Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Tadeusz Rydzyk: Mnie jako katolika nie obowiązuje prawo Państwa polskiego

ojciec Rydzyk Toruń
Tadeusz Rydzyk
fot. Wojciech Kardas / AG
Rok 2014 | Wyborcza.pl relacjonuje posiedzenie zespołów parlamentarnych, które debatowały nad karą nałożoną przez KRRiTV na Telewizję Trwam za pochwalanie przestępstwa (chodzi o spalenie Tęczy):

- Prawo? Hitler też prawo ustanawiał - powiedział o. Rydzyk i atmosfera zgęstniała. Zaczęła się krótka przepychanka słowna, podczas której redemptorysta stwierdził wprost: - Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje.

Przekonywał w ten sposób, że jeżeli katolikowi prawo stanowione w Polsce się nie podoba, to ma obowiązek go nie przestrzegać. A ginekologa prof. Bogdana Chazana nazwał "współczesnym męczennikiem ukaranym zgodnie z prawem" (wyborcza.pl, 23.10.2014).

************

Komentarz redakcji:

Rydzyk powiedział bardzo dobitnie coś, co część biskupów i księży mówi od dawna: że nie obowiązuje go prawo Państwa polskiego, tylko katechizm Kościoła watykańskiego. Panowie uważają się najwidoczniej za Nadpolaków, ale prawo obowiązuje także ich, tak jak każdą inną osobę w Polsce. Szkoda, że instytucje Państwa polskiego lubią tchórzyć przed Kościołemi, dając przez to podstawę takim urojeniom. Tym ważniejsza jest wyjątkowa postawa KRRiTV, która ukarała Telewizję Trwam.

48 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Wiem, że przemoc nie jest rozwiązaniem, ale jedyne co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu jego wypowiedzi, to że powinien nazbierać po tej nalanej, bezczelnej mordzie. A kara dla TV Trwam powinna być o wiele wyższa, niech nie kłamią, że ich nie stać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO CO JEST OBECNIE TO MAŁY PIKUŚ JAK PIS DOJDZIE DO WŁADZY DOPIERO BĘDZIE WALCZYK.DO TEGO WŁAŚNIE DĄŻY RYDZYK I JEGO MINISTRANCI A POLACY OGŁUPIANI LECA ZA DUDĄ

   Usuń
  2. Zgadzam się.

   Usuń
 2. Powinno sie wreszcie z tym skonczyc!!!! jakim prawem On sie czuje Taki silny i bezpieczny????? czyzby nie bylo sily aby zwalczyc te MAFIE albo te Czarnä
  SEKTE????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z POLECENIA BOGA LIST OTWARTY DO PAPIEŻA I KAPŁANÓW KATOLICKICH
   http://www.andrzejstruski.com/articles_296_Z-POLECENIA-BOGA-LIST-OTWARTY-DO-PAPIEZA-I-KAPLANOW-KATOLICKICH.html

   Usuń
  2. Anonimowy, dzięki za linka. Tylko mohery i idioci polecą za Dudą.
   No ale Polacy mają tendencję do podcinania sobie gałęzi na której siedzą.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Na ile jest Pani zadłużona w w szwajcarskiej walucie, Pani Basiu?...

   Usuń
 3. Klecho Rydzyk,kiedy oddasz kasę co zbierałeś na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie odda bo dopóki KK Mafia rządzi w Polsce to on będzie robił co chce,jedyny złodziej złapany na złodziejstwie i wolny chodzi, a teraz tym bardziej, maja Dude, smutna prawda..

   Usuń
 4. Gdyby tak np. w Niemczech niemiecki, katolicki klecha powiedział, że jego prawo niemieckie nie obowiązuje. Ciekawy jestem jaka byłaby reakcja niemieckiego rządu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, Muzułmanie gdziekolwiek mieszkają tez mówią ze ich prawa tego kraju gdzie mieszkają nie obowiązuje, jedyne prawo dla nich to jest Islam Szariat.Prawo religii Muzułmańskiej, Ja widzę ze KK w Polsce tez ma swój Szariat jeśli tak to nie powinni brać pieniądze z tego kraju na utrzymanie, hipokryzja na całego.

   Usuń
 5. Nie rozumiem dlaczego nasze władze nie wypierdzielą rydza do watykanu. To co ludzie według niego powinni robić? Jak go nie obowiązuje prawo to niech dalej pozwala na gwałty zboczenia a potem pieprzą, że Państwo nierządem stoi. Co za debilne i aroganckie wypowiedzi. Zresztą rydzyk jeszcze nic porzadnego nie powiedział.Dla mnie to jest własnie szatan i mafiozo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIE pochwalam wypowiedzi Rydzyka NIE JEST PONAD BOGIEM z pieniędzy za stocznie powinno się rozliczyć ale dlaczego za taką osobę mają odpowiadać PRAWDZIWI KATOLICY TELEWIZJA TRWAM
   też nie powinna odpowiadać skoro ludzie jej potrzebują

   DOCIEKLIWY

   Usuń
 6. Haniebna postawa O.Rydzyka to jeszcze nie wszystko są lepsi od niego pośród Jezuitów.
  Kliknij w yotube i wpisz Przysięga Jezuitów
  to dopiero horror, SS z nich brała wzór.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda mi ludzi tak pustych umysłowo,wiem ,ze Temu człowiekowi potrzebny psuchiatra na gwałt! Nie wiem czy organy wykonawcze naszego prawa coś z tym zrobią.Komentarz mój mało znaczy bo kim my prości ludzie jesteśmy?. Wobec tego obłędu co sie dzieje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno Chmielecka, Twój komentarz jest też potrzebny, dużo znaczy, widać, że więcej ludzi męczy taka sytuacja. Pozdrawiam.

   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się, przekazujcie wszystkim znajomym ten adres, potrzeba sporo tych podpisów.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  2. A czemu ma gwałcić psychiatrę? Może byłoby lepiej jakby to psychiatra go zgwałcił .. mocno boleśnie ...

   Usuń
 8. Wysłannik Piekieł realizuje diabelski plan poróżnienia społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nasz Rząd trzęsie portkami przed rydzykiem i tyle w temacie. Mala litera celowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałeś się dlaczego trzęsie portkami? To jedna i ta sama mafia. Inaczej taki rydz powinien już dawno gnić w kryminale. Bo nasz rząd uznaje demokrację dla czarnej mafii Anonimowy. Zobacz jaki to przestępca i bezczelnie się w gęby wszystkim śmieje. Gdybyś Ty choć jeden taki przekręt zrobił to byś został surowo osądzony i skazany. Skoro mieszka w Polsce obowiązuje kryminalistę Prawo Polskie, jeśli nie to niech go deportują tam gdzie jego miejsce.Widać dużo ma nasza władza za paznokciami oj dużo.

   Usuń
  2. Basiu dopóki religia jest dopuszczana do rządów kraju i do tego na sile jedynie Katolicka mimo ze w Polsce są inne wyznania to w tym kraju nigdy nie będzie normalne życie dla tego narodu, mieszkam w innym kraju od 54-ech lat gdzie żadna religia a jest ich wiele nie ma absolutnie żadnego prawa, nawet to opinii, próbowali muzułmanie których jest ich u nas wszystkiego 2 % tak jak wszędzie ale ich tutaj szybko uspokoili, powiedzieli im ze maja wolność i demokracje jechać tam gdzie rządzi szariat nikt ich nie zatrzyma i fuchy za darmo tez nie ma, no i siedzą cicho narazie a jak podskoczą to my wiemy jak ich uspokoić.

   Usuń
 10. Jesli go nie obowiazuje prawo polskie, to prawo pieniadza powinno obowiazywac go jeszcze mniej.

  OdpowiedzUsuń
 11. A "Oddajcie cesarzowi co cesarskie..." nie obowiązuje?

  OdpowiedzUsuń
 12. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=799828516718374&set=a.227057877328777.63412.100000736998264&type=1

  OdpowiedzUsuń
 13. on nie Polak - bo on z Afryki!

  OdpowiedzUsuń
 14. Przesadzasz, Piotr! Pracowałem siedem lat w Afryce jako lekarz ale takiego Porąbanego łobuza ani jednego nie spotkałem...

  OdpowiedzUsuń
 15. Albo lekarz, albo diler daje mu złe prochy, a już na pewno w niewłaściwych dawkach

  OdpowiedzUsuń
 16. Więc jak rydzyka Polskie prawo nie obowiązuje to niech spada do swych parszywych mocodawców do watykanu, a nie że Polska ma i musi go utrzymywać. Trza zgłosić do prokuratury na tego kryminalistę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Po 1) Kasa do glowy uderzyla. .Po 2 ) On od dawna nie jest ksiedzem to tylko przebranie i jest czystym oszustem i zlodziejem. Po 3) Za pazernosc sie slono placi i wczesniej czy pozniej zostanie surowo ukarany ,jak nie za zycia to po smierci..Po 4 ) Reprezentuje samego szatana a nie Boga. Nawet jego wlasna rodzina zle o nim mowi! W Niemczech robi z bankami przekrety a uczciwych ludzi robi w konia.i kradnie im pieniadze a mowi tu o ludziach starszych ktorzy sa podatni na jego pieprzenie. Byli jego pracownicy boja sie mowic o nim bo skurwysyn zastrasza ich i ich rodziny. Zywcem powinien byc spalony! taki jest moj komentarz!!!!Ma jeszcze beszczelnosc prezentowac Boga??!! Zaplaci za to .Juz tam odpowiedni tron w piekle na niego czeka.!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak Cię dziadu te prawo nie obowiązuje to won z tego kraju ty pasożycie. Właściwie to kuż udowodniłeś tą tezę, w przeciwnym razie dawno już powinieneś siedzieć w kryminale za "ratowanie" Stoczni Gdańskiej, a może swojej kieszeni?

  OdpowiedzUsuń
 19. I bardzo dobrze, że ojciec Rydzyk ma swój rozum i sumienie, którego nie waha się użyć - prawo Boże jest ważniejsze od tego ludzkiego, które jest niejednokrotnie niemoralne, nieludzkie, niesprawiedliwe, a w skrajnych wypadkach antyludzkie i antyhumanitarne, tak jak np. w III-ej Rzeszy czy w tzw. PRL-u.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, a kto wymyślił te "Prawo Boże"? tez człowiek który należy do ludzkości. Biblia jedna i druga była pisana przez człowieka i przepisywana przez innych ludzi na swoje kopyto przez wieki podstawiając się ze im Bóg? dyktował? A tacy jak ty na to lecą hehe

   Usuń
 20. Czyli pieniądze od państwa są brane bezprawnie😂😂😂jakiego on Boga słowo głosi bo na pewno nie tego który każe się dzielić z biednymi i potrzebującymi zamiast ich okradać. Ot taki szatan w sutannie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Przez ...o. Rydzyka ..jest powiększanie prawdy Kościoła Katolickiego dzisiaj !... Światłem rozumu kreatywnego Duchem Aktywnego S u m i e n i a...M O C Y S P R A W I E D L I W O Ś C I Ą B O Ż Ą ...M I S Y J N I E...z up.SAD

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy naprawde wierzycie w to co ktos wyrwanego z kontekstu cytuje??? Nie dajcie sie nabierac!!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciemnogród ma sie coraz lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 24. To nie katolik to szmata , złodziej i kłamca!!! On ma ten sam tekst co Ferdynand Kiepski " Babka dawaj rente" hahaha ��

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. Takie wypowiedzi i postępowanie spowoduje że pojawi się u nas Luter.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ostatnio słyszałam w telewizji TVP, że w Polsce jest 90% katolików, tzn., że prawo ustanowione przez Sejm dotyczy tylko 10% społeczeństwa, a reszta społeczeństwa jest zwolniona z prawa, gdyż są katolikami.

  OdpowiedzUsuń
 29. Dobrze powiedział, a ty uważaj na zmiennokształtnych, czeka cie spotkanko... www.zmiennoksztaltne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Prawo go nie obowiązuje - a Sprawiedliwość? A Sprawiedliwość mają w d... Prawo wzięło d... w troki a mordę w kubeł i zasila toruńskiego kabotyna setkami milionów złotych nie dochodząc kolejnych zdefraudowanych na ratowanie Kolebki...

  OdpowiedzUsuń
 31. Ojcze nasz, któryś - jeszcze - jest u się w Toruniu
  który na codzień jeździsz na tym samym "kuniu"
  By ci dobry "Pam Bucek" pewnego dnia zdarzył
  cobyś na nim rzyć tłustą i gębę odparzył...

  Ty, co z niewyparzoną śmigasz po eterze
  ooo - ty, którego żadna cholera nie bierze!
  Ani po watykańsku, ni episkopalnie
  nikt cię do się nie wezwie, nikt cię w ryj nie walnie -
  - wiedz, że dopóty "alfons" służy swej k....wie
  dopóki - niczym w dzbanku - "ucho" się nie urwie!!
  Dopóki moher ciemny wysyła ci renty
  Dopóty będziesz ględził, głupcze niepojęty...

  Gdy odejdzie "do Nieba" ostatni moherek
  I świecko-europejski powieje "wiaterek"
  Który z mocą przewietrzy zatęchłe studyja
  TV-TRWAM, oraz zwali anteny Radyja -
  - wtedy skończy się "babce" przysłowiowe "sranie"
  i zostaniesz na lodzie - "wysłuchaj nas, Panie"!!

  Na razie, pókiś jeszcze funkcji nie pozbawion
  Póki habit ozdabia smukłość twoich ramion
  Póki śmigasz [b]Maybachem[/b] Katoladu drogą
  - daj sobie kmiocie pomóc - mądrzejsi pomogą!

  Nie odmówią diagnozy zestrachani w spodnie
  spec-psychiatrzy, co dawno "odeszli Przychodnie"...?
  Sypnij ojczulu kasą a może niektórzy
  Wrócą, gdzie jest ich miejsce, nim Naród się wkurzy,
  i - niczym wóz urwany z jarzma swego wołu
  - zmiażdży swoim impetem wszystkich was pospołu.

  Może ocknie się który ciemniak, co od rana
  miast strzec hipokratejskiej przysięgi mu danej -
  - grał przed twoim "Radyjem" rolę tercyjana,
  na kolanach mamrocząc do "Niekopulanej":
  kwadranse, niuanse i inne godzinki,
  robiąc najsłodsze minki do gips-figurynki...?

  Może spręży się, wstanie, rzuciwszy w kąt gnozę
  i wyda ci potrzebną psycholo-diagnozę?
  Na mocy której ojcze nasz rozkokoszony
  w kaftanik cię zawiną i osadzą w Tworki?
  pomiędzy tobie znane komuno-potworki...?
  We wnętrze bezklamkowej, należnej ci "kozy"!?
  Byś się tam- nie w Radyju, i nie między nami -
  - za bary chwycił z chorej psyche-potworkami?  OdpowiedzUsuń
 32. NA LIPĘ (toruńską...)

  Gościu przed TRWAM-ekranem siądź, odpocznij sobie
  nie dojdzie cię tu rozum, przyrzekam ja tobie!
  Tu cię w imię Chrystusa i Świętej Panienki
  obrobią na perłowo, jak osła z stajenki!

  Tu się zbędziesz ostatniej renty i zasiłku
  wszytko Ojcu, co nie śpi, i wciąż TRWA w wysiłku
  abyś nigdy nie zmądrzał, ani dziatki twoje
  czym wam wszytkim otwiera niebiańskie podwoje

  Mocą-ci on nadaje na wsze świata strony
  aże wkoło RADYJA schną krze, kalesony
  Natchnion mocą panienki, tej niekopulanej
  wysusza mózgi trzodzie wiernie mu oddanej

  Tu cię nigdy nie spotka rozum, co wyklęty
  tu cię za to spotkają RODZIN'ne talenty
  RODZINY R.MARYJA, co, rzecz to wiadoma
  Rządzi krajem, a sama...przez Ojca rządzona!

  Ojca-założyciela - gdy w Boga się wcieli
  to - gdy zechce - tu, w Polszcze, i byk się ocieli!
  Kaczka - stanie drapieżną, LiS zaś spokornieje
  z dzioba Kaczkom jeść będzie, i do cna zlinieje...

  Z Torunia zawżdy nowe wiatry zawiewają
  co politykom w noce spać nie pozwalają
  niepewni, co im jutro tatko w RADIU rzecze
  - zblaźniają się, i podlą te .....syny człowiecze!

  Katolicy tu różni wdzięcznie narzekają
  że jak świat światem - oni najgorzej się mają!
  gdyż nie mogą w swym kraju, co oświaty szpicą (!!)
  odprawować tych... szopek, co ich katolicą...!  OdpowiedzUsuń
 33. "Kiedy ranne wstają zorze"
  ----------------------------
  Kiedy ranne wstają zorze -
  - Episkopat Tattce może...
  Może Tattce skoczyć z mostu
  wprost na stożek... stożek wzrostu!
  Kat.-toruńskim za nim murem
  stoim, i wołamy chórem:
  "niech nam żyje, TRWA, i wzrasta
  Tadziu R. - redemptorAsta"!

  "Rozmowy niedokończone"
  Tatuleńka są bastionem,
  do nich dzwoni wciąż moherstwo
  i dowala w innowierstwo!

  Grzeją się anteny z mocy
  swojej pracy w dzień i w nocy
  Bez wytchnienia siejąc chałę
  zamiast siać... pokory chwałę!

  Na okrągło, bez wytchnienia
  ksenofobom ukojenia
  daje plątanina druta
  a w całym świecie - poruta!

  Burzą się Żydzi z Bostonu
  - a tatko? - nie spuszcza z tonu!
  kundelki z anteny puszcza
  - i jazgocze na świat tłuszcza!!

  Burzą się z Nowego Jorku
  chcą widzieć Tatulka w worku
  popiół na łbie, jak pokutnie
  kaja się - tego chcą, trutnie!

  Siedzę, myślę i tak marzę:
  Pejsaci wkoło kucharze
  usługują dla Tatusia
  patrzą, jak tatko papusia,
  a w popitce, za pokutę
  podają tatce... cykutę...!

  Albo - inne mam marzenie:
  na mych marzeń brudnej scenie
  znane z trucicielskich przywar
  złe pociotki Szpotańskiego -
  - dają "krewny" Rydzom wywar
  ...z Borowika...Szatańskiego!

  OdpowiedzUsuń
 34. „Poniżej parteru, na falach eteru”
  18.01.2000
  W krzyżackich stronach, w mieście Toruniu
  „czarne” anteny rozwija
  w sercu – nienawiść, na ustach – Jezus
  zawsze Dziewica Maryja!
  (siedzę w niedzielę – przy zwykłym stole!)
  pism „świętych” czytam Almanach
  stoi tam, że „radio-mega-biznes”
  siedzi w.... rzeźbionych b a ł w a n a c h!!)
  „Zawsze dziewica”!! - klepie bezmyślnie
  to, co ktoś głupszy mu skleci
  gdyż miała pięciu synów i córki
  minimum siedmioro dzieci!!
  Nie znajdziesz, głupcze, w Radyju prawdy
  by żywot jak kosmos długi!!
  Niby tam słychać ludzkie „odgłosy”
  aleć to tylko p a p u g i!
  Kłapią dziobami, łykają głupstwa
  które ktoś inny im klei
  liczą na datki i „złotą rybkę”
  a tutaj nic prócz uklei!!
  Wciąż im brakuje częstotliwości
  wszakże nie brak bezczelności
  by się prześcigać w tępym nachalstwie
  w prymitywnym bałwochwalstwie!!
  „Zawsze dziewictwem” zatruwa eter
  i boską czcią tej niewiasty
  o której dzieciach się rozpisuje
  Mateusz – rozdział trzynasty!
  Boże nasz święty, ojcze Rydzyku!
  (myślący co nieco skreśli
  choć nie ma wierny wiele rozumu
  ..kto wie?..być może?..a jeśli?..)
  Może więc święty boże Rydzyku
  choć tobie ten cud się uda?
  Weź : Mateusza , rozdział trzynasty -
  -„Jakub, Józef , Szymon, Juda „!!!!
  Aby do końca kłamców pognębić
  przez Ewangelii ton ostry
  na złość dziewictwu – Maryja miała
  prócz pięciu synów – ich siostry!!!
  Gdy ci ktoś „w Bogu przyrzeka święcie”
  że z prawdą tylko obcuje
  patrz mu na r ę c e , a nie na ha b i t
  nie słuchaj co wygaduje!!
  Przeciwstaw bredniom umysł (gdy go masz)
  rozwiąż odwieczną zagadkę
  - ilu'ż to ludzi w wzięto „na r o z u m „
  a ilu –na g łu p i ą g a d k ę?
  Dzień, noc serwują polskiej ciemnocie
  najlepsze dla niej łakocie:
  - kto w Polsce „z linii i z rodu Leszka „
  i...gdzie „prawdziwy wróg” mieszka!!
  (miejcież wy litość nad barankami
  co was słuchają pasjami
  co dzień karmione z tej samej „beczki”
  ...z anemii padną owieczki!!)
  Tu napinają odbyt katole
  komu w tym „p o l s k i m p a d o l e „
  korzeń wyrasta wprost z chuci piasta
  kto... unijny f e d e r a s t a??
  (We Francji media zgodnie zbadały
  i wobec, wszem zapodały –
  że na stu święto (no)bliwych mężów
  siedemdziesiąt - to.... p e d a ł y !!)
  W świątek i w piątek i przy niedzieli
  przy pomocy „świętej” rózgi
  kmiotom urwanym wprost od kądzieli
  pierze Radyjo mózgi!!
  Służy z oddaniem „Radyjo Święte”
  niepokalanie poczęte
  oddaje tobie, co kryje w sobie –
  swe ...seksualne f o b i e!!
  Ileż to trzeba mieć w sobie draństwa
  polotu brak lub zaprzaństwa
  by świat postrzegać z chorych pozycji
  Toruńskiej Inkwizycji!!
  Pomyślcie, z kiepskich snów Profesory
  z „K U L'u” docenty, doktory
  co wy wspólnego macie z Chrystusem
  a co z Z a k o n n y m C h y t r u s e m?
  Pomyślcie, z chorych snów Profesory
  biedne docenty, „dochtory”
  czy może zdrowym być takie stado
  gdzie CAP naczelny jest chory??
  Włączam Radyjo - to, co ”maryja”
  rozum w atom mi się zwija
  tak do zupełnej samej nicości –
  do poziomu....j e g o g o ś c i!!
  A już szczególna bierze cholera
  gdy w nim posadzą Bendera
  w ustach ma prawdy bosko-fatimskie
  w sercu - łgarstwa oświęcimskie !!
  -------------------------------------------------------

  OdpowiedzUsuń
 35. "Toruniowa Święta Krowa"

  Łazi po polskim gumnie
  tłusta, święta krowa,
  łazi i sra bezkarnie
  po polskim eterze
  Wszystko wkoło niej pada
  wszystko wkoło zdycha
  - padają "słuszne posły"
  i "prawi rycerze".
  Ona jedna TRWA w chwale
  onej jednej żadna
  ni gruźlica, ni inna
  cholera nie bierze!
  Nieważne, co wywróci,
  w jaki wejdzie stragan
  nieważne, jaki wkoło
  wywoła bałagan
  co pobodzie bądź osra
  ogonem uderzy
  ważne, że "sutannowa"
  i że...w boga wierzy!!
  Nieważne, że "mamony"
  boga czci i sławi
  ważne, że wsparła tych, co
  sprawiedliwie prawi...
  Dziś ich krówsko rozlicza
  i plwa im w oblicza
  a oni obcierają
  i "że deszcz", udają...
  Nocą zruga premiera,
  Pana prezydenta
  A już na "anioł pański"
  nikt jej nie pamięta...!
  Powie prezydenckiemu
  dziadu, żeby "spieprzał"
  - a ten pokornie pieprzy
  Że oj-dyr. - najlepszy!
  Każde jej chuligaństwo
  uchodzi na sucho
  a mnogi tłum biskupów
  od "specjalnej troski"
  nie może ukryć faktu,
  że ze "świętej krowy"
  Transformował nam Apis
  - byczek! ba! - byk boski!!
  Od jego paplaniny
  moher bujnie wzrasta
  jego rojeń słuchają
  polskie wsie i miasta
  Wszechmocny, niepokorny
  WPROST opatrznościowy
  który ponad elity
  wzrósł i wciąż wyrasta
  "Arbiter elegancji" -
  Nasz Petroniusz nowy:
  nietykalny... bezczelny...
  ...ksiądz... RedemptorAsta...


  OdpowiedzUsuń