Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Tadeusz Rydzyk: Mnie jako katolika nie obowiązuje prawo Państwa polskiego

ojciec Rydzyk Toruń
Tadeusz Rydzyk
fot. Wojciech Kardas / AG
Rok 2014 | Wyborcza.pl relacjonuje posiedzenie zespołów parlamentarnych, które debatowały nad karą nałożoną przez KRRiTV na Telewizję Trwam za pochwalanie przestępstwa (chodzi o spalenie Tęczy):

- Prawo? Hitler też prawo ustanawiał - powiedział o. Rydzyk i atmosfera zgęstniała. Zaczęła się krótka przepychanka słowna, podczas której redemptorysta stwierdził wprost: - Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje.

Przekonywał w ten sposób, że jeżeli katolikowi prawo stanowione w Polsce się nie podoba, to ma obowiązek go nie przestrzegać. A ginekologa prof. Bogdana Chazana nazwał "współczesnym męczennikiem ukaranym zgodnie z prawem" (wyborcza.pl, 23.10.2014).

************

Komentarz redakcji:

Rydzyk powiedział bardzo dobitnie coś, co część biskupów i księży mówi od dawna: że nie obowiązuje go prawo Państwa polskiego, tylko katechizm Kościoła watykańskiego. Panowie uważają się najwidoczniej za Nadpolaków, ale prawo obowiązuje także ich, tak jak każdą inną osobę w Polsce. Szkoda, że instytucje Państwa polskiego lubią tchórzyć przed Kościołemi, dając przez to podstawę takim urojeniom. Tym ważniejsza jest wyjątkowa postawa KRRiTV, która ukarała Telewizję Trwam.

42 komentarze: Leave Your Comments

 1. Wiem, że przemoc nie jest rozwiązaniem, ale jedyne co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu jego wypowiedzi, to że powinien nazbierać po tej nalanej, bezczelnej mordzie. A kara dla TV Trwam powinna być o wiele wyższa, niech nie kłamią, że ich nie stać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO CO JEST OBECNIE TO MAŁY PIKUŚ JAK PIS DOJDZIE DO WŁADZY DOPIERO BĘDZIE WALCZYK.DO TEGO WŁAŚNIE DĄŻY RYDZYK I JEGO MINISTRANCI A POLACY OGŁUPIANI LECA ZA DUDĄ

   Usuń
  2. Zgadzam się.

   Usuń
 2. Powinno sie wreszcie z tym skonczyc!!!! jakim prawem On sie czuje Taki silny i bezpieczny????? czyzby nie bylo sily aby zwalczyc te MAFIE albo te Czarnä
  SEKTE????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z POLECENIA BOGA LIST OTWARTY DO PAPIEŻA I KAPŁANÓW KATOLICKICH
   http://www.andrzejstruski.com/articles_296_Z-POLECENIA-BOGA-LIST-OTWARTY-DO-PAPIEZA-I-KAPLANOW-KATOLICKICH.html

   Usuń
  2. Anonimowy, dzięki za linka. Tylko mohery i idioci polecą za Dudą.
   No ale Polacy mają tendencję do podcinania sobie gałęzi na której siedzą.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Na ile jest Pani zadłużona w w szwajcarskiej walucie, Pani Basiu?...

   Usuń
 3. Klecho Rydzyk,kiedy oddasz kasę co zbierałeś na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie odda bo dopóki KK Mafia rządzi w Polsce to on będzie robił co chce,jedyny złodziej złapany na złodziejstwie i wolny chodzi, a teraz tym bardziej, maja Dude, smutna prawda..

   Usuń
 4. Gdyby tak np. w Niemczech niemiecki, katolicki klecha powiedział, że jego prawo niemieckie nie obowiązuje. Ciekawy jestem jaka byłaby reakcja niemieckiego rządu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, Muzułmanie gdziekolwiek mieszkają tez mówią ze ich prawa tego kraju gdzie mieszkają nie obowiązuje, jedyne prawo dla nich to jest Islam Szariat.Prawo religii Muzułmańskiej, Ja widzę ze KK w Polsce tez ma swój Szariat jeśli tak to nie powinni brać pieniądze z tego kraju na utrzymanie, hipokryzja na całego.

   Usuń
 5. Nie rozumiem dlaczego nasze władze nie wypierdzielą rydza do watykanu. To co ludzie według niego powinni robić? Jak go nie obowiązuje prawo to niech dalej pozwala na gwałty zboczenia a potem pieprzą, że Państwo nierządem stoi. Co za debilne i aroganckie wypowiedzi. Zresztą rydzyk jeszcze nic porzadnego nie powiedział.Dla mnie to jest własnie szatan i mafiozo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIE pochwalam wypowiedzi Rydzyka NIE JEST PONAD BOGIEM z pieniędzy za stocznie powinno się rozliczyć ale dlaczego za taką osobę mają odpowiadać PRAWDZIWI KATOLICY TELEWIZJA TRWAM
   też nie powinna odpowiadać skoro ludzie jej potrzebują

   DOCIEKLIWY

   Usuń
 6. Haniebna postawa O.Rydzyka to jeszcze nie wszystko są lepsi od niego pośród Jezuitów.
  Kliknij w yotube i wpisz Przysięga Jezuitów
  to dopiero horror, SS z nich brała wzór.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda mi ludzi tak pustych umysłowo,wiem ,ze Temu człowiekowi potrzebny psuchiatra na gwałt! Nie wiem czy organy wykonawcze naszego prawa coś z tym zrobią.Komentarz mój mało znaczy bo kim my prości ludzie jesteśmy?. Wobec tego obłędu co sie dzieje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno Chmielecka, Twój komentarz jest też potrzebny, dużo znaczy, widać, że więcej ludzi męczy taka sytuacja. Pozdrawiam.

   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się, przekazujcie wszystkim znajomym ten adres, potrzeba sporo tych podpisów.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  2. A czemu ma gwałcić psychiatrę? Może byłoby lepiej jakby to psychiatra go zgwałcił .. mocno boleśnie ...

   Usuń
 8. Wysłannik Piekieł realizuje diabelski plan poróżnienia społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nasz Rząd trzęsie portkami przed rydzykiem i tyle w temacie. Mala litera celowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałeś się dlaczego trzęsie portkami? To jedna i ta sama mafia. Inaczej taki rydz powinien już dawno gnić w kryminale. Bo nasz rząd uznaje demokrację dla czarnej mafii Anonimowy. Zobacz jaki to przestępca i bezczelnie się w gęby wszystkim śmieje. Gdybyś Ty choć jeden taki przekręt zrobił to byś został surowo osądzony i skazany. Skoro mieszka w Polsce obowiązuje kryminalistę Prawo Polskie, jeśli nie to niech go deportują tam gdzie jego miejsce.Widać dużo ma nasza władza za paznokciami oj dużo.

   Usuń
  2. Basiu dopóki religia jest dopuszczana do rządów kraju i do tego na sile jedynie Katolicka mimo ze w Polsce są inne wyznania to w tym kraju nigdy nie będzie normalne życie dla tego narodu, mieszkam w innym kraju od 54-ech lat gdzie żadna religia a jest ich wiele nie ma absolutnie żadnego prawa, nawet to opinii, próbowali muzułmanie których jest ich u nas wszystkiego 2 % tak jak wszędzie ale ich tutaj szybko uspokoili, powiedzieli im ze maja wolność i demokracje jechać tam gdzie rządzi szariat nikt ich nie zatrzyma i fuchy za darmo tez nie ma, no i siedzą cicho narazie a jak podskoczą to my wiemy jak ich uspokoić.

   Usuń
 10. Jesli go nie obowiazuje prawo polskie, to prawo pieniadza powinno obowiazywac go jeszcze mniej.

  OdpowiedzUsuń
 11. A "Oddajcie cesarzowi co cesarskie..." nie obowiązuje?

  OdpowiedzUsuń
 12. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=799828516718374&set=a.227057877328777.63412.100000736998264&type=1

  OdpowiedzUsuń
 13. on nie Polak - bo on z Afryki!

  OdpowiedzUsuń
 14. Przesadzasz, Piotr! Pracowałem siedem lat w Afryce jako lekarz ale takiego Porąbanego łobuza ani jednego nie spotkałem...

  OdpowiedzUsuń
 15. Albo lekarz, albo diler daje mu złe prochy, a już na pewno w niewłaściwych dawkach

  OdpowiedzUsuń
 16. Więc jak rydzyka Polskie prawo nie obowiązuje to niech spada do swych parszywych mocodawców do watykanu, a nie że Polska ma i musi go utrzymywać. Trza zgłosić do prokuratury na tego kryminalistę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Po 1) Kasa do glowy uderzyla. .Po 2 ) On od dawna nie jest ksiedzem to tylko przebranie i jest czystym oszustem i zlodziejem. Po 3) Za pazernosc sie slono placi i wczesniej czy pozniej zostanie surowo ukarany ,jak nie za zycia to po smierci..Po 4 ) Reprezentuje samego szatana a nie Boga. Nawet jego wlasna rodzina zle o nim mowi! W Niemczech robi z bankami przekrety a uczciwych ludzi robi w konia.i kradnie im pieniadze a mowi tu o ludziach starszych ktorzy sa podatni na jego pieprzenie. Byli jego pracownicy boja sie mowic o nim bo skurwysyn zastrasza ich i ich rodziny. Zywcem powinien byc spalony! taki jest moj komentarz!!!!Ma jeszcze beszczelnosc prezentowac Boga??!! Zaplaci za to .Juz tam odpowiedni tron w piekle na niego czeka.!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak Cię dziadu te prawo nie obowiązuje to won z tego kraju ty pasożycie. Właściwie to kuż udowodniłeś tą tezę, w przeciwnym razie dawno już powinieneś siedzieć w kryminale za "ratowanie" Stoczni Gdańskiej, a może swojej kieszeni?

  OdpowiedzUsuń
 19. I bardzo dobrze, że ojciec Rydzyk ma swój rozum i sumienie, którego nie waha się użyć - prawo Boże jest ważniejsze od tego ludzkiego, które jest niejednokrotnie niemoralne, nieludzkie, niesprawiedliwe, a w skrajnych wypadkach antyludzkie i antyhumanitarne, tak jak np. w III-ej Rzeszy czy w tzw. PRL-u.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, a kto wymyślił te "Prawo Boże"? tez człowiek który należy do ludzkości. Biblia jedna i druga była pisana przez człowieka i przepisywana przez innych ludzi na swoje kopyto przez wieki podstawiając się ze im Bóg? dyktował? A tacy jak ty na to lecą hehe

   Usuń
 20. Czyli pieniądze od państwa są brane bezprawnie😂😂😂jakiego on Boga słowo głosi bo na pewno nie tego który każe się dzielić z biednymi i potrzebującymi zamiast ich okradać. Ot taki szatan w sutannie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Przez ...o. Rydzyka ..jest powiększanie prawdy Kościoła Katolickiego dzisiaj !... Światłem rozumu kreatywnego Duchem Aktywnego S u m i e n i a...M O C Y S P R A W I E D L I W O Ś C I Ą B O Ż Ą ...M I S Y J N I E...z up.SAD

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy naprawde wierzycie w to co ktos wyrwanego z kontekstu cytuje??? Nie dajcie sie nabierac!!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciemnogród ma sie coraz lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 24. To nie katolik to szmata , złodziej i kłamca!!! On ma ten sam tekst co Ferdynand Kiepski " Babka dawaj rente" hahaha ��

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. Takie wypowiedzi i postępowanie spowoduje że pojawi się u nas Luter.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ostatnio słyszałam w telewizji TVP, że w Polsce jest 90% katolików, tzn., że prawo ustanowione przez Sejm dotyczy tylko 10% społeczeństwa, a reszta społeczeństwa jest zwolniona z prawa, gdyż są katolikami.

  OdpowiedzUsuń
 29. Dobrze powiedział, a ty uważaj na zmiennokształtnych, czeka cie spotkanko... www.zmiennoksztaltne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń