Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Tadeusz Pikus: Kobiety nie mają prawa do antykoncepcji, aborcji i in vitro

biskup Pikus Drohiczyn
Tadeusz Pikus
fot. wmsd.waw.pl
Rok 2014 | Niedziela.pl:

(...) Bp Tadeusz Pikus [biskup drohiczyński - red.] ubolewał też, iż w wyniku zamieszania moralnego powszechnie przyjmuje się pogląd, że dopuszczalnymi środkami w sytuacji niechcianej ciąży, w oparciu – jak mówił – o rzekome „prawo” dostępu do antykoncepcji i środków wczesnoporonnych, albo dziecka poczętego z niepełnosprawnością, w oparciu o tzw. „prawo do aborcji”, aborcja nazywana jest „prawem” do rezygnacji z ciąży.

 - Dla par bezdzietnych dopuszcza się z kolei, jako alternatywę dalszych starań o dziecko, procedurę zwaną powszechnie „ in vitro”. Lekarzy, z prawym sumieniem, nie chcących uczestniczyć w tych procedurach, piętnuje się publicznie lub nakłada na nich niesprawiedliwe kary – zauważył.

Jak powiedział bp Pikus, antykoncepcja i aborcja – to dwie skrajności tej samej postawy, wyrażającej się w stwierdzeniu: „nie chcę mieć dziecka”. Wyrazem tej samej postawy - mówił biskup - jest zwracanie się ku metodzie „in vitro”, jako sposobowi poczęcia. Tym razem roszczenie brzmi: „chcę mieć dziecko, nawet za cenę życia innych lub powołanie go do życia przez obcych ludzi w warunkach laboratoryjnych” (niedziela.pl, 26.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Wbrew temu co dość nieskładnie twierdzi pan Pikus, kobiety w Polsce mają prawo do antykoncepcji, aborcji (w 3 drastycznych sytuacjach) i in vitro. Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje antykoncepcję i aborcję w ramach kontraktów z placówkami służby zdrowia, a in vitro jest finansowane przez Państwo w ramach skromnego rządowego programu. W przypadku odmowy przez lekarza wyżej wymienionych świadczeń można zwrócić się o pomoc prawną do Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

109 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Kolejny burak i seksista mędrkujący na tematy, o których kompletnie nic nie wie, bo go nie dotyczą. Niech się ta kościelna zaraza wreszcie od kobiet odczepi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ich prawo głosić co sobie chcą. Nie jeść przez miesiąc np., (Ramadan), OK, niech wierzący im nie jedzą. Nasze prawo nie wierzyć, nie chodzić do kościoła, nie płacić. Swoją drogą, uważam, że kapłani krk powinni być obywatelami Watykanu, nie Polski, bo jak im ich głowa kościoła albo biskup każe zdradzić nasz kraj, to muszą to zrobić.

   Usuń
  2. Co ma Ramadan do Kościoła katolickiego? XD

   Usuń
  3. Niedawno czytałam ze według bibli jednej i drugiej i wypowiedzi Jezusa napisane przez Piotra jeśli się nie mylę to zadni przedstawiciele religii nie ma prawa mieszać się do polityki rządów kraju, Jezus tego nigdy nie robił i zastrzegał ze religia jest tylko wiara w Boga i nie ma nic z politykowaniem, to w takim razie ci kapłani w Polsce w jaka religia oni się zajmują i głoszą? Jak to widać to definitywnie nie w ta co Jezus do którego oni się tak gorliwie modlą ogłasza, to teraz co to właściwie jest? jeszcze jakiś inny kult co se wymyslili??

   Usuń
  4. o wspolnego z poltyka ma antykoncepcja i in vitro? Bo o tym mowil bp. Pikus.

   Usuń
 2. Kler nie jest ustawodawcą, a coraz więcej ludzi, mimo swojej wiary omijają powyższą instytucję szerokim łukiem. Takie wypowiedzi rodem z Czarnogrodu to jedynie kolejny czarna autopromocja. Rozumiem, że księza i biskupi pragnie ustalać prawo, takze tych, których to nie dotyczy? Moze najpierw warto respektowac własne prawo a raczej obowiązki celibatu? Skromności i pokory a nie wystawnego trybu życia. O tym, jak kryje się pedofilów w tych kręgach nawet nie wspomnę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, pieprzą o ciąży, aborcji, ale co ich to GÓWNO powinno obchodzić. Jakim prawem wyłażą poza swoje mury. Przysięgali celibat, niestety zagladają nam ciągle do dupsk widocxznie ich to rajcuje. Zaraza jakas i średniowiecze to ich specjalność. PANOWIE W CZARNYCH KIECKACH MAMY JUŻ XXI WIEK DO JASNEJ ANIELI. Czarnej zarazie już dziękujemy.

   Usuń
  2. MAsz swoje prawo do wyrażania opinii to i oni również. Mam dość takich kiepów, jak ty. Zauważ że im chodzi o zwiększenie przyrostu naturalnego, bo z tym zmaga się Europa. Nie potrafisz analizować poprzez czystą nienawiść. Uruchom zdrowy rozsądek. Nie jestem za wszystkim co głoszą, lecz w wielu sprawach mają rację, tylko że są po prostu radykałami takimi, jak ty ciemnogrodzianinie, więc tak na prawdę jesteś taki sam jak oni.

   Usuń
  3. Przyrost naturalny to głupota. Świat powinien go sukcesywnie obniżać, bo grozi nam samounicestwienie. Przyrost naturalny promuje się z powodów czysto ekonomicznych - głownie emerytury i zwiększanie rynków zbytu. To prowadzi do utopii. Załóżmy, że przyrost się zwiększy, zatem w następnym pokoleniu będzie potrzebny jeszcze większy, w kolejnym jeszcze większy i tak dalej. W tym tempie za 150 lat będzie nas nie 7 a 100 miliardów i co wtedy? Będziemy się wyżynać w imię prawa do przetrwania? Bo z pewnością ziemia nie będzie w stanie utrzymać takiej populacji.
   Nie przyrost naturalny załatwi tu sprawę, bo ten rozwiązuje tylko problemy polityków na jedno pokolenie, a potem ich już nie będzie, a problemy ludzkości będą się podwajać z każdym pokoleniem.
   Tu potrzebne jest takie rozwiązanie, które zapewni środki na utrzymanie ludzi nieprodukcyjnych, przy jednoczesnym obniżaniu populacji (celem ratowania planety) i jednoczesnej ostrej ochronie ekologicznej, czyli wyeliminowaniu takich technologii, które rujnują środowisko i generują choroby cywilizacyjne. To jest podstawowy i jedyny problem do rozwiązania, zapewniający byt człowiekowi i planecie na której żyje. Przyrost naturalny, to tylko zamiatanie brudów pod dywan. Patrz perspektywicznie, a nie na czubek własnego nosa.

   Usuń
  4. do Mateusz Otolski i jemu podobnych; mylisz wyrażanie opinii z ingerencją, to po pierwsze; a oni walczą również o kasę dla siebie, bo mniejsza liczna narodzin, to mniejsza liczna chrztów, ślubów a potem zgonów, więc o kasę tu chodzi; a moim skromnym zdaniem niech panowie (i panie też) w czarnych sukienkach zaczną być sami nieskazitelni i niechaj zaczną dawać dobry przykład swoim postępowaniem, zamiast molestować chłopców i dziewczęta; potem kler wpierdala się w nie swoje sprawy by ich sprawy zaginęły w gąszczu innych

   Usuń
 3. popieram biskupa,święte słowa


  mama 3 dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miej nawet 30 dzieci, ale wara tobie i biskupowi od macic innych kobiet

   Usuń
  2. Masz dzieci z gwałtu, które są nieuleczalnie chore, gdzie trzeba się nimi opiekować 24/7? Jak nie, to się nie wypowiadaj, bo nic nie wiesz o życiu.

   Usuń
  3. dorób sobie jeszcze !!!!

   Usuń
  4. Na szczęście coraz mniej jest osób, które uważają że słowa biskupa czy innego pajaca w czapie to święte słowa. To są słowa brudne, skalane brakiem szacunku do kobiet, całkowicie niesłusznym poczuciem wyższości.... A pani życzę żeby dzieci były zdrowe i wyrosły na dużo mądrzejsze od swojej mamy.

   Usuń
  5. Dołączam się w 100% do powyższych komentarzy, niech kler się w końcu odstosunkuje - Amen :)

   Usuń
  6. Jakim prawem ten przebieraniec podejmuje decyzje za mnie a ty mamusiu za dyche go jeszcze popierasz? Jak dla mnie mozesz miec i druzyne pilkarska i 10 zapasowych jak ci pasuje ale mnie zostaw decyzje o tym czy i ile dzieci chce miec laluniu.

   Usuń
  7. Wara matko 3 dzieci od mojej macicy !
   Niech kler zajmie się dziećmi swoich księżulków z kochankami.
   Do kościoła nie należę i nigdy nie należałam, niech katoliczki rozmnażają się jak królice. Ja nie chcę i nie mam zamiaru.

   Usuń
  8. Chcecie być w niewoli wiary to bądźcie!
   Chcecie słuchać przebierańców to słuchajcie. A od nas ludzi gorszego Boga się odpierdolcie!!!

   Usuń
  9. tylko trójki? a ile lat po ślubie? czyżby 4? a może jakaś antykoncepcja?(to grzech!!!) a może brak sexu? a ile jeszcze lat płodnych przed Tobą kobieto............i dzieci........

   Usuń
  10. Mówią, że nie powinno się dyskutować z głupkiem bo osoba postronna może nie odróżnić kto nim jest. Można przez głupawe komentarze atakować, kogoś kto myśli inaczej. Szkoda, że przy tym opowiadać brednie bez zastanowienia. Do tego ataku wystarczy tyko dodać może rozwalanie niechcianych dzieci z domów dziecka, bo czemu ograniczać się tyko do 3 m-cy, przecież jak po 5 latach komuś się odechce to powinien móc rozwalić takiego bachora. Notabene jakie dogłębne zrozumienie demokracji bije z postów powyżej. Choć ciekawe jak matka trójki dzieci mogłaby się dobrać do macic tylu anonimowych kobie, pewnie przez biskupa. Jedna chyba przypisujecie im jakąś boską naturę. Bo człowiek to jednak nie dałby rady.

   Usuń
  11. Ja mam dwojke dzieci ale nie popieram tego ze kosciol ingeruje tak w zycie kobiet dla ktorych to i tak ciezki okres w zyciu, kosciol powinien zajac sie pedofilami w swoich murach a nie tym czy ktos zdecyduje sie na tabletke wczesnoporonna czy tez aborcje

   Usuń
  12. Twoje prawo, nikt nie każe ci korzystać z tych rzeczy. Za mnie nie decyduj.

   Usuń
  13. jezus chodzil skromnie przyodziany, pieszo, wybaczal grzechy, nawracal, kosciol i kler to zupelna odwrotnosc tego czego jezus nauczal, kler powinien najpierw sam dac dobry przyklad, jesli chca by "wierni" sluchali tego co kler powinien nauczac, niech kieruja sie cala biblia, wszystkimi przykazaniami a nie tylko wyrwanymi z kontekstu cytatami wygodnymi dla nich samych

   Usuń
  14. Mieczysław Ratyniak1 sierpnia 2015 11:28

   Jakiś anonim napisał, że popiera biskupa z Drohiczyna. I że ma troje dzieci. Ja też mam troje dzieci i uważam, że ten biskup jest starym durniem.

   Usuń
  15. Mam pięcioro dzieci...i (uczciwszy uszy) gówno biskupowi do tego czy urodzę czy nie...Żaden ksiądz bez wzgledu na stopień w hierarchii , za mnie w ciażę nie zachodził, w ciąży za mnie nie był, ze mną dziecka nie rodził, nie łozył na utrzymanie ani jednego i ani o jedno moje dziecko nie umiera ze strachu...Ciekawe dlaczego nie odbiera prawa mężczyznom do wytrysku...a może żeby było pewniej...niech zabroni im wzwodu...Nikt...a już najpóżniej klecha...nie ma prawa za mnie decydować w kwestii macierzyństwa...I może mnie obłożyc anatemą...ja go za to przeklnę...Działanie takie samo...)))

   Usuń
 4. Czy Wy katotalobowie zrozumiecie w końcu, że nie każdy chce mieć dzieci, a antykoncepcja jest legalna? To samo z in vitro... Ruszcie w końcu tymi swoimi pustymi mózgownicami...
  A Tobie matko trójki dzieci życzę kolejnych dwudziestych ciąż i wypadających narządów skoro ta antykoncepcja taka zła ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo to jest maslo maslane. ci co maga a nie chca musza miec dzieci bo taka natura.a ci co bardzo chca a moga miec tylko dzieki invitro to im nie wolno. ehh a potem sie dziwia ze w kosciele coraz mniej ludzi siedzi.

   Usuń
  2. Jeszcze parę lat to nikt tam nie będzie siedział:P

   Usuń
  3. ja to bym chciała, by jak najszybciej mohery poszły na tamten świat, może panowie w czarnych sukienkach będą mieli więcej pokory w sobie, kiedy taca pustkami zaświeci, a po tzw kolędzie też posucha finansowa będzie. Mam nadzieję, że w końcu z budżetu państwa (nam odebrane pieniądze pod postacią podatków) przestaną iść na tak niecne cele jak pedofilski kościół; ja jako płatnik podatków NIE ŻYCZĘ SOBIE TEGO!!!! kasa ta ma iść na szpitale i rehabilitację a nie na katolickich panów w sukienkach

   Usuń
 5. A jak NFZ finansuje antykoncepcję?
  Owszem, lekarz "państwowy" powinien receptę wypisać, ale jest ona w 100% płatna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie bardzo rozumiem waszych komentarzy. Jeżeli nie jesteś katolikiem to co ciebie obchodzi co księża bp i w ogóle kościół myśli o antykoncepcji in vitro itp ? Przecież to dotyczy katolików, ale ty prawdopodobnie uważasz się za katolika ale chcesz sam dyktować sobie warunki. Napierniczacie na tych księży bo im chyba zazdrościcie a nie macie czego. Ja im współczuję i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację ja nie jestem katolikiem i mam to gdzieś co oni mówią ale też im współczuję.

   Usuń
  2. Ja też im bardzo współczuję- uważają się za mądrych, wartościowych i moralnych, a tymczasem żyją w ogromnym błędzie- są pazerni, chamscy, prostaccy, głupi. Nienawidzą ludzi, wywyższają się, bezwzględnie wykorzystują słabszych, pozwalają sobie na obrzydliwe zachowania i nawzajem się kryją. Obraz samych siebie, który mają jest tak całkowicie odmienny od tego kim są, że tylko im współczuć.

   Usuń
  3. Naprawdę wierzysz, że oni mają na myśli tylko katolików? No to rozczaruję Cię - sukienkowcy w Polsce mają ciągoty do narzucania swoich opinii wszystkim i dopóki to się nie zmieni, to ludzie będą na nich "napierniczać".

   Usuń
  4. Nie obchodziłoby mnie, gdyby biskup wypowiadał się tylko o kobietach katoliczkach. Tymczasem klechy narzucają dyktat ogółowi obywateli. Trzeba być przygłupem, żeby tego nie rozumieć

   Usuń
  5. @Stefan Otóż to - chodzi o dyktat kleru dla wszystkich, bo zasady związane z tymi czy innymi wierzeniami naprawdę same w sobie mnie nie obchodzą. Specjalista od bruzdy, Lonchamps de Berier, chce delegalizacji antykoncepcji i in vitro, bo katoliczki i katolicy nie słuchają biskupów po dobroci http://watykanizacja.blogspot.com/2014/07/franciszek-longchamps-de-berier-i-prawo.html

   Usuń
  6. Te, księżulek, pomykaj do roboty i nie osądzaj ludzi mądrych bo tylko głupi wierzą w takie cyrki he, he.

   Usuń
  7. Ciekawe nie widziałem biskupów w parlamencie, czy może jednak kuria przygotowuje jakieś ustawy? A mogłoby się wydawać, że to wony kraj i tolerancyjny.

   Usuń
  8. O kolego anonimowy bardzo się mylisz. To co mówią biskupi powinno dotyczyć samych katolików, bo jeśli zechcą przyjąć na siebie takie ograniczenia swobód dyktowane wiarą: proszę bardzo. Prawda jest taka,  że rozciągnięto już niektóre powyższe zakazy na wszystkich nie tylko moralną presją lecz co gorsze też zapisami ustawowymi. Mieliśmy już paru ministrów sprawiedliwości klęczących przed biskupami. Zdążyli popieprzyć prawo, a że nie do końca stąd ta kościelna nagonka.

   Usuń
  9. Jak im współczujesz,to daj im swoje dzieci do praktyk pedofilskich...

   Usuń
  10. Ale żeby ustanowic prawo naleze grzecznie prosic przedstawicieli kosciola o pozwolenie i szary czlowiek nie moze skorzystac z mozliwosci wykupienia recepty na NFZ na tabletke antykoncepcyjna nie mowiac juz o wczesnoporonnej, bo jeszcze farmaceuta jest nawiedzony i nie wyda takiej tabletki

   Usuń
  11. Anonimowy z 26 Października 2014: dobrze, jeśli to dotyczy tylko katolików to dlaczego kosciol w Polsce zada żeby usunąć prawo do aborcji, In Vitro itd dla wszystkich? przecież tak to ogłaszają ze to dotyczy do WSZYSTKICH ?? i do tych nie katolików, i jakim prawem nie katolicy płacą podatki na utrzymanie Kościoła Katolickiego i kościelnych kleryków? dopóki nie katolicy są zmuszenie do tego dopóty oni maja prawo do powiedzenia i swojej opinii.opinii. Współczuć to tylko tobie (((

   Usuń
  12. nie jestem katoliczką, niemniej kk chce narzucać swoją wolę wszystkim kobietom, nie tylko katoliczkom,,,,i bardzo mi się to nie podoba!!!

   Usuń
 7. Ja kiedyś też myślałem że faceci w czarnych sukienkach mówią na tematy o których nie mają pojęcia. Jeden klecha wyprowadził mnie z takiego myślenia w bardzo prosty sposób " ...posadziłbym cię w konfesjonale jak się czasem nasłucham to nocami nie śpię..." Po tym jak mi to powiedział zmieniłem zdanie na ten temat i też im współczuję. A jak chodzi o antykoncepcję to to jest ich zdanie ja to mam gdzieś bo mnie to nie dotyczy moja żona bierze takie srodki należymy nie wierzących i to co oni mówią za bardzo nas nie rusza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swój punkt widzenia. Zależny od swoich doświadczeń, wychowania itd. Jeśli księża mają punkt widzenia kształtowany głównie przez wysłuchiwanie ludzkich błędów, czyli głównie na silnych negatywnych emocjach, to trudno się dziwić, że chcieliby żeby to policja i sądy ograniczały te doświadczenia. Widzę tu brak pozytywnych doświadczeń, które są przypraw życia, które dają poczucie szczęścia. Jakoś nie widzę możliwości, żeby powszechnie, wśród księży, funkcjonowało zastępcze doświadczanie szczęścia na skutek odmówionej modlitwy, bez jakiegokolwiek odzewu z drugiej strony. Co do antykoncepcji. Jak można mówić, że Cię nie dotyczą wypowiedzi przedstawicieli KK, skoro bez protestów normalnych ludzi, są w stanie zdelegalizować w Polsce antykoncepcję. Wtedy będzie to dotyczyło również Ciebie, ale wtedy będzie za późno...

   Usuń
  2. Wiele razy pisalem ze ksieza kk sa pracownikami Vatykanu w obcym /dla nich / panstwie i powinni byc traktowani jako obywatele obcego panstwa, I jako tacy nie powinni dyktowac co maja robic gospodarze kraju (Polska) ktory nie tylko pozwala im rezydowac u siebie, w swoim domu, ale jeszcze finansuje cala te organizacje pieniedzmi podatnikow, ktorzy musza placic podatki ale dawac co jakis czas dark.

   Usuń
  3. Tak, a ja sie tez na wszystkim znam, bo czytam fora internetowe ... Zadne wysluchiwanie spowiedzi czy przeczytanie ksiazki nie zastapi doswiadczenia np. ciazy, czy gwaltu, czy glodu, czy chociazby bycia zakochanym. Sluchac sobie moga, ale niewiele to - jak widac - wplywa na empatie.

   Usuń
 8. Hmm... a Biskup przecież tez nie chce mieć dzieci. Czy to tez pod to podlega? Psuje sobie chłop karmę takim rozumowaniem. Ale to jego wybór.

  OdpowiedzUsuń
 9. a potem ksieza sie dziwia ze mlodi odchodza od wiary i kosciola.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby mężczyźni rodzili dzieci, kościół uznałby aborcję za sakrament

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam, tak było z transplantacją, bo też potrzebują, lub będą.

   Usuń
 11. Teraz dopiero zobaczyłam kto ten blog założył. Pozytywne wpisy kasujesz bo nie potrafisz naprawdę dyskutować dla mnie jesteś spalona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co zostało skasowane?

   Usuń
  2. @Anonimowy 2 | Skasowałam dzisiaj 1 komentarz pod innym wpisem, gdyż zawierał wulgaryzmy. Zarzuty Anonimowy 22:33 są bezpodstawne.

   Usuń
  3. To jeszcze kilka zostało ...

   Usuń
 12. 3 slowa do pana pikusia: ale zamknij morde.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ksieza nie chca miec dzieci...to grzech!

  OdpowiedzUsuń
 15. "Jak powiedział bp Pikus, antykoncepcja i aborcja – to dwie skrajności tej samej postawy, wyrażającej się w stwierdzeniu: „nie chcę mieć dziecka”. " - zapomniał jeszcze o trzeciej skrajności mówiącej "nie chcę mieć dziecka" a mianowicie o CELIBACIE. A przy okazji, sam pewnie chciałby mieć dziecko - nabite na jego biskupią fujarę.

  OdpowiedzUsuń
 16. co to za pojeb muchomor na tym zdjęciu

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiele jest tu zła w tych komentarzach. Zrozumcie że i Wy dziś jesteście indoktrynowani. Wmawia sie nam że liczy się tylko tu i teaz, mieć i przeżyć a to nieprawda. Wmawiają nam przez media i styl życia, że nie istnieje świat duchowy, a Bóg jest wytworem wyobraźni i o nas zapomniał. Wasze podejście do spraw invitro, antykoncepcji, usuwania ciąży czy innycj ważnych dla wiary zagadnień można by podsumować jednym: wszechobecny w świecie egoizm pragnień. Pozosyawiam do przemyślenia, polemikii piętnowania jeśli komuś sprawi to przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje podejście do ważnej dla wiary* kwestii transfuzji krwi, można podsumować jednym: wszechobecny egoizm pragnień.

   * Świadkowie Jehowy

   Usuń
  2. Jeżeli ktoś się nie zgadza z nauczaniem kościoła, to od razu musi być zły i egoistyczny? Niby dlaczego? To nie działa w ten sposób, KK nie ma monopolu na moralność.

   Usuń
  3. Pani Anno jeżeli Pani kasuje wulgaryzmy to 70% powinna Pani wykasować... Zadaje jeszcze raz pytanie jak powinni zachować się księża? Jeżeli jest ktoś katolikiem niech napisze. I proszę napisać ile ustaw w Polsce zmienił kościół?

   Usuń
  4. Gdyby Pani Anna skasowała wulgaryzmy to dyskusja bu się zakończyła a to by jej na rękę nie było. A wulgaryzmy raczej powinny być usunięte.

   Usuń
  5. PO co używać wulgaryzmów. Przecież mamy piękny język Polski, można go używać. Blog jest fajny, Pani Ania na poziomie, więc wyrażajmy się inteligentnie. Ogólnie to jestem pod wrażeniem Pani Aniu. Cieszę się, że są jeszcze NORMALNE kobiety, Pozdrawiam wr. Basia.

   Usuń
  6. W Polsce istnieje przekonanie, ze albo katolicyzm, albo nic. Tymczasem jest wiele innych religii i duchowosci, ktore maja zupelnie inne podejscie chociazby do kwestii antykoncepcji czy aborcji. To nie jest tak, ze jest sie albo katolikiem, albo ateista.

   Usuń
 18. Innymi slowami, aborcja czy in-vitro to "ingerencja w plan boski", ale operacja np. abp Glodzi to juz nie? Jak to sam arcybiskup stwierdzil po dokonanej operacji:

  "Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą Bożą. Przyjmując ją, jaka będzie. Proszę o modlitwę, szczególnie tych, którzy doświadczają tego, co ja..."
  http://niezalezna.pl/60341-abp-glodz-po-operacji

  Najciekawsze, ze "krzyż choroby i cierpienia" przyja dopiero _PO_ operacji. Modlitwy nie pomogly, wiec nie ma mowy o "ingerencji w plan boski"? Najlatwiej umoralniac innych!

  OdpowiedzUsuń
 19. Odpowiem Panu Pikusowi tak, jak odpowiedział jeden z "jego ludzi", już nie żyjący prezydent RP: "...spieprzaj dziadu..".

  OdpowiedzUsuń
 20. A ludziki w czarnych kieckach wraz ze swoją armią zwiedzionych adeptów nie mają prawa nazywać się Kościołem, ponieważ są bałwochwalczą organizacją religijną podszywającą się pod chrześcijaństwo, która w Piśmie Świętym nazwana jest religijnym Wielkim Babilonem.

  OdpowiedzUsuń
 21. Arogancja, pycha, brak szacunku, to specjalność kleru szczególnie wobec kobiet. Pani Aniu, co jest z kobietami nie tak? Te wszystkie posłuszne owieczki według kleru, powinny być masowo ubezwłasnowolnione, poprzez nakazy i zakazy.
  Skoro kościół tak umniejsza kobiety do poziomu zerowego, to ja się dziwie i pytam, gdzie morale i honor tych kobiet. Czym bardziej są gnebione, tym bardziej są uległe. Dla mnie dziwne jest, że można sobie pozwolić na takie upodlenie. Żle się dzieje w Państwie polskim, gdzie nie jesteśmy w wolnym kraju bo sekta czarnych facetów prze do rządzenia. To są czarne szatany, nieintegralnie i beznadziejnie zacofani. W kraju gdzie kobiecie nic nie wolno, panuje rasizm. Dlatego dziwi mnie, dlaczego kobiety nie wymagają szacunku i wolności dla siebie. Kler łamie prawo, powinien się tym zająć ktoś ze Sztrasburga. Kościół ogranicza kobiety, zaraz wprowadzi pasy cnoty dla wszystkich, o określonej godzinie będzie można spółkować itd. Kobiety, weźcie się w garśc. Przestancie łożyć na ten sekciarski przemysł. Nienawiść przeciwko określonej grupie ludzi, to też specjalność watykańskich sekciarzy. Orientacja seksualna, to też ataki ze strony kościoła, na inne wyznania też ataki, czy to jest normalne?. Czy władza Państwowa jest też ubezwłasnowolniona? Czy nikt nie widzi, co czarna sekta wyprawia i do jakiego totalitaryzmu dąży?Czy w końcu kobiety, zdadzą sobie sprawę z tego, że dla kleru są pustostanem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szatan jest ojcem Pychy, przedstawia zło jako dobro.

   Usuń
 22. Kolejny przykład na to, jak to kk nie wtrąca się do spraw państwowych... a ciemny lud milczy i cierpi w pokorze...

  OdpowiedzUsuń
 23. kobiety w większości są poniżane w kościele bo tego chcą ,większość wiernych to kobiety ,często mam okazje widzieć wychodzących z kościoła same kobiety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, nie wszystkie kobiety, ale te "mocherowe bereciki". Zapomniałeś jeszcze dodać, że w zamian za to,że są sponiewierane dają jeszcze na tacę. Są to głównie osoby którym mózg wyprano i wmówiono, że za pieniadze można odkupić grzechy i winy.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Trzymają się religii, bo są nauczone ślepego posłuszeństwa, a nie dlatego, że chcą być poniżane. Po prostu nie wiedzą/wierzą, że może być inaczej. Ale to się już na szczęście powoli kończy.

   Usuń
 24. Kobiety w Polsce chcą móc głośno powiedzieć - niechce mieć , dziecka. No ja cię kręcę toż to skandal że polscy mężczyźni tak rozpuścili swoje kobiety , żony, matki , córki :-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Przecież to nic innego, jak publiczne nawoływanie do odebrania kobietom praw ludzkich i obywatelskich! Czemu państwo to toleruje? Gdybym ja publicznie ogłosił, że kobiety nie mają prawa samodzielnie opuszczać mieszkania, to pewnie siedziałbym już na drugi dzień!

  OdpowiedzUsuń
 26. Słuszny jeden komentarz. Jeśli nie jesteś katolikiem , to co obchodzi Cię co nakazuje ten kościół! Czy równie denerwujesz się nakazami i zakazami u ewangelików i żydów? Znam wiele negatywnych zachowań z życia pastorów ew., ale o tym się milczy . Nie wspomnę o rabinach. Przypuszczam ,że te wszystkie komentarze są przez kogoś sterowane, zresztą jak wszystko w naszym chorym społeczeństwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żydzi, ewangelicy w Polsce są marginesem, a nakazy, zakazy wypowiadane są przez sukienkowych krk prawie codziennie. Tylko oni są w mediach a nie wszyscy chcą słuchać ich mamrotania. Mają swoje media, swoją klientelę i tam proszę im wbijać do głów te swoje " mądrości ". Księża na ambony do kościołów.

   Usuń
  2. Mnie obchodzi, co nakazuje Kosciol, bo w Polsce przybiera to postac ustaw prawnych, ktore dotycza wszystkich, takze niekatolikow. Jesli katolicy sa przeciwko aborcji, to swietnie - ale Kosciol probuje zakazac jej prawnie wszystkim, takze tym, ktorych religia ja dopuszcza.

   Usuń
 27. Nooo toś poszedł po bandzie Anonimowy 11:41 A znasz li naszą Konstytucję? Gdzie to stoi, że kraj ten świeckim jest? Po czym mamy taki zalew czarnego koloru na naszym prawie, że po prostu normalnych ludzi to przeraża. No i to życie w ubóstwie i poszanowaniu bliskich, nie wywyższaniu się i nie obżeraniu, nie pożądaniu żon bliźnich swoich i innych jego rzeczy ... BTW dziecko to rzecz? chyba nie ... więc tutaj pedofile w sutannach są rozgrzeszeni chyba. Krk wara od naszego budżetu, wara od publicznych pieniędzy! Za jeden datek na świątynię Opatrzności można by stworzyć tysiące miejsc pracy! A za wydatki dla nauczyciel religii ... miliony! Polsko obudź się! Kler wykorzystuje Cię od zarania, to On sprzedał Cię Rosji w trakcie rozbiorów i sukcesywnie rozkrada Twój majątek! Które to przykazanie nie kradnij?! A jak zostanie za bardzo przyciśnięty, że nie płaci podatków, że księża żyją nad stan i w niezgodzie z kanonami wiry to tak jak swego czasu Dziwisz mówią cyt "... jestem obywatelem państwa Watykan i Polskie prawo mnie nie obowiązuje".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się zrozumieć wzburzenie Anonimowego 2 luty 17.50 i częściowo się z Nim zgadzam , jednak ta odpowiedż jest nie na temat który poruszyłem. Chodzi o obsesyjną krytykę KK , nie będąc jego wyznawcą. A gdzie inne kościoły które sobie również nieżle poczynają i występuje u nich chorobliwy brak tolerancji ( znam z autopsji). Ponadto nie można przekreślać nauki całego kościoła na podstawie nikłego odsetka negatywnych przykładów. Zło jest wszędzie i każdy odpowiada za siebie. ,co nie znaczy ,że nie należy go karać. W innych kościołach zło zamiata się pod dywanik , a ich prowadzący i rodziny żyją w luksusie ( ukrywanym)

   Usuń
 28. Niech sie wreszcie stare pierniki z kleru odczepia od kobiet i od ich macic nie do tego sa powołani

  OdpowiedzUsuń
 29. Kobieta ma prawo do Aborcji , Antykoncepcji , In Vitro , ani rząd ani żaden kościół czy ksiądz nie będzie rządził moim tyłkiem!!!! Księża niech sobie te nie ślubne wychowują bo mają ich od groma , A biedactwa na ręcznym też też nie lecą bo po burdelach latają hazard uprawiają. Pedofilów w śród swoich mają tylu że wszystko do więzienia trzeba wsadzić a nie są bezkarni bo kościół ich broni. Brrrrr obrzydlistwo udają taką moralność pani Dulskiej

  OdpowiedzUsuń
 30. Dość Polityki Na Ambonach zapraszam po więcej na facebooka:

  https://facebook.com/pages/Do%C5%9B%C4%87-Polityki-Na-Ambonach/325327017662519

  OdpowiedzUsuń
 31. Dość Polityki Na Ambonach, po więcej zapraszam na facebooka:
  https://www.facebook.com/pages/Do%C5%9B%C4%87-Polityki-Na-Ambonach/325327017662519

  OdpowiedzUsuń
 32. Proponuje zeby ksieza zaczeli komentowac pedofilöw ktörych w ich srodowisku nie brakuje czy ksiezy ktörzy sa ojcami. My kobiety mamy prawo decydowac o sobie, to jest nasze cialo i decycja nalezy do nas .

  OdpowiedzUsuń
 33. ma "Psikus" macicę - nie ma - to wypad od mojej !
  ja się jego fiuta nie czepiam - nie wskazuję gdzie go ma zamoczyć; czy u kucharki,czy u zakonnicy !

  OdpowiedzUsuń
 34. Co za mbecyl naprawa mnie o rzydzeniem jego "wypowiedź" się wrócił z średniowiecza??? Co on ma do gadania?? Niech się lepiej wackami swoich kolegów po fachu zajmie żeby nie było pedofilii i gejostwa wśród księży itd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapłani za swoje czyny odpowiedzą przed Najwyższym i wielu poszło na zatracenie bezpowrotnie, ale Kapłan to jedyna osoba która może odpuścić twoje czyny i grzechy i która udzieli ci ostatniego namaszczenia, bo tylko on posiada taką władzę i nikt inny, czy nam się to podoba czy nie. Kapłan ma Moc uzdrawiania i wypędzania złych duchów czy demonów którą dostał od Jezusa Chrystusa. Za Kapłanów trzeba się modlić żeby byli umocnieni w Duchu św. I TAK NAPRAWDĘ NA ZIEMI NIE MAMY WROGÓW OPRÓCZ JEDNEGO KTÓRY SIE POSŁUGUJE TAKIMI ISTOTAMI JAK MY. SKŁÓCA NAS I PROWADZI NA ZATRACENIE, DLATEGO POWINNIŚMY SIĘ MODLIĆ ZA WSZYSTKICH BLIŻNICH ABY SZATAN ODSTĘPOWAŁ OD NICH.

   Usuń
 35. Czy ja się pytam co PAN ze swoją spermą robi???

  OdpowiedzUsuń
 36. PEDOFILE ZBOCZENCY NIEPOWINNI MIEC GLOSU CIEKAWE ILU Z NICH MA NIE ŚLUBNE DZIECI A ILU ZNICH KAZALO USUNAC CIAZE SWOIM KOCHANKOM STOSOWAS ANTYKONCEPCJE KTORA JEST ZAKAZANA I ILE USUNELO NIE LEGALNIE CIAZE IM WOLNO WSZYSTKO I ICH KOCHANKOM A POZOSTALYM KOBIETNO NIC

  OdpowiedzUsuń
 37. Do redakcji: słowa demona w rozmowie z Ks. Egzorcysta Pellegrino Eretti - Kiedyś powiedział do egzorcysty: „Weź tę obrzydliwą Apokalipsę. Tam jest napisane o Niewieście, Która rodzi. A ja zawsze próbuję pożerać Jej dzieci. Wiesz jak?”.
  I tu, w sposób mrożący krew w żyłach, opisał zabijanie dzieci w łonie matki oraz przemoc seksualną i gwałty cielesne popełniane na dzieciach. Do tych odrażających opisów dodawał za każdym okrzyk: „ale ubaw!”. Tak samo wyraził się mówiąc o młodych ludziach, którzy przez narkotyki doprowadzają się do ruiny. Innym razem, podczas egzorcyzmów, ponownie wspominał o aborcji, zaczął się perfidnie śmiać i powiedział: „Nawet ustawowe pozwolenie od was dostałem!”.

  OdpowiedzUsuń
 38. Purpuraci a kiedy Wy zaczniecie się zabezpieczać , zaprzestaniecie sprzedaży spermy do "banków spermy" i zaczniecie łożyć na swoje dzieci spłodzone na boku? OBŁUDA I ZAKŁAMANIE SZATAN WAS OMAMIŁ. Pozdrowienia dla Panów w czarnych sukienkach.

  OdpowiedzUsuń
 39. in vitro to zabijanie nienarodzonych, a jak biskup wali konia to co robi z plemnikami?

  OdpowiedzUsuń
 40. Czapeczka za ciasna

  OdpowiedzUsuń
 41. Ciekawe co by powiedzieli i ilu by poszło na księdza gdyby ucinali przyrodzenie tak jak oni czepiają się kobiet

  OdpowiedzUsuń
 42. A co takiego ma ten przebieraniec wspólnego ze zwykłą rzeczywistością.Jest wyjątkowo żałosny.Nigdy nie byłem na forum wulgarnym ,ale to zwyczajny PALANT.

  OdpowiedzUsuń
 43. A My tak z żoną zrobiliśmy jako jedyny ratunek, aby zostać rodzicami. I zadem KLECHA nie będzie mi mówił co i jak mam robić. Dodam tylko, że powszechnie się o tym nie mówi a z kim zakonnice mają dzieci? Franciszek Was Klechy ekskomunikuje!a od rodziców WARA bo psem poszczuje Macie "SWÓJ" kościół to w nim siedźcie!!!!!!..............

  OdpowiedzUsuń
 44. Jakim prawem, stary zboczony glut, wpierdziela się w sprawy świeckie i związane z prawem kobiet. Oj przyjdzie czas, kiedy będziecie przepraszać za swoją butę, chamstwo, herezje, obrażanie ludzi i prowokowanie waśni!!!! Jesteście jak faszyści, bo i z nimi trzymaliście sztamę, lub jak mafia, z wpływami w obecnym "rządzie", ale to się zmieni .... możecie być pewni. Ja, suweren wam to obiecuje!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 45. niespełniona ciota z móżdżkiem nie w tym łebku

  OdpowiedzUsuń
 46. Polacy to naród wyjątkowo podatny na działanie indoktrynacji. I to jest całe nasze nieszczęście. Bierze się to z oddania rozumu na łaskę sukienkowej czarnej szamanerii i oddanych na ich usługi klęcznikowych polityków. Dla Polaka to jest prawda co katabas pierdnie na ambonie a nawet poza. I wystarczy podwiesić się pod owego i już ma się posłuch wśród narodu głupoli. Uwierzą w każdy bzdet. Czym bardziej niewiarygodny to tym bardziej "święto prawda". Czyli – jak mawiał jeden z nich - "gówno prawda".

  OdpowiedzUsuń