie Miłościwy. Zupełnie tak samo jak Bóg który z tej miłości do ludzi stworzył piekło na wieczność, by tam z tej wielkiej miłości po wieki druzgotano ludziom kości. Jaki napis masz na bramie piekielnej u Dantego no?

   Usuń
  4. Przeze mnie droga w miasto utrapienia,
   Przeze mnie droga w wiekuiste męki,
   Przeze mnie droga w naród zatracenia.
   Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki.
   Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna,
   Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna;
   Starsze ode mnie twory nie istnieją,
   Chyba wieczyste - a jam niepożyta!
   Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją

   Usuń
  5. No właśnie Basia. Zobacz jaka perfidia, Miłość Najwyższa czyli bóg w swojej dobroci stworzył piekło. Widziałaś kiedyś tak kartkołomne nadurzycie słowa miłość? Piekło gdzie przez wieczność cierpią ludzie i słowo, stworzyła mnie miłość najwyższa. Czym dycha Dante, czym dycha średniowiecze, czym dycha epoka?. Niesamowitym strachem, bo kto nazwie kogoś tak przerażającego skazującego na wieczne cierpienie Miłością, ten co panicznie się boi swojego oprawcy, z przerażliwego strachu przed tyranem kwili tyś miłość najwyższa. I zobacz jak kler jak mantre ten cyrk powtarza, prześladuje ludzi i nazywa swoje zachowanie miłowaniem bliźniego.

   Usuń
  6. czy napewno Bog stworzyl pieklo?!wedlug kk idziemy do piekla,nieba lub czysca a w bblii jest zdaje sie ,ze zyjemy w "grobowcach"pamieci a na sadzie ostatecznym zostaniemy osadzeni i albo bedziemy zyc w raju albo nas nie bedzie.okrucienstwem byloby np. za 80 lat zlego zycia cierpiec przez wiecznosc.przeciez nawet sad nie skazuje za np.morderstwo na cierpienia do konca zycia tylko dozywocie lub smierc kiedys

   Usuń
  7. O dobrze że to zauważyłeś, dobry pełen miłości bóg zsyła ludzi do piekła na wieczność. Piekło to nawet nie jest kara, a napewno nie jest to sprawiedliwość, bo kara polega na zmianie zachowania, resocjalizacji, zrozumieniu postępowania, taki jest sens kary. Tu mamy kogoś kto już nie uwzględni zmiany, ktoś by powiedział że to psychopatia która syci się cierpieniem i ono musi trwać dla jego satysfakcji, ale co wmawia indoktrynacja, bóg to wielka miłość.

   Usuń
  8. http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2013/05/14/pieklo-wedlug-dana-browna/

   Czy współczesny katolik ma wierzyć w piekło i jakie? Chrześcijańscy fundamentaliści pokroju dr Terlikowskiego uważają, że oczywiście ma wierzyć. No dobrze, ale właśnie jakie? Biblia jest tu bardzo oszczędna w słowach i opisach. Za to chrześcijaństwo jako zorganizowana religia obfituje w przerażające obrazy piekła jako miejsca tortur dusz potępionych. Przez wieki ta pedagogika piekła była pedagogiką strachu. Uszkodziła psychicznie niejednego katolika, wpędzając go w neurozę eschatologiczną.
   Na mnie to jakoś nigdy nie działało. Nawet w wieku katechetycznym. Szczęśliwie katecheta nie był perwersyjny, nie dręczył nas piekielnymi horrorami w stylu tych opisanych wspaniale przez Joyce’a w ,,Portrecie artysty z lat młodości”. Trudno mi było pogodzić te piekielne strachy z słowami, że Bóg jest miłością.

   Usuń
  9. Jeśli Bóg stworzył wszechświat, to stworzył też i piekło. W jakim celu? Przypuszczam, że w tym samym co niebo.

   Usuń
  10. Pieklo powstalo z powodu przeludnienia raju??

   Usuń
 3. "Te prawa nie mogą nas zmuszać do niegodziwego postępowania."
  Panie Dziwisz te prawa nie mogą zmuszać, te prawa NIE ZMUSZAJĄ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, bo z ich manipulacji wynika, że będą łapanki i wszystkim będą robić in vitro ;)

   Usuń
  2. Panie Dziwisz, nikt Pana nie zmusza do oddawania nasienia żeby wykorzystać w "in witro"

   Usuń
 4. Dziwisz powiem tobie tak po "chłopsku"- wypierdalaj, ponieważ w zwykłym kamieniu jest więcej mądrości niż w twojich wypowiedziach!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie Dziwisz już dawno nie istnieje, trzepie kase razem z Rydzykiem i myśli że głupi naród to kupi!Po pierwsze to on był tym co zgodził sie na Wawelu pochować Kaczyńskiego(żaden bohater narodu!)
   Żeby się wypowiadać to niech zrobi ze sobą porządek , bo takie jak on ma poglądy to nawet żaden papież nie miał.

   Usuń
 5. "Prawdy i dobra nie ustala się w głosowaniu" omg jaka tandetna manipulacja, obraza dla wysłuchujących ubogiego rozumem i i duchem Dziwisza. Powinien zdanie dokończyć, że tylko kk decyduje czym jest prawda i dobro,a wszyscy mają się temu grzecznie podporządkować. 70% wie, że dobre i piękne są narodziny dziecka, którego nie byłoby gdyby nie in vitro. a "Kościół, my wszyscy otaczamy je miłością i troską", zaiste nie życzę nikomu takiej miłości - szczuć, piętnować, wyzwać rodziców od morderców, egoistów, dziecku wmawiać chorobę psychiczną i bruzdę, nazwać Frankensteinem (Pieronek). Troska też specyficzna - nie powinieneś się urodzić, urodziłeś się dzięki niegodziwej metodzie, masz potępić swoich rodziców za to, że sie urodziłeś. W świetle tego co rozumie kk za miłość i troskę, łatwiej pojąć co uznaje za prawdę i dobro - całkiem się obnażyli. Jeszcze pytanie do tych co stawiają zarodek na równi z dzieckiem - pożar, mamy wybrać - czy ratować pojemnik z zamrożonymi zarodkami czy roczne dziecko? Terlik i Dziwisz ratowałby zarodki, to już wiemy, a może ratowaliby tylko swoje tyłki, bo tacy gębujący moraliści zwykle są hiper egoistami....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesamowita jest ta nowomowa jak u Orwella, ministerstwo prawdy wszystko fałszowało, ministerstwo pokoju prowadziło wojny. Tu mamy tak samo jak do homo, kościół otacza homo miłością bliźniego i co słyszymy, zboczeńcy, dewianci, wykolejeńcy. Jest obecnie główną instytucje która jest odpowiedzialna za mordowanie homo w krajach Afryki( tam świeckość nie równoważy religii) Do dzieci z invitro jedyna prawda katolicka ciągle kłamie, a ich opieka nad tymi rodzinami to wariaci, zbrodniarze itd.

   Usuń
  2. Dokładnie, od razu to się kojarzy z tą ich "miłością" do homo. To ten sam absurd rodem z kochamy bliźniego, ale nienawidzimy jego grzechu. Czyli kochają samo ciało, kości, mięśnie, tacy materialiści :) Jeszcze niedawno byli przeciw małżeństwom mieszanym, bo bozia nie po to stworzył różne rasy, aby się mieszały, taka jest ta ich prawda i piękno. Aaaa i papieże też tak jakoś przypadkiem zawsze biali. Ale niejaki Jędraszewski w swej głupocie jasno palnął, że boi się, że biali będą w rezerwatach. Katolstwo to religia dla białych, oficjalnie hetero i oficjalnie cholernie macho facetów (weź pod uwagę gadanie np. Oko), nie dla kobiet, bo kobiety nie mają nic do gadania w kk, paradoks - to kobiety stanowią większość wiernych, w Polsce na pewno, no i nie dla dzieci in vitro, bo warunkiem jest umartwianie się i pogarda, obrzydzenia do własnych rodziców

   Usuń
  3. Racja Robercie, słuszna uwaga KK to objawienie powieści Orwella, gdzie pokój to permamentna wojna a czarne to białe. Tak postępują watykańscy sługusi, kłamią w żywe oczy. To nie schizofrenia określa ich postępowanie lecz perfidia kłamstw powtarzanych po tysiąckroć. Taka taktyka przyniosła też określone skutki, gdzie ludzie wbrew instynktowi samoobronnemu sami niszczą siebie i kraj, plugawiąc się uniżoną służalczością agentom obcego państwa Watykan. To kolaboranci z PiS i reszty prawicowych ugrupowań. Sprzedają, a raczej oddają bez wachania nasz kraj i jego majątek. Odbywa się właśnie IV Rozbiór Polski, bez wojska, agresji i rozlewu krwi, ale skutek ten sam: podporządkowanie strukturom obcego mocarstwa.

   Usuń
  4. Marek
   To jest jedna z odmian schizofrenii, schizofrenia moralna, co innego gada co innego robi, i nie wolno komentować tych sprzeczności, czyli schizofreniczne podwójne wiązanie, gdzie w rodzinie panują takie sprzeczne , gadanie a zupełnie odwrotne postępowanie i zakaz komentowania sprzeczności, dziecko podatne dostanie schizofrenii, bo tu mamy właśnie jedną z jej wersji, całe to niesłychane bigoteryjne zachowanie tak przypominające schizofrenie, ta obłuda naciągnięta na granicę jest spowodowana tym że schizofrenicy tworzyli dogmaty klere w czasach barbarzyństwa. Społeczeństwo które to naśladuje zapada na schizofrenie moralną, stan chorobowy, gdzie wszyscy wiedzą że ksiądz gwałci ministrantów i w domu popsioczą, ale oficjalnie masz zakaz komentowania i twierdzą że ksiądz to porządnych człowiek.

   Usuń
  5. Anonim
   A wiesz rasizm to ciekawa historia, czego ten kler "z miłości do bliźniego" nie wymyśli.......


   "W żadnym fragmencie Pisma Świętego nie ma mowy o różnorodności ras. Tymczasem zgodnie z Księgą Rodzaju ludzkość pochodzi jedynie od Adama i Ewy, co powinno wymuszać jej fizyczną jednorodność. To zaprzeczałoby możliwości istnienia tak odmiennej rasowo grupy jak Murzyni.

   W dziewiątym rozdziale księgi Rodzaju przedstawiony został następujący epizod:
   Synami Noego, którzy wyszli z arki, byli Sem, Cham i Jafet. Cham był ojcem Kanaana. Ci trzej byli synami Noego i od nich to zaludniła się cała ziemia. Noe był rolnikiem i on to pierwszy zasadził winnicę. Gdy potem napił się wina, odurzył się [nim] i leżał nagi w swym namiocie. Cham, ojciec Kanaana, ujrzawszy nagość swego ojca, powiedział o tym dwu swym braciom, którzy byli poza namiotem. Wtedy Sem i Jafet wzięli płaszcz i, trzymając go na ramionach, weszli tyłem do namiotu i przykryli nagość swego ojca; twarzy zaś swych nie odwracali, aby nie widzieć nagości swego ojca.
   Cham drwi z pijanego ojca, podczas gdy jego bracia przykrywają nagie ciało Noego.
   Fragment ten był dobrze znany w średniowiecznej Europie ze względu na legendę trzech synów Noego. Zgodnie z nią ludy Europy pochodziły od Jafeta, Azjaci od Sema, zaś Afrykanie od Chama. Taką genezę przedstawiano częstokroć w średniowiecznych pracach historycznych, dodatkowo próbując rekonstruować łańcuch łączący określoną dynastię z synami Noego. Dalszy ciąg biblijnej historii brzmi następująco:
   Kiedy Noe obudził się po odurzeniu winem i dowiedział się, co uczynił mu jego młodszy syn, rzekł: — Niech będzie przeklęty Kanaan! Niech będzie najniższym sługą swych braci! — A potem dodał: — Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg Sema! Niech Kanaan będzie sługą Sema! Niech Bóg da i Jafetowi dużą przestrzeń i niech on zamieszka w namiotach Sema, a Kanaan niech będzie mu sługą.
   Kara, jaka spotkała Kanaana za rzekomy występek jego ojca, może się wydawać niesprawiedliwa, co wzbudziło wątpliwości komentatorów. W ten sposób powstało przeświadczenie, że Biblia pomija pewne szczegóły zajścia. Zdaniem części egzegetów Cham wykorzystał nieprzytomność swojego ojca, by spółkować z własną matką. Inni komentatorzy twierdzili, że Cham nie tylko zobaczył przyrodzenie ojca, ale także go wykastrował. W jednym z Midraszów możemy przeczytać następujące słowa przypisywane Noemu:
   A ponieważ pozbawiłeś mnie możliwości robienia brzydkich rzeczy w ciemnościach, dzieci Kanaana urodzą się brzydkie i czarne! Ponadto, ponieważ wykręciłeś głowę, by zobaczyć moją nagość, twoje wnuki będą miały włosy poskręcane (...), ponieważ usta Twoje drwiły z mego nieszczęścia, ich usta spuchną. Ponieważ zlekceważyłeś moją nagość, oni będą chodzić nago, a ich genitalia wydłużą się nieprzyzwoicie. Ludzie tej rasy nazywani są Murzynami. Ich przodek, Kanaan, nakazał im kochać... nierząd.
   Poprzez połączenie legendy o trzech synach Noego i koncepcji przekleństwa Chama powstało interesujące nas wyobrażenie. Zgodnie z nim Murzyni to efekt boskiej klątwy, rzuconej na Kanaana za pośrednictwem Noego. Klątwa ta miałaby uzasadniać fizyczną odmienność negroidów, a także (co nawet ważniejsze) argumentować ich podległy status wobec pozostałych .

   Usuń
  6. Robert, dzięki, tego nie znałam. OMFG jak się poznaje takie smaczki tej sekty, obok ich licznych jawnych zbrodni, to człowiekowi się chce wyć z przerażenia - jakie z nich, q..., autorytety, jakim prawem bezwstydnicy drą ryje na każdy jeden temat, z takim chorym myśleniem w tle, godnym odczłowieczonego psychopaty. No tak oni właśnie Biblią tłumaczyli, że niewolnictwo i rasizm są cacy. Komiczne, że Doda dostała po tyłku za powiedzenie prostej prawdy o autorach tej najbardziej krwiożerczej księgi w dziejach świata. Zaklęty krąg, kler indoktrynuje kolejne pokolenia. Spotkać niezindoktrynowanego sędziego, policjanta, lekarza, nauczyciela, posła - trudna sprawa, ale czary sekty bardzo powoli przestają działać. Zaliczyli kopa nawet w sejmie w/s in vitro, to dobra wróżba ;)

   Usuń
  7. Ja czasem wierzę w Szatana, bo aż trudno uwierzyć że tyle zła można zrobić ile stworzył kościół. Wiedziałem że biblia pochwala niewolnictwo przez tego pijaka Neo, ale też nie wiedziałem że podwainy rasizmu stworzył w swojej mitologii kler, a następnie zarażał. Znalazłem to na zasadzie skojarzenia, gdzieś mi utkwiło że katoliczka w jakimś piśmie bądź filmie krzyczała widząc murzyna, iż szatana zobaczyła i przez połączenie z pijakiem Neo, coś mi zaiskrzyło, bo niewolnictwo i czarni i znalzałem jak to powstało.

   Usuń
  8. Ale wiesz to z invitro wcale mnie nie cieszy bo polacy, gdy wyzwolą ciało to wyzwolą się spod kleru. A badania pokazują że wszyscy się masturbują, jedynie polacy się nie masturbują, co dopiero mówić o warsztatach masturbacji dla kobiet i mężczyzn. Jak ciało zniewolone to nie ma marzyć co o duszy wyzwolonej.

   Gdyby wierzyć rodzimym statystykom masturbacja nie dotyczy większości Polaków, bo przyznaje się do niej tylko 16 proc. z nas. Inaczej niż w krajach zachodnich, gdzie odsetek ten waha się w okolicach 80 - 95 proc.

   http://www.wykop.pl/ramka/1787880/wszyscy-sie-masturbuja-ale-nie-polacy/

   Usuń
 6. PEDOFIL SENIOR - czy ten misiowi czasami chłopczyki ni robili dobrze???? a może Jasiowi Pawełkowi robił dobrze ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do anonimowy====ojj robili sobie nawzajem dobrze a jasiu pawelek drugi to zrobil zawrotna kariere na swojej odbytnicyy zreszta to nic nowego bo w kosciele sie wlasnie na swojej odbytnicy i ssacych ustach robi kariere====
   byly duchowny watykanski

   Usuń
 7. Kapciowy przegina!

  OdpowiedzUsuń
 8. O co kościół robi takie "halo" w związku o in vitro,przecież jezus też nie był poczęty metodą naturalną.Zasady kościelne mnie nie obowiązują, stary pryku.Ja z moją kochaną żonką żyjemy własnym życiem nie kościelnym.Handlarz krwią będzie mi mówił,jak mam żyć.Rozpanoszyła się czarna zaraza,a to nam dobrze nie wróży kochani rodacy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "zasady kościelne obowiązuje wszystkich nie ważne jakiej wiary" ???? O Dziwisz teraz Pan i władca decyduje za wszystkich nawet tych co nie są w KK śmieszne, mój wnuk urodzony z In Vitro w wieku 10 lat to Dziwisz może się schować jeśli chodzi o mądrość i Inteligencje, w wieku 10 lat przerabia matematykę na drugim roku uniwersytetu.Katolickie ISIS ?

   Usuń
 9. Pan Stanisław założył grupę kabaretową, skoro tak dowcipem sypie, czy może łyknął cichaczem coś z fiolki i mu zaszkodziło?

  OdpowiedzUsuń
 10. Tym kmiotkom w purpurach sadło mózg zalało dokumentnie !!! Jak pederaści i zboczeńcy mogą narzucać ludziom swoje urojone żądze ? Od zarania dziejów trzymają ludzi w wierze wyimaginowanego bożka i mają czelność narzucać innym swoją wolę. Ludzie dobrze widzą jakie zbrodnie kler dokonuje więc swoje brudne łapy niech trzymają z dala od ludzi myślących i tych którzy mają inne zdanie od KK.

  OdpowiedzUsuń
 11. GIERMEK DZIWISZ SIE ODEZWAL,ALE AWANSOWAL PO SMIERCI...........JEGO POWINNO SIE DO IZBY NA WIEKI ZAMKNAC A NIE NA PIERESTAL WYNOSIC.ZALAZALZAL.I BEDZIE POUCZAL CO MOZNA A CO NIE NIE WSZYSCY SA PACHOLKAMI JEZUSA MUSISZ TO DZIWISZ JAKI I RESZTA TYCH W KIECACH TO ZROZUMIEC!!!I WARA OD NAS NORMALNYCH LUDZI!!!!DOSC JUZ WPIEPRZANIA SIE DO NAS!

  OdpowiedzUsuń
 12. Znów za dużo wypił stary dziad

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cos za duzo spermy na raz polknal pan kardynal dziwisz i mu zaszkodzila bo takie glupoty osmieszajace go i cale jego zalozone w 1929 traktatami lateranskimi reka musollin iego p;odpisanymi faszystowskie panstwo watykanskie.

   Usuń
 13. Problem w tym, że medycyna to równie szkodliwa religia, niestety ma więcej fanatycznych wyznawców niż jakakolwiek inna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ nikt ciebie nie zmusza do leczenia, możesz przyjemnie po średniowicznemu sobie zgnić i hodować robaki na swoim ciele jak Św. Szymon Słupnik.
   A jeśli chodzi ci o to że nauka przedmiotowo traktuje ludzi i raczej jak mięso, to na zachodzie nauki humanistyczne równoważą tendencje nauki do niehumanitarnego traktowania. Niestety w polsce antyhumanistycznej medycynie towarzyszy jeszcze bardziej antyhumanistyczny dogmatyzm kleru i rodzą się bardzo szybko podpisy pod deklaracjami, " nasz pacjent nasz wróg"

   Usuń
  2. @Michal: Pamietaj swoja wypowiedz, kiedy nastepnym razem zaboli ciebie zab.


   @Robert: +1

   /Jarle

   Usuń
  3. Ciekawe bo na zachodzie postmodernizm zaatakował naukę i słusznie, bo towarzyszy jej brak humanizmu, jaki widzimy często w polskich szpitalach, że ludzi traktuje się podle. Nauka niesie ze sobą formę znieczulenia, obojętności do pacjenta, bo on jest tylko obiektem. U nas jeszcze tkwimy w moderniźmie, czyli nie ważne co z pacjentem, bo to tylko obiekt. Nasi racjonaliści są w polsce takim bezrefleksyjnym kościołem naukowym, czysta wiara w dogmat naukowy , czyli w konsekwencji pseudoracjonaliści bo żadnego sceptycyzmu do konstruktu naukowego. Tym samym mnożą się sprawy przeciwko lekarzom i jest to grupa najbardziej ciągana po sądach. Zachód przeżył rewolucje antynaukową i drapieżny pazur nauki przytępiono naukami humanistycznymi. U nas tak bardzo lekarze są odczłowieczeni, że powinna być natychmiast etyka wprowadzona do szkół od przedszkola do doktoratu, a u nas wprowadza się dogmatyzm, który jest jak kat nad człowiekiem. Nie jest dziwne że mamy najgorszą służbę zdrowia w europie z obojętnymi lekarzami dzieki nauce i jeszcze bardziej idących w tą wrogość do człowieka przez dogmatyzm. Tym samym non stop afery, tego nie przyjęto, temu złą nogę ucięto, tego wypisano i zdechł, tego odesłano.itd

   Usuń
  4. Halo Robert .
   Masz bardzo racjonalne podejście i podoba mi się to bardzo .
   W większości się zgadzam z Twoimi wypowiedziami. Z małym wyjątkiem .
   Medycyna na tzw zachodzie, jest na tak żenująco niskim poziomie, że my w Polsce nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy .
   Etyka ? Oni nie bardzo wiedzą co to znaczy . Kilka przykładów , które świadczą między innymi o takim samym poziomie etyki co w Polsce albo nawet jeszcze gorzej , bo polscy lekarze są przynajmniej doskonale wykształceni .
   Przykłady ? Proszę , nie tylko z osobistych doświadczeń, mówię o właściwie 90 % ludzi mieszkających w Niemczech . I nie ma znaczenia , auslander czy Niemiec .
   Potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy , potrzebujesz po prostu czegoś przeciwbólowego . Zglaszasz się do szpitala . Prosisz o zastrzyk ( na przykład ) a pani doktor rozkłada ręce : musisz zostać w szpitalu ,żeby mogli ci pomóc . Jeżeli nie wyrazisz zgody , przestaniesz istnieć . Odsyłają cię właściwie nawet bez doraźnej pomocy .
   I mają w dupie co się z tobą stanie .przykład drugi : trafił znajomy do szpitala . Fakt , z bólami kręgosłupa . Przez pół roku leczyli go środkami przeciwbólowymi ! Nic więcej .
   Dopiero konsultacja z polskim lekarzem doprowadziła do drobnego zabiegu który na dodatek trzeba było zasugerować niemieckiemu lekarzowi . Przykład trzeci: trafiła moja córka do psychiatry dla młodzieży , wiadomo , nie była w stanie na początku zaaklimatyzować się w nowym środowisku . Pierwsze co , to po dwóch wizytach u bardzo miłej lekarki , zaaprobowanej przez dziecko , odebrali jej tę lekarkę. Dlaczego ? Brak wyjaśnień ! A następna osoba nie wzbudziła niej żadnego zaufania . I na dodatek za wszelką cenę chciała zamknąć ją w szpitalu . Przy okazji zaczęła jej wmawiać chorobę której nie ma ! Uczepiła się anoreksji i za wszelką cenę usiłowała jej to wmówić !
   Fakt , mała ( mała ! 17 lat he he ) jest szczupła ale tak samo wyglądam ja.
   Ale problemów z jedzeniem nie ma żadnych . Długo by opowiadać .
   Jestem w Niemczech pięć lat i uwierz mi na początku też byłam zachwycona .
   Jest jeszcze bardzo dużo przykładów ale nie chcę was zanudzać .
   Konkluzja jest jedna: nikt tu nikogo nie słucha ! Lekarz to pan i władca!
   Choruję na depresję . W Polsce nigdy nie miałam żadnych problemów z dogadaniem się z jakimkolwiek lekarzem . Nikt mi nigdy nie powiedział , że jak nie zgodzę się na pójście do szpitala to mi nie pomoże ! A tutaj owszem ( pomijając sam pobyt w szpitalu , miałam wrażenie że przeniosłam się do lat trzydziestych dwudziestego wieku i trwa rozwiązywanie kwestii ludzi chorych psychicznie za czasów hitlerowskich Niemiec ) .
   W Polsce lekarz słuchał albo przynajmniej udawał że słucha . Tutaj nawet takiej formy nie ma .
   Tak jak napisałam : nie chce Was zanudzać .
   Opisałam przypadki tylko z najbliższego otoczenia . Takich kwiatków jest mnóstwo . I nie jestem aż tak zarozumiała�� żeby myśleć że zostałam wyróżniona�� i ttlko mnie spotkały takie rzeczy .
   Także akurat w tym względzie nie zgodzę .
   Jak ktoś chce wiedzieć więcej zapraszam . Chętnie opowiem jak wygląda rzeczywistość....

   Usuń
 14. Widziałem czarnych u internisty, ortopedy, leżałem z jednym na kardiologii. Jednemu lekarz grzebał w odbycie bo miał prostatę. Fakt, nie widziałem żadnego po in vitro ale ??????????? Dziwisz powinien przejść na emeryturę. Już nie kuma.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeżeli Bóg dał nam wolną wolę to Dziwisz wypowiada się jedynie w swoim imieniu. Jego wola czy będzie stosował in vitro czy nie. Ja będę działał zgodnie ze swoją wolą. A za 100 lat może i k.k. zmieni zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Rozróżniam tu dwie sprawy. – Wypowiedź kardynała Dziwisza do wiernych, a nieoficjalne wredne naciski kleru na władzę ustawodawczą.

  To co mówi kardynał Dziwisz do wiernych, mieści mi się w tolerancji. Jak są tacy co Go słuchają, i postępują według jego zaleceń, to ich prywatna sprawa. Szanuję to.

  Niedopuszczalne jest to, że niektórzy słuchają Go po to, by to, co On mówi przełożyć na prawo obowiązujące wszystkich. Nie dla tego że tak są przekonani, lecz dla tego by mieć nadal władzę i koryto! To jest działanie mafii!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie dziwi, że ojcowie chrześni mafii Krk takie tezy głoszą, przecież narzucenie innym, inaczej myślącym swoich zasad zawiera najistotniejsze kanony zachowania władzy. Tym obrzydliwym stwierdzeniem posłużył się kiedyś słynny katolicki poseł Marek Jurek, cyt.: „My jesteśmy większością, więc w tym kraju powinno obowiązywać prawo, które nam się podoba, które będzie regulowało także życie mniejszości”.

  Powiem krótko- nigdy nie wolno nam dopuścić do takiego zawłaszczenia praw stanowionych, bo to równoznaczy oddaniu się władzy talibów katolickich, chwilowo tylko jeszcze nie mordujących innowierców. Dać im takie prawo to jakby z otwartym ogniem wejść do beczki z prochem. Wojny religijne, przekleństwo ludzkości, będące wynikiem takiej bezwzględnej władzy kleru, były już w historii, a ona lui się powtarzać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Warto poczytać!
  http://www.eioba.pl/a/3nud/polska-na-cywilizacyjnym-rozdrozu

  OdpowiedzUsuń
 19. Bogowie,Boginie nie istnieją podobnie jak Krasnoludki i Elfy.

  OdpowiedzUsuń
 20. czy DIWISZOWA wdowa po j.p.2 sie teraz onanizuje

  OdpowiedzUsuń
 21. On jest normalnie psychiczny!! A psychiczny się nadaje tylko do zakładu psychiatrycznego. Odezwał się absolwent kursu z zakresu pedofii habilitowanej.

  OdpowiedzUsuń
 22. oznacza to, że konstytucja jak i całe prawo kapitalistyczno/katolickie oparte jest na pseudodemokracji lichwy i luk pewnych, na oczach policji i prokuratury dyskryminuje się i deklasuje/poniża/dyskryminuje dzieci poczęte z in vitro czy dzieci, które nie chodzą na religię i nie uczestniczą w egzorcyzmach straszenia piekłem i sztabem - do niedawna ojcowie kośCioła deklasowani i poniżali nieślubne dzieci wyzwalając ich od bękartów a matki od ladacznic - jak długo będziemy znosić te szykany i bezprawie?

  OdpowiedzUsuń
 23. Pojebało go ...

  OdpowiedzUsuń
 24. Patologiczny dziadopedofil z tego Dziwisza. Co go obchodzi jak kto chce się zapładniać? Sam nie powinien się w to mieszać bo sam dzieci mieć nie będzie. Debil jeden.

  OdpowiedzUsuń
 25. na szczęście myśli pana Dziwisza nie stają się automatycznie prawem a on nie ma żadnej władzy nad tymi, którzy nie wierzą w jego boga.

  OdpowiedzUsuń
 26. marzenia ściętej głowy, marzy ci się dziwisz inkwizycja, nie doczekanie twoje i czarnych złodziei, którzy okradacie Polskę za przyzwoleniem pseudo-polityków. Ale wasz czas dobiega końca. Będziecie sprzedawać te swoje kościoły, już niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie Dziwisz. pocałuj pan mnie w doopę.

  OdpowiedzUsuń
 28. Coś temu Dziwiszowi padło na głowę. Wezwać psychiatrę!!! Bezczelny głupi skurwiel.

  OdpowiedzUsuń
 29. Och kiedy to się skończy ,, kiedy w końcu ludzie zrozumieją że pseudo religia i pseudo chrześcijan izm to wymysł średniowiecza i każdy z rozumem w XXI wieku dawno się z tego śmieje ,,ale nie u nas ..Na kolana bezmózgi .. Oni dawno powinni siedzieć za walenie konia ,, Tyle istot ludzkich ,, w kanale ,,, ... Masakra ,,na stos z nimi sukienkowe nieroby .....

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja rozumiem,że kiedyś KK palił czarownice na sotosach,że Koperik, i Galileusz... ,że kobiety nadają się tylko do rodzenia dzieci, a nie do szkół wyższych,że Murzyni to niższa rasa i niewolnictwo...ale panie Dziwisz, to juz nie te czasy, żal wam żal, braku władzy nad WSZYSTKIMI DUSZAMI! Oj żaaaal... Pozostaje wam gromić tych, którzy was mają w głeeeboookim :D poważaniu.

  OdpowiedzUsuń
 31. Zwal gruchę, Dziwisz... Może ochłoniesz...

  OdpowiedzUsuń
 32. Handel krwią jest legalny ???

  OdpowiedzUsuń
 33. Przestań się wygłupiać. Przynisisz wstyd kościołowi. Waga chyba Ci bije na mózg. Usuń się w cień bądź honorowy.

  OdpowiedzUsuń
 34. http://www.human-energy.pl/dusza/siergiej-%C5%82azariew-karma/

  OdpowiedzUsuń
 35. MÓJ TESTAMENT

  Niech nad mym grobem kruki czarne
  nie wznoszą w niebo swoich dłoni,
  na nic mi ich obrzędy marne,
  gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie.

  Nic mi martwemu z pustych zwrotów,
  obłudnych próśb i modłów płatnych
  faryzeusza, który gotów
  wziąć od biedaka grosz ostatni.

  Na nic mi dziś modły fałszywe
  wilków co wciąż udają owce,
  na nic mi dziś ich myśli chciwe,
  które nas wiodą na manowce.

  Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty,
  głośnych organów smętne granie.
  Chcę by mnie liść żegnał szelestem
  i gwiazd odległych migotanie.

  Szum lasu niech mi towarzyszy
  i pieśń srebrzysta górskiej rzeki,
  gdy w wiekuistej spocznę ciszy,
  by śnić Kosmosu świat daleki.

  Niech więc nad grobem kruki czarne
  nie wznoszą w niebo swoich dłoni,
  nad życiem mym, co było marne,
  niech tylko Ona łzy uroni.

  .......................
  (korwit - 12.11.2012)

  OdpowiedzUsuń
 36. ... obowiązują wszystkich kościelnych.

  OdpowiedzUsuń
 37. "Prawdziwy chrześcijanin, prawdziwy uczeń Jezusa nie będzie nigdy korzystał z niegodziwych i niemoralnych praw (i metod - dopisek mój).
  http://leszekm.blogspot.com/2015/06/car-dziwisz-i_2.html

  OdpowiedzUsuń
 38. Ja jestem satanistą, także te wasze zasady mnie nie obowiązują.

  OdpowiedzUsuń
 39. Pan Dziwisz psychcznie terroryzuje ludzi nie zwiazanych z kosciołem!
  zobowiazuje do stosowania obcych zasad. To sie nadaje na wokande publiczną.

  OdpowiedzUsuń
 40. A ten biskup który podszedł do in vitro ze swoją kobietą? Papież go za to kilka dni temu przeniósł do stanu świeckiego. Czemu o tym k.Dziwisz nie mówi i tego nie komentuje?!

  OdpowiedzUsuń
 41. ..zasady koscielne dla wierzacych, ktorzy na dodatek wszyscy ich nie przestrzegaja, niewierzacych niech Dziwisz nie tyka...

  OdpowiedzUsuń
 42. jakim prawem ten człowiek mówi co mnie obowiązuje a co nie? Kim on jest że śmie mnie ograniczać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to - kim? Toż to chodząca obraza podobieństwa bożego-Xiążę Jedyniesłusznego Kościoła poza którym nie masz człowieku zbawienia...i przed którego wszechsięwewszystkowtykaniem oraz nieokiełznaną pożądliwością wszystkiego też!

   Usuń
 43. Powiem klasykiem: "spieprzaj dziadu"! Mnie twoje zapyziałe katoprawa nie dotyczą!

  OdpowiedzUsuń