Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ksiądz do rodziców: Choroba waszego dziecka to kara za in vitro

Rok 2011 | Tygodnik Ostrołęcki:

(...) Chłopiec urodził się 15 lat temu. Jest dzieckiem "z probówki”. O tym, że urodził się w wyniku zapłodnienia in vitro dowiedział się nie od swoich rodziców, ale… powiedział mu o tym ksiądz. W czasie kolędy, po tym jak chłopak wrócił do domu po dwutygodniowym pobycie w szpitalu.

 – Chcieliśmy zamówić mszę św. w intencji zdrowia syna. Podzieliliśmy się tą myślą z księdzem. "Tu msza nie pomoże. To kara za to, że zrobiliście sobie dziecko w probówce” – powiedział nam ksiądz w obecności syna. I wyszedł (to.com.pl, 18.10.2011).

***

Komentarz redakcji:

Z tej historii płyną dwa wnioski: 1) nie warto mieć takich tajemnic przed dziećmi, bo nie ma się czego wstydzić; 2) trzeba uważać na to, kogo się wpuszcza do domu.

32 komentarze: Leave Your Comments

 1. Aż nie wierzę że aż tak ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źródło: Tygodnik Ostrołęcki http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20111018%2FOSTROLEKA%2F389809158

   Usuń
  2. Valski
   Jest jeszcze gorzej, dzieci i rodziny z invitro są w polsce prześladowane, ludzie do posłów petycje pisali, że boją się o życie swoje i swoich dzieci, gdyż z ambon leje się taki język nienawiści, że od obrażania od mutantów, do gróźb wręcza karanych, i ch dotyka fanatyzm katolicki. W polsce prześladuje się dzieci. Poza tym masz propagande kleru, która ma zlikwidować in vitro lub przekonać ludzi do katolickiej naprotechnologii, która jest bardzo drogim oszustwem.

   Usuń
  3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Apel-w-obronie-godnosci-dzieci-poczetych-in-vitro,wid,11090215,wiadomosc.html?ticaid=11413f

   Usuń
  4. "Ksiądz przekroczył granice medialnego chuligaństwa. Chciałbym wykrzyczeć: Odpieprz się od mojego dziecka" [LIST OJCA]

   "To niespotykana dotychczas w mediach nowa jakość w stygmatyzowaniu dzieci z in vitro. Ksiądz profesor przekroczył wszelkie granice medialnego chuligaństwa i barbarzyństwa" - napisał o wypowiedzi ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier, członka Episkopatu Polski, ojciec dziecka poczętego metodą in vitro.

   W "Uważam Rze" z 11-17 lutego ukazał się wywiad z ks. prof. Franciszkiem Longchamps de Berier, członkiem zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. Śmiem twierdzić, że to już pozycja wyjątkowa w annałach polskiego dziennikarstwa.

   Wszystkie epitety i słowa krytyki, które za chwilę padną z mojej strony pod adresem ks. prof. de Berier, nie są przejawem żadnego bezrefleksyjnego antyklerykalizmu.
   Są głosem zbulwersowanego ojca dziecka poczętego in vitro, który w ostatnich pięciu latach usłyszał w mediach wszystkie już, zdawałoby się, możliwe przejawy podłości z ust ludzi reprezentujących inny światopogląd.

   Ale to, co w powyższym wywiadzie powiedział ks. prof. Franciszek Longchamp de Berier, to niespotykana dotychczas w mediach nowa jakość w stygmatyzowaniu dzieci z in vitro. Ksiądz profesor przekroczył wszelkie granice medialnego chuligaństwa i barbarzyństwa.

   Jest w tym wywiadzie wiele fragmentów, które zasługują i - mam nadzieję - staną się przedmiotem szczegółowej analizy prawników i lekarzy z uwagi na ogromną ilość przekłamań, półprawd, manipulacji i zwykłej mowy nienawiści.

   Jednakże pragnę jako rodzic zwrócić uwagę zwłaszcza na ten fragment:

   "Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".

   Powyższe zdanie to szczyt nikczemnej retoryki, czyli już nie "słyszałem, że są tacy lekarze" lub "mówiono mi, że są tacy lekarze", ale po prostu są tacy lekarze.

   Po tych dwóch zdaniach ks. de Berier jednym tchem wymienia cztery zespoły wad genetycznych, o których (z wyjątkiem zespołu Beckwitha-Wiedemanna, o którym czytamy w paranaukowych opracowaniach, nie popartych żadnymi badaniami) nawet nieliczni profesorowie medycyny będący w opozycji do technik wspomaganego rozrodu, nie wspominają w swoich atakach.

   Oczywiście ksiądz de Berier nie podaje żadnego źródła, nie odwołuje się do żadnych badań, nie cytuje żadnej publikacji z bazy Pubmed, tylko oznajmia, że "są tacy lekarze". Nie pada także żadne stwierdzenie zgodne z aktualną wiedzą medyczną, że żadna z wymienionych wad nie ma związku z techniką poczęcia jako taką.

   Nikt jeszcze w ponad 20-letniej historii wolnych mediów tak jawnie nie odwoływał się do poetyki nazistowskiej i jej podstaw w postaci wypowiedzi sugerujących rozpoznawanie sposobu poczęcia po cechach fenotypowych.

   Taka retoryka to cyniczna, perfidna i prymitywna metoda ataku na środowisko ludzi niepłodnych i wszystkich myślących inaczej niż ks. de Berier.

   Od dziś obiecuję księdzu de Berier prymitywne intelektualne naśladownictwo i podzielę się od razu taką refleksją: są tacy księża, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka chcą praktykować pedofilię.

   Żyję nadzieją, że będzie mi dane wziąć udział w debacie, sympozjum czy też zwykłym spotkaniu z ks. de Berier. Bynajmniej nie po to, żeby jako skromny magister wdać się w merytoryczną dyskusję z uzbrojonym w oręż erudycji i elokwencji profesorem.

   Chciałbym tylko móc spojrzeć w twarz ks. de Berier i wykrzyczeć: ODPIEPRZ SIĘ OD MOJEGO DZIECKA.

   Choć za jedno jestem ks. de Berier wdzięczny. To kolejny głos utwierdzający mnie w przekonaniu, z jaką mową nienawiści mamy do czynienia. To utwierdza w przekonaniu, jak bardzo z daleka muszę trzymać moje dzieci od Kościoła katolickiego. To utwierdza mnie w przekonaniu, jak ciężko jest żyć w tym kraju."

   Z poważaniem

   Ojciec dziecka z in vitro

   Usuń
  5. Agnieszka Ziółkowska, pierwsza Polka urodzona dzięki metodzie in vitro, w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" krytykuje niedawny dokument Episkopatu i oskarża Kościół o kampanię nienawiści wobec osób takich jak ona. – To skandalizujące wypowiedzi, które są kolejnym przekroczeniem granic w publicznej debacie – mówi.


   "GŁOS WIELKOPOLSKI"
   Osobiście uważam, że tezy na temat in vitro, które głosi Kościół nadają się wręcz do prokuratury, to narusza dobra osobiste, godność osób, które urodziły się dzięki tej metodzie. Swoista dyskryminacja ze względu na sposób poczęcia.

   Przypomnijmy, że Episkopat w “dokumencie bioetycznym” jednoznacznie wypowiedział się przeciw metodzie in vitro, porównując ją do "fabryki ludzi".

   Ziółkowska stwierdziła, że takie porównania “uderzają w godność i integralność osób, które żyją dzięki temu, że ich rodzicom po długim i bolesnym procesie leczenia w końcu udało się mieć dzieci”. Skrytykowała także fakt, że księża zabierają głos w sprawie, która w największym stopniu dotyczy bezdzietnych par. Ziółkowska zapowiedziała też, że w związku ze stanowiskiem Kościoła zamierza dokonać apostazji.

   Usuń
 2. Jak niewinne dziecko z choruje to kara a jak św. kremówkożerca chorował to nie była kara? A może też był z in vitro.
  "Tu msza nie pomoże"
  Prawdę powiedział, no bo gdzie pomoże? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę wszystkiego najlepszego nadchodzącym w nowym roku,wszystkim internatom racjonalnie myślącym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Napiszę wprost,nie wpuszczać czarną zarazę do swojego mieszkania.I problem rozwiązany.Jak jestem chory to udaje się do lekarza a nie na modły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mirek
  Tu nie ma winy rodziców, oni tu ofiarami są, jest tu wina jedynie księdza, sam widzisz po postach że ludzie nie spodziewają się takiej agresji od strony kleru, bo to przekraczna nasze cywilizowane granice, gdyż raczej nas nauczono że dzieci się nie prześladuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny bydlak w sukience pokazuje "miłosierdzie" w formie tak odrażającej, że brak słów. Ludzie, obudźcie się, wiara w Boga to nie wiernopoddańczość w stosunku do bezwzględnych reprezentantów KK. To, że ubezwłasnowolnili elity naszej władzy państwowej, nie oznacza, że ludzie powinni zachowywać się tak samo. A pokazać im środkowy palec!

  OdpowiedzUsuń
 7. Normalnie mnie powaliło. Ksiiądz.?, nie, raczej ŚCIERWO W CZARNEJ KIECY, udający nie wiadomo kogo, jest materiałem, wyskrobanym z jakiegoś kanału ściekowego chyba. To nie rozmowa, tylko czarny RYNSZTOK!!!!!!
  Myślę, że rodzice tego chłopca, wiedzą już czego się można spodziewać po tych dewiantach. Ludzie danej miejscowości, powinni się zebrać, wziąć czarnego gada na taczkę i wywieźć na kupę gnoju, tam jest jego miejsce, z zszamba pochodzi, na szambo niech wróci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,Basiu klechy uważają swoich wiernych za przeproszeniem za bydło bo ja jestem pośrednikiem boga i oni pokazują nam gdzie nasze miejsce.A powinniśmy my im pokazać gdzie ich miejsce!! (marzenia ściętej głowy).Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.

   Usuń
  2. Witam Mirku. Też przesyłam życzenia dla Ciebie i Twojej rodziny Wszystkiego co tylko najlepsze

   Usuń
 8. Marek
  Wiesz mnie to nie dziwi, kiedyś myślałam że kler jest zły a biblia dobra, ale jak zaczełam czytać biblie to straciłam wiarę i nawet jakby ten Bóg istniał, to bym mu pierwsza dzidę w oko wsadziła, bo to jest bez wątpienia kanalia. Biblia a dzieci, kanibalizm dzieci ci pominę bo wystarczy to;


  Dzieci w Biblii
  Wychowanie dzieci:
  Przede wszystkim dzieci trzeba bić. Jeśli kochamy - bijmy; w końcu od tego nie umrą. Biblia w tym względzie jest jednoznaczna - wielokrotnie tę kwestię omawia.
  "Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci." Prz 13, 24
  "Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz - nie umrze." Prz 23, 13

  Kiedy bijemy - uczymy dzieci mądrości.
  "W sercu chłopięcym głupota się mieści, rózga karności wypędzi ją stamtąd." Prz 22, 15
  "Rózga i karcenie udziela mądrości; chłopiec pozostawiony sobie jest wstydem dla matki." Prz 29, 15

  Pamiętajmy, robimy to dla naszych dzieci, by nie sprawiały kłopotów. Gdy będą sprawiały kłopoty, oto co należy uczynić:
  - Jeśli nam złorzeczą - zabić: "Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią." Wj 21, 17
  - Jeśli nas uderzą - zabić: "Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią." Wj 21, 15
  - Jeśli będą nieposłuszne - zabić: "Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, (...) Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze." Pwt 21, 18-21

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy,proszę się nie złościć, jesteś mężczyzną czy kobietą.

   Usuń
 9. Mirek
  Człowiekiem, jak zaczynasz rozbijać na kobietę lub mężczyznę, a płeć to delikatny grunt, to możesz ulegać sterotypom, a jak podchodzisz do ludzi z takiej trzeciej pozycji iż są po prostu ludzmi, to ich lepiej traktujesz bez względu na płeć. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrób eksperyment i przeczytaj wypowiedzi biskupów - oni mówią to do człowieka, to przerazi ciebie jak bardzo te wypowiedzi są poniżające, ale jak podejdziesz że wypowiedzi biskupów są do kobiet, to już mniej, własnie z przyzwyczajenia do negatywnych opini. Spróbuj. Gdyż nie ma obiektywizmu, ale ułatwia sprawę podejście trzecie, przyszedł do mojego gabinetu człowiek i myślisz że Chazan, gdyby przyszedł człowiek zachowałby się tak samo jak gdy przyszła kobieta, ano człowieka nie torturujemy, a kobietę, przecież niegodna.

   Usuń
  2. Anonimowy,żartowałem bo napiłeś myślałam,jak cię uraziłem to przepraszam.

   Usuń
  3. Bo napisałeś nie napiłeś.

   Usuń
  4. No i wszystko jasne ktoś się napił:)
   Wszystkiego najlepszego na nowy rok.

   Usuń
  5. Ja też życzę wszystkiego najlepszego na nowy rok.

   Usuń
  6. Ha , nowy rok, ale fajnie i oby bez kleru, chociaż to niemożliwe, ale życie jest nieprzewidywalne, bo może Putin ich sprzątnie, albo jakieś tsunami, tak więc bez kleru.:) Ale by było tu pięknie bez kleru, całkiem fajny byłby to kraj.


   http://m.youtube.com/watch?v=XjZgiv2F1QY

   Usuń
 10. Nie można tu wykluczać kary boskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, tak zdegenerowani są księża, że Bóg im rozum odbiera, dlatego aby przekleństwo polski nie dotkneło, trzeba szybko się kleru z polski pozbyć.

   Usuń
  2. No bo powiedz mój drogi victor czy ten ksiądz aby nie był ukarany na umyśle przez bozie?


   Jeszcze gorszy przypadek miał miejsce w szkole w Wąsewie (woj. Mazowieckie), gdzie nawiedzony klecha straszył dzieci szatanem. Wmawiał, że każdy ma w sobie diabła, zmuszał do modlitw i picia wody święconej. W skutek tego kilkoro uczniów dostało napadu paniki lub dolegliwości przypominających zespół dysocjacyjny (dawniej zwany histerią), wymiotowały, miały drgawki, krzyczały, nie pozwalały się dotknąć. Zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe.

   wiadomosci(*)steri,1,5438451,wiadomosc.html

   Usuń
  3. Viktor no patrz;

   Ksiądz Tomasz P. ze wsi Wąsewo w woj. mazowieckim straszył nastolatków szatanem i kazał im pić święconą wodę. Opowieści kapłana wywołały zbiorowy atak histerii. Pięć gimnazjalistek zabrało pogotowie. Sprawę opisuje "Super Express".

   Ksiądz Tomasz P., 27-letni wikariusz parafii w Wąsewie zapraszał uczniów miejscowego gimnazjum na spotkania. Często odbywały się one w mieszkaniu kapłana. Głównym tematem rozmów i opowieści księdza były egzorcyzmy i opętania.

   REKLAMA

   - Mówił, że wszystkie mamy w sobie demona. Kazał nam pić święconą wodę, aż wymiotowałyśmy - opowiada dziennikarzom "Super Expressu" jedna z gimnazjalistek. Zdarzyło się później, że podczas modlitwy dziewczyny mdlały.

   O tym, co dzieje się na tych spotkaniach, rodzice dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy jednego dnia aż cztery razy do miejscowej szkoły wzywano karetkę pogotowia. Kilka uczennic upadło na podłogę. Krzyczały, miały drgawki i nie pozwalały się dotykać. Mówiły, że na kościele widziały demona.

   Ze wstępnych badań wynika, że nastolatki nie były pod wpływem środków odurzających. Lekarze zalecili wykonanie badań psychologicznych.

   Więcej o tej sprawie pisze "Super Express".

   Usuń
  4. W polsce dopiero zaczeli brać się za dzieci, w afryce już posuneli się dalej;


   Tam gdzie kościół zasiał egzorcyzmy

   Małe ofiary egzorcyzmów
   Ciemnota, przesądy, zabobony... Gdy „diabeł” zagości w afrykańskiej wiosce, najbardziej cierpią dzieci.

   Nagła śmierć rodziców, choroba brata, nieurodzaj... – to wszystko może sprowadzić nieszczęście na zupełnie niewinną osobę, na którą padnie podejrzenie, że jest opętana i odpowiada za niepomyślny okres. Ale nie tylko zbieg okoliczności bywa interpretowany jako działanie siły nieczystej. Zwykłe marzenie senne czy nadpobudliwość dziecka często są równoznaczne z jego kontaktami z szatanem.

   W Nigerii ofiarami takich podejrzeń padają najmłodsi, czasem nawet niemowlęta. Według szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat w tym afrykańskim kraju o stosowanie czarów oskarżono ok. 15 tysięcy dzieci. Ich los jest wyjątkowo okrutny.

   Małe „diablęta”, odrzucane przez ich własne rodziny, muszą uciekać z wiosek, w których się wychowywały. Ale zanim wyrwą się z rąk prześladowców, stają się ofiarami najbardziej wymyślnych tortur, przywodzących na myśl średniowieczne metody walki z czarownicami. (...)

   Co skłania ludzi do tak niewyobrażalnego okrucieństwa wobec dzieci? Paradoksalnie nie jest to tradycyjna wiara ich przodków, ale... skutek chrystianizacji. Przedstawiciele organizacji charytatywnych i publicyści za rozpowszechniające się w Nigerii polowania na czarownice oskarżają zwłaszcza zielonoświątkowców, katolików, którzy zyskują w tej części Afryki coraz większe rzesze wyznawców. Biblia jest dla nich bezpośrednim źródłem wiedzy o religii, wykładnikiem wiary, każde słowo w niej zawarte odczytują jak wyrok. A więc także zdanie z biblijnej Księgi Wyjścia „Nie pozwól żyć czarownicy” traktują dosłownie.


   http://m.interia.pl/facet/news,nId,450882

   Usuń
 11. I to mówi pedofil w sukience !... a może to kara dla rodziców za to że ochrzcili to niewinne dziecko ,i wpisali jego nazwisko w szeregi mafii pedofilsko-watykańskiej ...

  OdpowiedzUsuń
 12. Powiem Krótko - SKURWYSYNY!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Sami zrażają społeczeństwo do kościoła !!! Za wszystko trzeba płacić,sami obnoszą się ze swoim bogactwem. jeszcze trochę i 10 % będzie chodzić do kościoła którzy kiedyś zejdą z tego świata a z samych pisowców się nie utrzymają. a ksiądz który tak się wypowiada powinien dostać od Ojca tego dziecka z bani i kopa !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-4-490920631095168/?fref=ts

  OdpowiedzUsuń