Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Tadeusz Pieronek: Kto ludziom z niepłodnością dał prawo do dzieci?

Pieronek
Tadeusz Pieronek
fot. Paweł Ulatowski/Newspix
Rok 2015 | Tadeusz Pieronek (biskup):

Dziecko jest dziełem wzajemnej miłości małżonków, a nie wytworem techniki, przy użyciu elementów życia wyciągniętych z organizmów mężczyzny i kobiety.

(...) Człowieka nie można produkować, tylko człowiek się rodzi.

(...) Nie możemy spraw moralnych i bardzo istotnych dla rodzaju ludzkiego rozstrzygać na podstawie sondaży.

(...) Małżonkowie, którzy nie mogą mieć potomstwa, dlatego że są niepłodni, mają do tego większe preferencje i większe prawo, niż ludzie z ulicy, albo homoseksualiści, którzy nie wiadomo dlaczego koniecznie chcą być ojcami i matkami, nie mając możliwości urodzenia tego potomstwa sami.

(...) Skąd oni [ludzie z niepłodnością - red.] mają to prawo [do posiadania potomstwa - red.], kto im to prawo dał?

Źródło: NaTemat.pl, 17.03.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Pieronka | 

Przeczytaj też jak w 1991 r. episkopat stwierdził, że społeczeństwo nie może wypowiedzieć się na temat legalności przerywania ciąży | Przeczytaj jak w 2014 r. episkopat stwierdził, że społeczeństwo się myli ws. Chazana

***

Komentarz redakcji:

Kto dał Pieronkowi prawo do decydowania za polskie społeczeństwo? Kto dał mu prawo do obrażania ludzi którzy nie podzielają jego watykańskiej ideologii? Czy jako osoba która nie zawarła małżeństwa Pieronek jest człowiekiem z ulicy?

133 komentarze: Leave Your Comments

 1. Na świecie żyje kilka milionów dzieci z in vitro. Metoda jest powszechnie stosowana a biskupi w Polsce mówią zamknijcie oczy, zatkajcie uszy tego wszystkiego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. T.Pieronek Lansuje Powiedzenie w/g Ichnej Evangelii Ktore Glosi:
   "Drzewo ktore nie Rodzi nalezy WYCIAC" Hanba dla Kleru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   O ile to Pomoze rzucam na tego Typa ANATEME!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Człowieku co ty przedstawiasz za bejkoty niemasz za grosz rozumu i zabierasz w tych żeczach głos jesteš šmieciem , ci bezdomni ludziemają więcej oleju w głowie jak ty , oni zostali ukarani za lekomyślność a Ciebie bozia skarała za obrażanie niewinnych ludzi któży głoszą świętą prawdę, a może i ty jesteś tym jednym stwożonym a nie urodzonym dziełem z prubówki to przepraszam i uchylam czoła głupocie.
   Wierzący

   Usuń
  3. Radzę się zapoznać z http://sjp.pwn.pl/

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Oho, katole kontratakują xD

   Usuń
  5. Bóg dał człowiekowi rozum,bystrość umysłu, spostrzeganie abstrakcyjne. Korzystamy każdego dnia z tych dobrodziejstw. Wykorzystujemy je do rozwoju naszego gatunku. Z tego wynika iż ludzie niepłodni korzystają z darów Boga.Jeśli biskup tego nie rozumie to oznacza Bóg nie obdarzył go wszystkimi darami.

   Usuń
  6. Zacznijmy od tego, że boga nie ma, a rozum, i inteligencje ludzie mają bo stoją na szczycie łańcucha ewolucji i nie korzystają z żadnych darów nadprzyrodzonych.

   Usuń
  7. Kto dał ludziom z niepłodnością prawo do dzieci?? Myślę, że to ten sam co dał naukowcom prawo do nauki i stworzył pipetę :)))
   Za głoszenie takich bzdetów, rzucam na pana księdza dożywotnią KLĄTWĘ PIERONA!!!!!!!!!!!!!!!!! A pierun z tobą!

   Usuń
  8. A po jakiego ch...ja słuchacie tych kościelnych bredni. Niech sobie pieprzą, bo biorą za to naszą kasę, ale słuchać ich nikt nie musi. Nie słuchać, nie komentować, nie denerwować się. Robić swoje. Onie z czasem odejdą w zapomnienie.

   Usuń
  9. Po co w ogóle dyskusja z czarnymi nierobami którzy mówią mi jak mam żyć . Jesteś wierzący to se słuchaj ale z ambony i w kościele ,,jeśli ktoś z takimi tekstami mi wychodzi na forum publiczne to ja zaczynam strzelać .. Rozumu moi parafianie rozumu ..Oni karmią was debilizmem XIV wieku a Wy jak bezmózgi leczyć . Śmieją się nawet oni z Was ...Gdyby były pigułki dzień po w tamtych czasach to wielu oj wielu Was by nie było i może dobrze .. Ten naród nie potrafi bez Watykanu i czarnych nierobów nic zrobić . Aby wygrać wybory trzeba na kolanach się pokazać aby moherowe berety wiedziały kto jest ich guru .. Europa się śmieje a Ci grabią i grabią już lata ,,a my płacimy .. Jedyna mafia za która nikt i ktokolwiek z wymiaru sprawiedliwości się nie weźmie . JA ANTYKLERYKALNY ATEISTA

   Usuń
  10. a skąd się wziął Bóg i kto jest jego matką

   Usuń
  11. proponuję obejrzeć film "Eugenika – w imię postępu – reżyseria Grzegorz Braun

   Usuń
  12. Jestem katolem i każde wszystkim zamknąć mordę ;-)

   Usuń
  13. Wypowiedzi katolików doskonale świadczą o poziomie katolicyzmu. Dno...

   Usuń
  14. Katolicyzm jest to choroba zakaźna na którą nie ma jeszcze lekarstwa i przenoszona jest przez częstotliwość radia Maryja.

   Usuń
  15. Jak powiem że wierzę w różowe słonie to mnie pewnie zamkną u czubków - to takie niesprawiedliwe.

   Usuń
  16. Kto wam dał pawo do odbierania szczęścia jakim jest macierzyństwo kobietom które nie mogą miec dziecka drogą naturalną ? Wara wam od nich.

   Usuń
  17. Najwięcej do powiedzenia o zakładaniu rodziny mają osoby które tej rodziny nigdy mieć nie będą! Czyli księża! Patrząc na komentarze zagorzałych "katolików" aż wstyd mi za ten naród!

   Usuń
  18. Wstyd i hańba. Sami maja niejednokrotnie po parę dzieci i pytam kto im dal do tego prawo, żeby płodzić dzieci.Jestem osoba wierzącą ale wstydzę się że mamy takich księży. Innych chętnie pouczają, swoich karygodnych blędow nie widzą. Wtrącają się do każdej dziedziny i dziwia się że spada ilość uczęszczających do kościoła.

   Usuń
  19. Oni wolą 7 latki banda pedofili i darmozjadów po h...j się udzielają w sprawach rodzinnych jak sami nie mają pojęcia na ten temat jak się dzieci wychowuje ale o molestowaniu to k...a wiedzą wszystko wykastrować powinni wszystkich od razu w seminarium

   Usuń
  20. Na szczęście mam własny rozum i jeżeli będzie taka konieczność.... tak, skorzystam z in vitro.

   "(...) Małżonkowie, którzy nie mogą mieć potomstwa, dlatego że są niepłodni, mają do tego większe preferencje i większe prawo, niż ludzie z ulicy, albo homoseksualiści, którzy nie wiadomo dlaczego koniecznie chcą być ojcami i matkami, nie mając możliwości urodzenia tego potomstwa sami." ----------Oni podobnie jak małżeństwa najczęściej chcą mieć dzieci z tych samych powodów.

   I jeszcze jedno.... żaden ksiądz, biskup a nawet ten stojący najwyżej w hierarchii kościoła nie będą mi mówić jak mam żyć! Niech zajmą się swoimi pedofilami i księżulkami ukrywającymi swoje konkubiny i dzieci.

   Usuń
  21. Ciemny lud katolicki nie douczony nie oczytany źle wykształcony robiący pospolite błędy w pisowni wypowiada się w tak istotnych dla życia ludzkiego sprawach - sięgamy dna

   Usuń
  22. to są kruki pasożytujące na ludziach , tępe i ciemne jak średniowiecze .

   Usuń
 2. Jak kto dał prawo, niepłodność to choroba i jak każdą chorobę się leczy czyli przywraca stan zdrowia. Ja rozumiem że księża nie chcą się leczyć, bo wariaci raczej nie chcą, ale polskie społeczeństwo to nie wariaci Pieronek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcą się leczyć. Spójrz na tego Pieronka - czyż nie widzisz, że koryguje wadę wzroku?

   Usuń
  2. A czy ja mówię o wzroku? Normalny człowiek korzysta z osiągnięć medycyny, oprócz obłąkanych i nie chodzi o korektę wzroku tylko mózgownicy.

   Usuń
  3. Dokładnie nie jesteśmy wariatami,lepiej niech księża spojrzą na własne pociechy w Polsce na które łożą pieniądze i które spłodzili mimo celibatu w jakim żyją !!!!! żyjcie i dajcie żyć !!!!

   Usuń
  4. Oprócz tego że walczą z medycyną ( długa to tradycja kleru, właściwie katolicy to nie powinni korzystać). To łamią prawa człowieka a mianowicie ludzie mają prawo do leczenia, nie wolno komuś zabraniać leczenia gdy są sprawdzone metody tych procedur. Polacy są pozbawiani nie tylko pomocy medycznej, ale też praw podstawowych, do leczenia.
   Co do posiadania dzieci przez homo, oddawna je posiadają , ale muszą żyć w zakłamaniu że mamusie to kuzynki, bo problemem nie jest wychowanie dzieci przez homo ale homofobia kleru i jego nienawiść do takich rodzin.

   Usuń
  5. Ciekawostka: w średniowieczu przedstawiciele kościoła kat. palili na stosach ludzi za noszenie pierwszych prymitywnych wersji okularów, gdyż uważano je za dzieło Szatana.

   Usuń
  6. In vitro nie leczy bezpłodności!!! To właśnie katolicy proponują leczenie zamiast omijania problemu, często pomaga zmiana stylu życia, jest naprotechnologia, ale nie... często dzisiejszy człowiek woli po trupach i na łatwiznę. A właśnie takie twierdzenia jak powyższe dowodzą, że to nieraz zwolennicy in vitro używają sloganów i są niedoinformowani. Katolik

   Ps. Cikawe jakie jest źródło tej informacji o okularach. Bardzo ciekawe. Inkwizycja kościelna wykonała bardzo mało wyroków. Dużo mniej niż się uważa. W przeciwieństwie do hiszpańskiej państwowej inkwizcji. Tak słyszałem.

   Usuń
  7. Niestety bardzo często leczenie nie daje rezultatu i wtedy jedynym rozwiązaniem jest in vitro a kościół może zabraniać czegokolwiek swoim owieczkom. Od reszty wara. Ateistka.

   Usuń
  8. Naprotechnologia nie jest metodą leczenia niepłodności.Jest to metoda - obserwacja z pomocą trenera za ogromne pieniądze przeznaczona dla zdrowych ludzi. W przypadku braku jajowodow lub ich niedrożności JEDYNĄ szansą na zajście w ciążę jest in vitro.

   Usuń
  9. Do: Anonimowy 4 czerwca 2015 11:12

   To jest sprawa osób dotkniętych bezpłodnością. Kościołowi nic do tego. Niech Pieronek czyści brudy w swoich szeregach.

   Usuń
 3. Co ma taki Pieronek do powiedzenia w tej kwestii. Przecież wiadomo co biskupi wyprawiaja, przez ten brak seksu to już im się poprzewracało w mózgach. Sami zboczeńcy, ale się wymadrzają. panie Pieronek, Czy wasze zboczenia tez sa normalne i w imię czego. Proszę tutaj jest dowód na to jacy jesteście niewiniątka.

  Oto całe morale KK, biskupów i księży, nie In Vitro tylko to:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tajny-raport-Watykanu-gwalty-na-zakonnicach-to-codziennosc,wid,15198105,wiadomosc.html?ticaid=114859
  Odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 4. A kto dał prawo takiemu spasionemu facetowi żyjącemu samotnie prawo do opieki medycznej? Na jakiej podstawie oni korzystają z osiągnięć NAUKI? Skoro tak lubują się w umartwianiu i cierpieniu, sami powinni go zaznać, jedząc suchy chleb, pić tylko wodę i poruszać się pieszo (wszak twórców pierwszych maszyn latających odsądzano od czci i wiary). Polski kościół jest tak w potwornym średniowieczu, że aż wstyd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakich latających, zaraz, najpierw były silniki parowe i kler na kilkanaście lat zablokował rozwój motoryzacji, bo pewien ksiądz na zawał zszedł na widok " szatana plującego dymem i samemu się poruszającemu" znaczy pojazd bez koni moce szatańskie prowadziły. Przecież jak nasza szlachta piersze samochody sprowadziła to chłopi na kolana padali lub uciekali, powóz bez koni jechał. To samo z prądem kler na wsi prowadził propagande że w gniazdkach Boruta siedzi i tam się smolą dusze nieczyste, dlatego tak strzela i nie raz nie dwa wioche komuniści musieli spałować bo elektryków cepami chceli zatłuc, bo im Borute zakładają.

   Usuń
  2. diana6echo. Masz rację, na naukę i całą myśl techniczną dosłownie wyją, ale chętnie korzystaja jak im potrzeba. Zobacz jak oni sa obłudni, wszystko naginają w myśl swoich potrzeb. Ja bym biskupom i w ogóle klerowi też proponowała, żeby nie korzystali z leczenia a z bolącymi zębami niech biegaja do kowala to im wyrwie.

   Usuń
  3. Do jakiego kowala? Przed wieli oltarz i krzyzem lezec i dziekowac za wspanialy plan boski! (kazda modlitwa to jawna ingerencja w boski plan).

   /Jarle

   Usuń
 5. Pani Anno, myśmy im dali takie prawo wraz z rządzącymi,żeby decydowali za nas.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto dał takiemu pasożytowi wypowiadać się? Spasiony pasożyt w czarnej kiecce niech poszuka sobie pracy

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dziecko jest dziełem wzajemnej miłości małżonków", no z in vitro tak samo, w czym problem? Człowiek, który wierzy, że Adam został wyprodukowany z gliny przez innego faceta, potem facet Bóg z żebra Adama wyprodukował Ewę. No i ten wielki niewidzialny facet wyprodukował sobie, mówiąc Pieronkiem, syna Jezusa, zapładniając (?) małoletnią dziewicę. Wydawałoby się, że wyznawcy religii z tak postępową rozrodczością, wręcz powinni zachwalać in vitro jako boskie wzorce. Była w tej bajce jeszcze kobieta rodząca w wieku 90 lat.
  "koniecznie chcą być ojcami i matkami, nie mając możliwości urodzenia tego potomstwa sami", to wy jesteście sami Pieronek, a inni ludzie żyją wśród kochających, akceptujących, wspierających ich ludzi. Kobieta sama też z siebie nie rodzi dziecka, musi być plemnik, tylko Maryja rodziła sama z siebie i po tym dalej była dziewicą :D
  Przecież od kleru nikt nie oczekuje oddawania spermy do banków spermy, ani rodzenia gejom dzieci przez zakonnice, to się odbywa poza waszym światem. Że też ciągle musimy słuchać dziadów, którzy jedno co potrafią to hamować rozwój i siać nienawiść, owszem moglibyśmy ich słuchać dla beki, ale nie ma się z czego śmiać - tu oni decydują o losach wszystkich, nawet ateistów...


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A... i jeszcze uczą że mamusia niewierna, bo od kogo są dzieci....od bozi, tak więc nie od tatusia, mamusia puściła się z jakimś bozia. Uczą dzieci że tatuś to nie tatuś ich ojciec to jakiś bozia co zdeflorował mamusie zamiast tatusia lub wprowadził tatusia w stan niepoczytalny, by tatuś nie wierzgał jak bozia wchodzi w jego rolę. I później dzieci wygadują jakieś brednie typu ojcze nasz który jest w niebie. Przecież to dyskryminacja tatusiów.

   Usuń
  2. A i jeszcze jedno, słowo dziewictwo wyszło z obiegu, takie jakieś obleśne. Teraz młodzi mówią o tym jak o dewiacji, a napewno coś z dziewczyną jest nie ten tego i się mówi z przerażaniem.....ja cię kręce ona ma jeszcze SIMLOCKA. :)

   Usuń
  3. Bozia asystuje przy zapłodnieniu, bo wstrzykuje duszę w zarodek, a najpewniej w mknący plemnik. Kiedyś zresztą kk twierdził, że dusza wstępuje w płód później, a w duszę dziewczynek, jako tych gorszej jakości ludzi, znacznie później :) Potem sobie ubzdurali, że duszę bozia aplikuje idealnie w momencie poczęcia. Jakoś bozia od początku wolał facetów. Stąd też ich obsesja na tle masturbujących się facetów, wiadomo zuo, to też ich argument przeciw in vitro. Nawet ich nie interesują masturbujące się kobiety, a biedny Onan stracił za to życie. No i spójrz chciał mieć SYNA, jakie to oczywiste, że nie córkę sobie wyprodukował za pomocą inkubatora, tu skorzystał z ciała nieletniej. Wiele to mówi o ówczesnych ludziach, którzy sobie bogów wymyślali...

   Usuń
  4. Jak to nie interesują ich kobiety masturbujące, interesują, dlatego w 19 wieku kastrowano kobiety z narządów seksualnych, łecztaczki, jajniki, srom. By nie odawały się grzechowi. Jak kobieta się sprzeciwiała czy awanturowała to mówiono ; wścieklina macicy i wszystko usuwali, a co do chłopców pasy były opinające, niektóre podłączane pod prąd, jak tylko wzwód się pojawiał bach, czy nabijane kolcami, czy wręcz kastracja.
   Niestety kler jedzie na tych samym obsesjach seksualnych do ludzi i jak piekło na ziemi robili to nadal przecież ta religia nie wyciąga wniosków, bo wszystko nieomylne. Tym samym społeczeństwa przekreśliły tą szkodliwą religie i obsesje kleru na punkie seksu, o którym wogóle nie powinien się wypowiadać bo to dewiacje spowodowane celibatem.

   Usuń
  5. Kobiety:

   Katolicki doktor Tissot usuwający kobietom łechtaczki, rozpowszechniał pogląd, jakoby masturbacja i rozkosz seksualna, przyczyniała się do uszkodzenia łechtaczki i wywoływała szereg innych kobiecych problemów, Miały do nich należeć: bredzenie, histeria, nieuleczalną żółtaczkę oraz "wścieklizna macicy", która "pozbawią je [kobiety] skromności i rozumu, zamieniając w lubieżne bydlęta".

   Nic więc dziwnego, że XIX-wieczna praktyka ordynowania zabiegów chirurgicznych w celu uleczenia tak zwanych chorób kobiecych (które w rzeczywistości stanowiły wyłącznie przejaw kobiecej seksualności) nie ograniczyła się do usuwania łechtaczki i warg sromowych. Pod nóż poszły jajniki.

   "W samym roku 1855 przeprowadzono w Wielkiej Brytanii ponad dwieście operacji usunięcia jajników, przy czym umieralność pacjentek wyniosła blisko 50 procent. Usunięcie zdrowych jajników zalecano w przypadkach "masturbacji, skłonności erotycznych, zamartwiania się, zwykłej przewrotności oraz nieprzyzwoitego objadania się".

   W Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech też praktykowano kastrację. Szaleństwo na punkcie usuwania części narządów płciowych pod przykrywką koniecznego zabiegu medycznego przybrało tak ogromne rozmiary, że w roku 1886 pewien lekarz stwierdził w jednym z pism brytyjskich: "wkrótce ciężko będzie znaleźć kobietę mającą wszystkie narządy płciowe". 

   Usuń
  6. Mężczyźni

   Przesądy prezentowane pod płaszczykiem medycyny (zresztą jaka to była medycyna? – jej rozkwit na Zachodzie miał dopiero nadejść) znalazły też swoistego „Czarnego Piotrusia”. Stała się nim masturbacja, która – co potwierdzały liczne autorytety – miała wywoływać różne choroby.

   Dlatego dorastające dzieci starano się zniechęcić do niej wszelkimi możliwymi sposobami. Tworzono bariery i upowszechniano zwyczaje, które ją uniemożliwiały. Uważano na przykład, że wysoce niestosowne i niebezpieczne jest mycie intymnych części ciała, więc ich nie myto. Potępiano także nagość jako stwarzającą „okazję” do samotnego grzechu, bo tak nazywano onanizm.

   To jednak nie wszystko, ponieważ posuwano się znacznie dalej. Wśród metod mniej dolegliwych były specjalne pasy, które ubierano – zwłaszcza chłopcom – na noc. Nie brakowało wśród nich także stalowych zabezpieczeń antymasturbacyjnych, które całkiem niedawno można było podziwiać na wystawie w londyńskim Science Museum, oraz skórzanych pasków, wewnątrz których umieszczano kolce. Bardziej zmyślni lekarze wykorzystywali także technologiczne nowinki – sięgano na przykład po prąd. Do penisa dziecka podłączano elektrody, a ilekroć pojawiała się erekcja – ktoś podkręcał napięcie, by w ten sposób wyrobić właściwe odruchy.

   Okrutne? Owszem, jednak poddani takiej terapii i tak mogli mówić o szczęściu. Przynajmniej w porównaniu z tymi – a wcale nie były to rzadkie przypadki – u których „skłonność do samotnego grzechu” leczono za pomocą kastracji lub klitoridektomii. Dla ich dobra oczywiście. Alternatywą, jak wówczas sądzono, było bowiem na przykład wyschnięcie rdzenia kręgowego. Niektórzy wskazywali także na ślepotę lub… impotencję. Swoją drogą ciekawa to metoda, w której stosuje się kastrację, by kogoś uchronić przed impotencją.

   Ogromna niechęć do masturbacji nie przeszkadzała jednak w rozwoju pornografii. A ta – co być może wynikało właśnie z wielkiej pruderii – była szczególnie wyuzdana. Pod tym względem zdjęcia zachowane z XIX wieku prześcigają wszystko (a raczej prawie wszystko), co można dziś znaleźć w sieci. Szczególnym zainteresowaniem, o czym pisze między innymi Deborah Lutz, autorka „Pleasure Bound”, cieszyły się aranżacje bondage oraz pokazujące biczowanie.

   Usuń
  7. Nawet niedawno w Poznaniu przeprowadzono akcje, która jest trochę nowszą wersją, tej o której tutaj podajesz.

   W 120 parafiach diecezji wielkopolskiej Kościół będzie odwracał wiedzę o seksie, jaką dzieci poznają w szkole.

   Akcja zaczyna się 1 lutego w niedzielę. Nosi tytuł „Twoje dziecko, wielka sprawa”.

   W ten oto sposób Kościół ingeruje w nauczanie w szkole polskiej, nie mając żadnej wiedzy o seksie. Chyba że za wiedzę o seksie uznamy przestępstwa pedofilii i celibat.

   Instytucja wiary miesza się do wiedzy. Nie dość, że polskie społeczeństwo jest zapóźnione cywilizacyjnie, to jeszcze wstecznictwo będzie utwardzane.

   Akcji patronuje szef Episkopatu abp. Stanisław Gądecki, twardogłowy hierarcha.

   Wszystko wokół tej akcji przeciw szkole jest owiane tajemnicą. Skierowana jest do rodziców, aby ci pomogli indoktrynować niewiedzą własne dzieci.

   Średniowiecze wraca do źródeł.

   Usuń
  8. "piekło na ziemi robili" dokładnie, wszelką wolność światłe jednostki krok po kroku wyrywały z zaciśniętych szczęk kleru. Przy oporze otumanionych tłuków. Nadal to oglądamy na żywo. Przypomniałeś mi o tych wycinanych łechtaczkach, leczenie histerii, kastracja na potrzeby chórów miłych bozi, pedofilia kleru, której przez setki lat nie było szans wywlec na światło dzienne. Cały ten syf, któremu kler patronował, ten Wyszyński antysemita wychwalający Hitlera i wychowanie w HJ, handel dziećmi, piętnowanie samotnych matek. I mając taką haniebną historię i teraźniejszość jazgoczą, że gender, in vitro to zagłada, ble, ble, neomarksizm, koniec cywilizacji. Jedno wynika z historii kk - nigdy nie mieli racji, ale przepraszali dopiero i to cichaczem po 500 latach, a zaraz potem by zakryć własny gnój znajdowali kolejnego wroga. Gdyby dla równowagi psychicznej zaraz po lekcji religii była lekcja historii kk - dziś mielibyśmy kościoły w roli filharmonii, klubów, muzeów :) Co dzień dowiaduję się czegoś nowego o tym bagnie, spójrz kler blebla, że gender to zabieranie dzieci rodzicom, takoż ustawa antyprzemocowa i co tam jeszcze, a i związki partnerskie też zabieranie dzieci. Tymczasem to kler, jak już wiemy, zabierał, handlował dziećmi. A to dla mnie nowe info - zabierali Żydom ich malutkie podstępnie ochrzczone dzieci. Takie było prawo kościelne, że Żydzi nie mieli prawa wychowywać chrześcijanina - własnego dziecka! Apele oświeconych władców do papieża nie pomagały. Zamierzam poszperać jak długo to trwało, ale jeszcze chyba na początku XX w. Kler jest jak złodziej drący się łapać złodzieja.

   Usuń
  9. Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się, przekazujcie wszystkim znajomym ten adres, potrzeba sporo tych podpisów.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  10. Anonimowy
   Jak popatrzysz na propagandę pro -life z tym fałszowaniem zdjęć płodów, aby podsycać nienawiść to kobiet to klik, klik. Dokadnie przez wieki w kościele wisiały malunki, jak Żydzi kradną Hostie i mordują chrześcijańskie dzieci na mace, to się kończyło pogromami Żydów. To nie Adolf sobie antysemityzm wymyślił jego zafascynowała ekonomika śmierci kleru, bo w większości mordowali aby okraść, tak naprawdę kościoły są zbudowane z ludzkiej krwi. I prawdziwą tragedią jest to że ta sekta jeszcze nie została rozliczona za swoje zbrodnie.

   Usuń
  11. Basia
   To trzeba jakoś zablokować tą akcie, bo nauka kleru to jest dewiacja i zrobi ogromne psychologiczne krzywdę tym dzieciom, co wyjdzie w podejściu do płci, część będzie żyła w samotności, część problemy w związku odnośnie seksualności i wrócą pochwice czy zaburzenia nerwicowe w szerokim spektrum, a część napewno będzie gwałcicielami..itd

   Usuń
  12. Te kościoły, świątynie, które teraz stawiają, są zbudowane tylko i wyłącznie na ludzkiej krzywdzie i bezprawiu. Przecież oficjalnie nie wolno im mordować, więc nieoficjalnie cierpią. Te tereny i zabór ziem przez klera, to jak to nazwać? Głupota narodu nie zna granic, społeczeństwo śpi a 4 rozbiór Polski trwa, wbrew naszej woli. Masa rzadowych pieniędzy idzie w jakieś wymysły kleru i czy chcesz czy nie złodzieje pieniądze dostają. Jak ciemnym narodem jesteśmy(nie wszyscy), żeby tego nie widzieć. Nie dziwię sie ludziom prostym, ale politykom, bardzo. Rozdawanie pieniędzy na takie głupoty, to zdrada i poniżenie, łącznie z hańbą dla narodu polskiego. Dlatego trzeba przypilnować żeby nie dopuścić kolejny raz zdrajców, którzy rozdają majątek narodowy, do stanowisk rządowych.

   Usuń
  13. Robercie, akcja już sie odbyła, ale ponoć tylko garstka ludzi przyszła. Nawet wcześniej w tv nagłasniali, po czym nastąpiła już tylko grobowa cisza. Jak myślisz gdyby przyszły tłumy to by sie dalej chwalili, a tak? Ci biskupi powinni jednak sie wyłącznie modlić bo na to ślubowali. Popatrz ani jeden nie chce sie tym zająć, tylko mędzą i mącą. Niezmiennie w kobiecych majtkach siedzieć to jest dla nich chyba powołanie. Cóż za dewianci, a fuj.

   Usuń
  14. Nie tylko w kobiecych majtkach u gejów też siedzą, terroryzowanie kobiet i gejów ma podłoże w nerwicy seksualnej, już dziadek psychologii u katolików ją zobaczył, przez drastyczne ingerencje w intymność surowymi zakazami. Są dwie kultury, a raczej patologie, które są wylęgarnią zboczeńców jest to katolicyzm i islam, bo natura nie tworzy zboczeń, tworzą je zakazy. Tak czy inaczej pokolenie tych dzieci bardzo będzie borykało się z problemami gwałtów, zboczeń i zwichnięć psychicznych, bo nie ma edukacji seksualnej a ona jest profilaktyką zboczeń przez uświadomienie młodych ludzi. Wiesz komu podziekować?

   Usuń
  15. Należy podziękować wszystkim rządzącym idiotom, którzy przyczynili i przyczyniaja się, do pozwolenia aby sekta watykańska panoszyła się w Polsce, Mam też życzenie aby choć jedno z ich dzieci czy wnuków doświadczyło pedofilskich czynności ze strony kleru. Smutne to jest ale potrzebne aby jeden cymbal z drugim zrozumiał jakich spustoszen w naszym życiu dokonuje KK.

   Usuń
  16. Czy są jeszcze jakieś
   środowiska, w których ryzyko występowania pedofilek wzrasta?
   Tak - kościół. Pedofilki to także zakonnice, które zapraszają dzieci
   na różnego rodzaju modlitwy czy oazy. Tam dochodzi do sytuacji, które
   absolutnie nie powinny się wydarzyć.
   Czy państwo może w jakikolwiek sposób pomóc rodzicom chronić dzieci
   przed zachowaniami dewiacyjnymi?
   Może i to w sposób zasadniczy, tyle że tego nie robi. Ja oczekuję od
   szkoły, że powie dziecku, że religijność jest ważna, ale powie mu
   również, że w przynależności do ruchu, którego celem jest sprawdzanie,
   czy jest się dziewicą, coś jest chyba nie tak. Zakonnice to tacy sami
   ludzie, jak wszyscy inni, mają swoje problemy, a czasami też swoje
   dewiacje seksualne. Szkoła powinna mówić o takich rzeczach.
   A zatem edukacja seksualna?
   Tak i to jak najprędzej. Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że
   najsilniej działającym elementem profilaktyki zaburzeń rozwoju
   psychoseksualnego jest edukacja i wiedza, bo jeśli w Polsce nie
   zostaną wprowadzone diametralne zmiany w zakresie odpowiedzialności
   państwa za edukację seksualną dzieci, to wyprodukujemy całe grono
   dewiantów seksualnych, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, także tych
   młodych, nastoletnich. Pamiętajmy również, że edukacja seksualna to
   także wiedza o ekstremalnych ugrupowaniach religijnych, także
   katolickich, w których pod płaszczykiem na przykład ruchu zawierzania
   dziewictwa dochodzi do przekraczania granic, na przykład przez siostry
   zakonne opiekujące się wchodzącymi w okres dojrzewania dziećmi. O
   takich sytuacjach dowiaduję się czasami z akt sądowych, występując
   jako biegły sądowy.
   Czy to znaczy, że pedofilki występują już wśród młodzieży
   gimnazjalnej?
   Tak. 15-letnia dziewczynka gwałcąca swojego 10-letniego kolegę to
   pedofilka.

   http://forum-wielotematyczne.pl/kontrowersyjne/pedofilki-t9543.html

   Usuń
  17. Mam juz troche lat, z czego troche przezylem w Polsce, ale nie moge zrozumiec dlaczego Polacy pozwalaja tak ochoczo, nazucac sobie polityke i wole agentow obcego panstwa Vatican , to obce dla Polski panstwo, a ksieza ibiskupi powinni szanowac suverennosc Polakow w ich wlasnym kraju. To prawda ze Polska zostala skolonizowana przez Vatican, /Rome/ rekami poskich krolow - Mieszko I, Boleslaw Chrobry i inni, ale moze czas najwyzszy wyzwolic Polske od tego kolonizatora i utrzyc zaklamane i oblesne pyski agentow Rzymu. Przykro patrzyc , jak oni sie panosza w Polsce.Polakow stac na smodzielne rzady.

   Usuń
 8. Następny klecha wymachuje paluszkiem swojej owczarni że zaczęliście myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 10. What nie znam geja który chciałby mieć dzieci to sporadyczne przypadki jeśli homoseksualisci wychowują dzieci to tylko te z byłych nieudanych zwiazkow hetero, jakby patrzeć na ksieży to też postepują przeciw Bogu, biblia jasno mowi ,,Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną''

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy geje i lesbijki mogą wychowywać dzieci?
   Oczywiście, że tak. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach na świecie, geje i lesbijki wychowują dzieci. Robią to bez niczyjego przyzwolenia, nakazów czy zakazów. Jeśli para gejów lub lesbijek naprawdę chce zostać rodzicami, może to zrobić. [...]
   Zapomina się, że zgodnie z Komitetem Przeciw Homofobii kilkadziesiąt tysięcy dzieci wychowuje się w Polsce w rodzinach homoseksualnych. I że to właśnie ze względu na stygmatyzację społeczną tego typu rodziny zmuszone są do życia w kłamstwie. Znajome lesbijki wychowujące synka udają, że są kuzynkami. Wiedzą, że gdyby wydał się ich sekret, miałyby problemy w pracy, rodzinie, bloku, a dziecko w szkole. [...]
   Dzieci wychowywane w rodzinach homoseksualnych pochodzą z poprzednich związków heteroseksualnych, część z adopcji przez jednego z rodziców (co w Polsce jest możliwe), ze sztucznego zapłodnienia lub od matek zastępczych.
   Geje i lesbijki, którzy chcą stworzyć rodzinę i mieć dzieci, nie muszą dostawać od nikogo pozwolenia - biologia i biotechnika potrafią rozwiązać te problemy.
   Problemem nie jest więc prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale stosunek społeczeństwa do wychowywania dzieci przez takie pary. [...]
   Dyskusje opierają się również na wyidealizowanym schemacie rodziny heteroseksualnej, do którego to porównuje się często rodzinę homoseksualną. Czy zapewni ona takie same wartości jak rodzina heteroseksualna? Czy tatuś zastąpi mamusię i odwrotnie?
   Uważam, Że podstawą do ewentualnej odmowy przyzwolenia na wychowywanie dziecka w rodzinie homoseksualnej powinno być wykazanie szkodliwości takiego postępowania, a nie jedynie sąd wartościujący moralnie, który dyskryminuje całą populację gejów i lesbijek. Jak do tej pory szkodliwości homorodzicielstwa nie udowodniono. Wprost przeciwnie. Zgodnie z badaniami Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego dzieci rodziców homoseksualnych są tak samo przystosowane społecznie jak te wychowane przez rodziców heteroseksualnych. Nie potwierdzono też wielu innych stereotypów związanym z rodzicielstwem gejów i lesbijek: dzieci wychowywane przez rodziców homoseksualnych niczym nie różniły się od swoich heteroseksualnych rówieśników. W przeważającej większości były heteroseksualne, miały wsparcie w swoich rodzinach, nie dochodziło do żadnych patologii (np. wykorzystywania seksualnego dzieci). [...] Osoby heteroseksualne nie mają monopolu na dobre rodzicielstwo. Jest ono niezależne od orientacji seksualnej, w każdej grupie znajdziemy rodziców lepiej i gorzej sprawdzających się w swojej roli. Tak długo, jak będziemy podtrzymywać mity i uprzedzenia wobec rodziców homoseksualnych, tak długo będziemy skazywać dzieci wychowywane w takich rodzinach na cierpienie i niebezpieczeństwa związane z ich nieuregulowanym statusem prawnym. Ze względu na dobro dzieci powinno nam zależeć na obalaniu niesprawiedliwych stereotypów. W przeciwnym razie pozostanie jedynie odebranie dzieci ich homoseksualnym rodzicom i umieszczenie ich w domu dziecka. Czy o to chodzi głosicielom zasady, że gejom i lesbijkom nie wolno powierzać dzieci?

   Adopcja w Europie Adopcja dzieci, wspólna lub przez drugiego partnera, przez pary homoseksualne, możliwa jest w następujących krajach Europy: Dania (od 1999 r.), Holandia (od 2001 r.), Szwecja (od 2003 r.), Hiszpania, Wielka Brytania, Belgia, Niemcy (od 2005 r.), Islandia (od 2006 r.).

   Usuń
  2. Skoro nie znasz, to pozwól, że się przedstawię: jestem Arkadiusz Karski, mieszkam w Budapeszcie (wcześniej w Bukownie). Wychowuję obecnie (z mężem) czwarte dziecko, a to chyba więcej, niż "sporadycznie", i bynajmniej z "byłego nieudanego związku hetero". Jeżeli cię interesuje, to możesz sobie poszperać po moich blogach, FB i stronach, na których na bieżąco opisuję, jak wygląda wzrastanie dziecka w rodzinie tęczowej, w naszym przypadku z parą ojców zastępczych.

   Usuń
  3. Skoro Cie nie znam moge tak napisać, ja mieszkam w polskich realiach i opisuje to co widze na co dzień wśród znajomych LGBT w Polsce ....

   Usuń
 11. Do obozu pracy z tym czarnymi pedofilami. Wysłać ich do Korei Północnej niech tam wujkowi Kimowi kazania prawią.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ach! Uwielbiam Pieronka! :D Od kiedy zaczął wypowiadać się publicznie w imieniu KK, antyklerykałom brakuje zajęcia! On sam doskonale zniechęca do tej chorej instytucji rzesze Polaków. Brawo! Brawo! Panie Pieronek, prosimy o więcej! :D ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy bp Pieronek zapyta też kto dał prawo żyć ludziom z niesprawnym sercem albo nerkami, których umiemy ratować za pomocą przeszczepów? To co teraz? Zabić ich wszystkich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę ześ nie w temacie, w PL czeka na transplantacje 20tyś ludzi, a co na to katolicy?;

   Transplantologia zabija!". Wierzący lekarze już nie tylko przeciw aborcji i antykoncepcji

   http://natemat.pl/105467,transplantologia-zabija-wierzacy-lekarze-juz-nie-tylko-przeciw-aborcji-i-antykoncepcji

   Usuń
  2. Cóż się dziwić Robercie Fronda jest zacofana razem do spółki z klerem. Skoro maja takie poglądy niech się wypisza z NFZ i po kłopocie. Każdy ma teraz dostęp do swojego lekarza więc niech zapisza w kartotekach czego sobie nie życzą i po sprawie. Nie muszą z niczego korzystać, niech się leczą u egzorcystów i ziołami. Najaraja się ziela, będzie im zdrowotnie.Oczywiście biskupi niech też zrobią zastrzeżenie w kartotekach, żeby im nie ratować zdrowia w jakikolwiek sposób bo wolą usługi kowala czy księdza egzorcysty. PO co marnować budżet z NFZ dla takiej sekty ciemniaków. gadzam się, należy klerowi natychmiast zablokować dostęp do pomocy medycznej, żadnych pomocy nie udzielać bo i tak są dla społęczeństwa zbyteczni a dla kas chorych uciążliwi.

   Usuń
  3. Katolicyzm to egocentryzm, katolicy potępiają dopuki to ich nie dotyczy , jak zaczyna ich dotyczyć to jakoś ani tych dzieci nie rodzą ani nie przestają korzystać z rzeczy które zwalczają. Tym samy brak wolności to też brak odpowiedzialności, nigdy nie czują się odpowiedzialni za to co uczynią, tylko chyłkiem w krzaczki i za chwile znowu krzyki potępienia na kolejne rzeczy i ludzi. Trzeba by było ich przypilnować aby byli konsekwentni w tym co głoszą. Katolicyzm to utopia, więc pechowca można dogmatami zabiczować, mieć radochę z cierpienia, ale samemu to dulszczyzna, byle tylko ludzie się nie dowiedzieli. Dlatego cały ten margines polazł do kościoła, może teraz powyżywać sie na tych co jakoś się dorobili, wykształcili, a jak co do czego to podepcze by lekarz go przyjął.

   Usuń
  4. Hartman to dobrze scharakteryzował;

   Oj, znam ja cię, wsi moja sielska, anielska. O, znam ja te gadki małych, zawistnych i okrutnych ciemniaków, pełnych pychy i złości na świat, cwaniaczków i chciwców, patrzących tylko swojej korzyści. Tych, co to śmiecie do lasu wywiozą, dotację wyłudzą, na podaniu o zapomogę bez wstydu nałżą, kocięta potopią, psa zastrzelą.
   Zawsze święci i zadowoleni z siebie. Na spowiedzi mówią, że trochę pili, babie przyłożyli, a więcej grzechów nie pamiętają. Dostają rozgrzeszenie i dalej swoje – w codzienną obrzydliwość prostackiego, chamskiego życia, o którego grzeszności nikt im nawet nie wspominał.
   Bo gdzieżby! Miałby ksiądz zniżać się i o jakichś parszywych kundlach w kościele mówić? Miałby może o śmieciach gadać? A może miałby wiernych upominać, żeby haracz tym złodziejom, k…, Tuskom, ruskim agentom, płacić? A niby za co? Co chłop z tego ma? Nic, k…, tylko ta sama bieda ciągle. I tak dalej.
   Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię.

   http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/#more-925

   Usuń
 14. Jakim prawem człowiek wierzący, świadomie odrzucający dar rozmnażania się, a tym samym odrzucający naukę Boga śmie decydować kto ma być rodzicem??? Biblii nie czytał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie;

   Te cytaty z Bożej księgi wyraźnie wskazują na jeszcze jeden ważny fakt. Zasadniczym celem pożycia seksualnego jest budowanie i utrzymywanie więzi miłości, wspólnoty. Pożycie ma dawać odprężenie i radość. Służy ono także jako ochrona przed nierządem (np. stosunek z meretrix, tj. prostytutką sakralną, uczestnictwo w orgiach biesiadnych - luxuria, np. 1 List do Koryntian 7,2) "Ze względu jednak na niebezpieczeństwo nierządu niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża." Drugim ważnym celem jest płodzenie potomstwa. Dlatego też w judaizmie dzieci były w centrum życia spolecznego. Ważne było ich nie tylko przyjście na świat, ale przede wszystkim wychowanie oraz ich szczęście. Dlatego też, to na rodzicach spoczywał ciężar znalezienia w krótkim czasie mężą lub żony. Dziewczynka, której nie zaręczono do czternastego roku życia stawała się sprofanowana, a chłopiec żyjący bez żony po 20 roku życia mógł zostać uśmiercony przez kamienowanie. Rodzina natomiast starych panien i kawalerów okryta była hańbą. Celibat był w pogardzie.

   "Do dwudziestu lat Święty Błogosławiony wygląda i oczekuje, kiedy wreszcie chłopiec pojmie sobie żonę. A kiedy skończy dwadzieścia lat i jeszcze się nie ożeni, powiada: A bodaj go! (...) W czym jestem lepszy od innych moich towarzyszy? W tym, że ożeniłem się mając lat szesnaście. Gdybym ożenił się mając lat czternaście, musiałbym urągać diabłu." (Talmud, Kidduszin 29,30)

   Pożycie seksualne nie ograniczało się wszakże do stosunku w "legalnej pozycji". Wręcz odwrotnie! Swiadczy o tym choćby zapis w księdze przysłów 5,19: "(...) jej piersią upajaj się zawsze, w miłości jej stale czuj rozkosz!". W judaizmie starotestamentowym, ale i współczesnym seks był i jest postrzegany pozytywnie, nawet - co jest całkowitym zaskoczeniem dla nowożytnych chrześcijan - poza związkiem małżeńskim.

   Usuń
 15. Po co dywagować nad tym co sobie kler wymyśli ?
  Jest XXI wiek i nie mogą palic na stosie ani kastrować, więc piszą w mediach.
  A ludzie się nakręcają. Ludzie rozumu i rozsądku !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, Anonimowy nie zgadzam sie z Tobą. Piszesz po co dywagować? Otóż po to, żeby ludzie mieli jasność sytuacji, która zaciska nam gardła, pod wieloma względami. Skoro ludzie nie będą z czarną mafią walczyć, będzie to przyzwolenie na to, że KK zamiast być kościołem, stanie się zarządca między innymi Twojego życia. Rozumu nam nie brakuje, brak jest tylko sygnału do ataku na całe to ścierwo, które uprawia KK, włażąc w każdą dziedzinę naszego życia. To nie jest nakręcanie się, to jest nawoływanie do porządku i żeby czarne wygonić do krucht. Mało Tobie że rozkradają Twój między innymi majątek narodowy? Zgadzasz się na to, aby jacyś tam biskupi decydowali za Ciebie? Nie wiem czy Ty wogóle zdajesz sobie sprawę z tego, że Watykan robi 4 rozbiór Polski, a Ty sie z tym zgadzasz? Kler nie jest głupi, swoich klęcznikowych rządzących omamiają stanowiskami, oni czyli Ci, na których głosowaliśmy, po kawałku rozbierają Polskę, czy to tak trudno zauważyć? Dziwię się Tobie kimkolwiek jesteś.

   Usuń
  2. Witam Basiu,masz rację kler nie jest głupi.Prędzej czy później dojdą do całkowitej władzy w naszym kraju. Polak przed szkodą, i po szkodzie głupi,pozdrawiam.

   Usuń
 16. A kto osobom ktore chowają się przed życiem do zakonów dał prawo do wypowiadania się na temat, o których nie mają pojęcia???

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeżeli nie zgadzacie się z tymi stwierdzeniami potraktujcie tę wypowiedź biskupa jako jego zdanie. W końcu mamy wolność słowa, która obejmuje również inne podmioty (np. KK)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolność polega na tym że Pieronek nie idzie na inwitro, bo uważa to co uważa. Dyktatura, niewolenie, to narzucanie innym, prawem, agresją by nie korzystali z medycyny . Pieronek tu jest jak Adolf, chce narzuca innym swoje wrzaski i pierdoły natupać, a wolny człowiek po prostu nie korzysta, a od innych wara, bo nie jest w ich sytułacji.

   Usuń
 18. Kto dał temu ślepemu człowiekowi prawo nosić okulary?

  OdpowiedzUsuń
 19. Brawo klecho Pieronek, mam coraz większe obrzydzenie do was.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie mozesz miec dziecka normalna droga - jestes przeciwko in vitro - to sobie go nie daj robic. Nie kazdy musi miec dziecko. Ale daj innym zyc.

  OdpowiedzUsuń
 21. a kto dał klerowi prawo do zapładniania kobiet i molestowania dzieci?

  OdpowiedzUsuń
 22. Kto dał prawo pasożytowi w czarnej kiecce wypowiadać się w sprawie In Vitro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak to kto, sami uważają, że są wyrocznią we wszelkich sprawach w tym seksualności człowieka. Wiedzą, że podwaliny, które tak skrzętnie budowali chwieją się w posadach, sprzedając towar, którego nikt nie widział i nie zobaczy (zmartwychwstanie) i żyją z tego. Ale koniec ich jest bliski. Amen

   Usuń
 23. Panie Pieronek - a czy to nie Bóg dał ludziom ziemię i powiedział "czyńcie ją sobie poddaną"? Postęp naukowy, medyczny (w tym in vitro) też się w tym przekazie zawiera.

  OdpowiedzUsuń
 24. Panie Pieronek, nie są dla mnie istotne wasze dogmaty z którymi pryncypialnie się nie zgadzam. Nie zamierzam również podzielać pańskich skostniałych poglądów na temat in vitro. Zajmijcie się swoim zdeprawowanym środowiskiem. Polecam III części książki "Byłem księdzem:. Kapcie panu opadną po tej lekturze. Amen

  OdpowiedzUsuń
 25. jeśli człowiek opracowała, wymyślił, jak zwał tak zwała in vitro to chyba też Bóg tego chciał, bo to on o wszystkim decyduje ;) , więc w czym problem????

  OdpowiedzUsuń
 26. Zamiast się leczyć trzeba klepać zdrowaśki i oddawać wszystko się ma na kościół w intencji rychłego wyzdrowienia, itak umrzesz ale przynajmniej klechy wyciągną z Ciebie całą kasę, Pieronek niech się nie wypowiada bo nie ma prawa poruszać takich tematów, homoseksualizm i pedofilia w kościele, wielodzietni księża w parafiach jak hotel Gołębiewski, bizantyjski styl życia i ma jeszcze czelność taki typ poruszać tematy rodziny o których nie ma bladego pojęcia, bezproduktywne pijawki żerują na ludzkiej naiwności, ciekawe dlaczego jak jakiś pleban każe usunąć ciążę dla jakiejś małolaty którą zaliczył w zakrystii to jest cisza i spokój, temat zamiatany pod dywan watykanu i nie komentuj bo pójdziesz do piekła... żenada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. YES ,,, nogami popieram nie pisząc już że całym sobą .

   Usuń
 27. Po co w ogóle dyskusja z czarnymi nierobami którzy mówią mi jak mam żyć . Jesteś wierzący to se słuchaj ale z ambony i w kościele ,,jeśli ktoś z takimi tekstami mi wychodzi na forum publiczne to ja zaczynam strzelać .. Rozumu moi parafianie rozumu ..Oni karmią was debilizmem XIV wieku a Wy jak bezmózgi leczyć . Śmieją się nawet oni z Was ...Gdyby były pigułki dzień po w tamtych czasach to wielu oj wielu Was by nie było i może dobrze .. Ten naród nie potrafi bez Watykanu i czarnych nierobów nic zrobić . Aby wygrać wybory trzeba na kolanach się pokazać aby moherowe berety wiedziały kto jest ich guru .. Europa się śmieje a Ci grabią i grabią już lata ,,a my płacimy .. Jedyna mafia za która nikt i ktokolwiek z wymiaru sprawiedliwości się nie weźmie . JA ANTYKLERYKALNY ATEISTA

  OdpowiedzUsuń
 28. ciemnogród kleru

  OdpowiedzUsuń
 29. Pozdrawiam tego starszego pana w sutannie. Jak rozumiem chce on uczyc moralnosci ludzi ktorzy ciezko pracuja i placa podatki. Mam goraca prosbe aby pamietal kto go utrzymuje, kto placi wszystkie skladki na niego i jego kolegow. Moja babcia cale zycie ciezko pracowala w lodzkiej fabryce a teraz nie stac jej na leki , rehabilitacje i utrzymanie mieszkania, musi liczyc na swoje dzieci. Ten pan w sutannie nazywa praca posługę za ktora otrzymuje pensje i ktora slubowal przed panem.

  Niech zrobi rachunek sumienia przed kolejnym oczernianiem innych i gloszeniem hasel niezgodnych z naukami Kosciola.

  OdpowiedzUsuń
 30. A kto tym zboczonym swiniom dal prawo umoralniania ludzi ?

  OdpowiedzUsuń
 31. Idąc tym tokiem rozumowania.
  KTO DAŁ watykanowi prawo do ustanawiania zmarlych swietymi, w tym JANA PAWLA 2 ?

  Nie ma swietych ludzi.
  Swiety jest tylko BOG w 3 postaciach. OJCIEC.SYN.DUCH ŚWIĘTY.

  AMEN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Swiety jest tylko BOG w 3 postaciach. OJCIEC.SYN.DUCH ŚWIĘTY." - A kto to powiedzial, jak nie watykan? Pomysl dalej!

   GENTHR

   Usuń
 32. A ja chciałbym się zapytać kto dał prawo koncernom farmaceutycznym i spożywczym do trucia społeczeństwa na potęgę? Kiedyś nie było plagi bezpłodności, więc trzeba się zastanowić gdzie leży przyczyna a nie tylko zabraniać in vitro, bo posiadanie dzieci jest naturalnym instynktem człowieka. Ale najłatwiej jest wydać opinię bez żadnego zastanowienia się nad problemem. Czasami mam wrażenie że myślenie bardzo ludzi boli.

  OdpowiedzUsuń
 33. http://epoznan.pl/blogi-blog-157-2628
  "Największym przeciwnikiem metody in vitro we Francji jest jeden z jej pionierów. Jacques Testart, twórca pierwszego francuskiego dziecka z probówki, dziś przekonuje: weszliśmy na niebezpieczną drogę projektowania ludzi.
  Wybitny naukowiec, biolog i weterynarz, członek i założyciel wielu prestiżowych instytucji badawczych, laureat nagrody Akademii Francuskiej, dyrektor w Narodowym Instytucie Nauki i Badań Medycznych, a do tego… ateista. Już z tej wyliczanki widać, że prof. Jacques Testart nie spełnia żadnego z kryteriów klasycznego „hamulcowego nauki”, jak zwykło się określać przeciwników metody in vitro i manipulacji genetycznych. W lutym 1982 roku przychodzi na świat dziewczynka o imieniu Amandine – pierwsze dziecko we Francji urodzone dzięki sztucznemu zapłodnieniu (4 lata po narodzinach Louise Brown w Wielkiej Brytanii – pierwszego na świecie człowieka z probówki)."

  OdpowiedzUsuń
 34. To Pieronku jak bedziesz chory, a mysle, ze predzej niz pozniej bedziesz, to nie waz sie brac lekow, bo Bog zsylajac na Ciebie chorobe, chce zebys byl chory, przeciez to nie on wymyslil leki czy operacje. Poloz sie i czekaj na smierc. Pamietaj, inaczej bedziesz miec grzech wiekszy niz wieloletnia masturbacja w kiblu

  OdpowiedzUsuń
 35. skoro in vitro jest złe,bo kto daje takie prawo... to kto daje prawo do przeszczepów chorych narządów? skoro to niby Bóg decyduje kto ma żyća kto umrzeć a nie człowiek?

  OdpowiedzUsuń
 36. in vitro złe ... ha, a molestowanie przez księży małych dzieci to już jest dobre ?? MASAKRA !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre, dobre, a jakie fajne, tylko ciiii, bo się wyda. Zboki w sukienkach

   Usuń
 37. łatwo się wypowiada czarnuchowi który dupcząc robi wszystko żeby dzieci nie mieć. niech on się zalmie kolegami dymającymi nastolatki i mającymi dzieci, mimo że ślubowali życie w czystości.

  OdpowiedzUsuń
 38. Najpierw państwo powinno pomóc bezpłodności parom się leczyc, a nie finansować in vitro. Ciekawa jestem ile z tych osób tu piszących stara się o dziecko. Ja wraz z mężem osobiście od 5 lat próbujemy i nic. Jesteśmy oboje katolikami. Nie chcemy uczestniczyć w jakże juz masowej produkcji dzieci. Chcemy się leczyc. Ale niestety wszystkie badania, każda wizyta u lekarza , wszystko trzeba sobie samemu płacić. Państwo refunduje in vitro. Nie leczenie. A dużo par tak jak nasza są katolikami. I mamy do tego prawo. Tylko ja się pytam dlaczego nie mamy prawa do bezpłatnego leczenia a inni mają prawo do bezpłatnego zapłodnienia in vitro? Najpierw powinni zacząć właśnie od leczenia. I na to powinny byc pieniadze w pierwszej kolejnośc . Ja charuje na 2 etaty zeby stac mnie bylo na najzwyklejsze leczenia, na badania itd. A jeśli leczenie by nie pomogło to wówczas już każdy indywidualnie niech sobie podejmie decyzję cy warto iść dalej i chcieć in vitro. I niech najpierw każdy dowie się na czym to polega. Od początku do końca. Warto mieć najpierw sporo wiedzy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 39. KSIĘŻY NA KSIĘŻYC, TAM NIECH ZAKŁADAJĄ STOWARZYSZENIA, NIECH SIĘ "SEXUJĄ" KTO Z KIM CHCE I W JAKI SPOSÓB LUBIĄ.

  Dajmy im wolność, a sami się wykończą. Skończmy z dofinansowywaniami tej ciekawej instytucji - legalnie działającej mafii.
  Chcą kasy na kolejny kościół, to niech sprzedadzą coś z majątku. Dopiero wtedy zobaczymy ilu jest prawdziwych Krzewicieli Wiary!

  OdpowiedzUsuń
 40. Spójrzmy na to z punktu widzenia ewolucji. Osoby niepłodne, pary które nie mogą mieć dzieci to ludzie zbyt słabi by mogli dalej przekazywać swoje geny.Ich materiał genetyczny jest zbyt słaby by przekazywać go dalej. Jest to naturalna eliminacja osobników słabych przez samą naturę i to co wy uważacie za wielkie dobro dla pojedynczego człowieka, dla ogółu ludzkości jest bardzo niewłaściwym krokiem powodującym bardzo złe konsekwencje wybiegające daleko w przyszłość. Z biologicznego punktu widzenia, ludzie to nadal zwierzęta, tyle tylko że obdarzone inteligencją, a więc spójrzcie na świat przyrody - geny przekazują tylko najsilniejsi i najzdrowsi przedstawiciele danego gatunku, dzięki czemu gatunek staje się coraz lepszy i doskonalszy. Tworząc dzieci metodą nienaturalną, proces ten zostanie odwrócony (bynajmniej częściowo, gdyż duży wpływ na to ma też nadmierny rozwój medycyny - wszystko ma swoje granice, medycyna również) i ludzie zamiast stawać się coraz doskonalsi, będą staczać się na dno, ponieważ geny dzieci ludzi niepłodnych będą słabsze od swoich rodziców i będzie się to nasilać z pokolenia na pokolenie. o ile mi wiadomo gatunek ludzki nie jest na wyginięciu, jest nas ponad 7 mld. i liczba ta stale rośnie, a wy chcecie jeszcze tworzyć ludzi sztucznie??? Każdy człowiek na świecie ma jakiś problem, problemy, bez względy na status społeczny i jego położenie geograficzne i od tej reguły nie ma wyjątku, pary nie mogące mieć dzieci mają akurat taki, ale to nie znaczy że problem taki musi zostać rozwiązany, a zwłaszcza drogą "po trupach". Wiele ludzi zabiera swe nierozwiązane problemy do grobu, a więc zamiast rozwiązywać je za wszelką cenę, po prostu nauczcie się z nimi żyć. Jestem zwolennikiem naturalnej ewolucji człowieka, a in-vitro jest tego zdecydowanym zaprzeczeniem. A zatem
  in-vitro - NIE!!!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z objektywnego punktu widzenia masz napewnie racje. tylko bezdzietni rodzice pewnie serdecznie zaprzeca.

   a tak szczerze: gdzie sie zaczyna naturalna ewolucja? czy jak twoje dziecko albo ty sam bedziesz chorowal na grype, to nie wezmiecie antybiotyka? wedlug twojej teorii nie powinienes?

   GENTHR

   Usuń
 41. Jakie to jest smutne, Polak Polakowi do gardla, bo ten jeden wierzy a drugi nie! To ze jeden czlowiek swoje poglady wypowiada, nie jest jeszcze powodem do chamstwa. Nawet jak to sa brednie.

  Do Ateistow: Co wam przeszkadza, ze ktos jest wierzacym? (Obojetnie w jakiego Boga.) Nie zapominajcie ze to tez czlowiek. Poki nie zabija, nie gwalci, nie kradnie, nie szkodzi swojemu blizniemu itd. ma takie samo prawo do swoich pogladow.

  Do Wierzacych: 1. Ateista to tez czlowiek, szanuj jego poglady. 2. Twoj bog nie jest lepszy ani gorszy od Jehowy, Manitou, Allacha, Buddy, itd. 3. Ty nie wybrales twojej religii sam, tylko lokalizacja geograficzna i czasowa. 4. Biblia i wszystkie inne "swiete" pisma zostaly zapisane przez LUDZI nie boga! 5. Dlaczego In Vitro ma byc przeciwko planie boga? Kto jest tego pewien? Instytucja ktora jeszcze przed 400 lat mowila, ze palenie Kobiet na stosie jest OK?

  OdpowiedzUsuń
 42. kto ludziom niedowidzącym dał prawo do noszenia okularów? Skoro Bóg chciał by biskup Pieronek żle widział to bluźnierstwem jest występować przeciw Jego woli i zakładać szkła

  OdpowiedzUsuń
 43. Pieronek stal się raptem Darwinistą i zamiast teorii stworzenia popiera teorie ewolucji - przetrwanie silniejszego --- jego zdaniem: skoro natura stworzyła Ciebie bezpłodnym - nie masz prawa na dzieci------------------- popieram Anonimowego z 17 marca: "Adam został wyprodukowany z gliny przez innego faceta, potem facet Bóg z żebra Adama wyprodukował Ewę. No i ten wielki niewidzialny facet wyprodukował sobie, mówiąc Pieronkiem, syna Jezusa, zapładniając (?) (sztucznie) małoletnią dziewicę. Wydawałoby się, że wyznawcy religii z tak postępową rozrodczością, wręcz powinni zachwalać in vitro jako boskie wzorce."

  OdpowiedzUsuń
 44. a kto ci chopie dał prawo decydować o tym że ktoś ma do czegoś prawo... rozpędź się i pier***j całą siłą w ścianę łbem i potem pomyśl..... facet w sukience będzie mówił o rodzinie i o dzieciach, śmiechu warte, pozdro Polacy

  OdpowiedzUsuń
 45. kszyś mu na droge ,a co mi tam ja go kocham ,on ci taki ładny ,ze ust jego miodzio płynie

  OdpowiedzUsuń
 46. Nie zgadzam się na in vitro, dlatego, że jestem CZŁOWIEKIEM.
  Nie wolno nam, ludziom manipulować życiem - kto dał nam takie prawo?!

  Nie wolno nam też patrzeć tak, jakby Ci Rodzice bezpłodni zostali ukarani i dlatego nie mogą mieć dzieci. A może to jest dla Tych Rodziców pewna nagroda - my ludzie tego nie rozumiemy i nie zrozumiemy, bo nie potrafimy myśleć w kategoriach myśli Wyższej. Natomiast gdy Rodzice bezpłodni adoptują Dzieci - to Czyn największego miłosierdzia, który zbierze potem dobre owoce.
  Bo to, jacy zostaliśmy stworzeni zewnętrznie - na to nie mamy wpływu i z tymi rzeczami musimy się pogodzić, czy tego chcemy, czy nie.
  A Ci Rodzice bezpłodni często znacznie lepiej potrafią wychować dziecko - dlatego, że niejednokrotnie pragną tego bardziej, niż ci, będący dla swoich dzieci biologicznymi rodzicami.
  Pewien bardzo mądry Ksiądz kiedyś powiedział bardzo pokrzepiające i budujące słowa do Tych Rodziców, którzy nie mogą mieć dzieci. Mówił też to, co napisałem powyżej, ale słowa te były tak głębokie, że nie byłbym w stanie ich przytoczyć z pamięci.

  Dobrze, że Biskupi i Księża w Polsce stoją po właściwej stronie.
  Biskupie Tadeuszu - Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawo i WOLNĄ WOLĘ, dał nam ten sam Bóg w którego podobno wierzysz. Niestety, Tobie odmówił daru intelektu, dlatego piszesz bzdury - oto przykład: "A Ci Rodzice bezpłodni często znacznie lepiej potrafią wychować dziecko - dlatego, że niejednokrotnie pragną tego bardziej, niż ci, będący dla swoich dzieci biologicznymi rodzicami." Poza tym stawiasz bardzo śmiałe tezy - urodzeni z in vitro to w/g Ciebie nie są ludzie? Ty twierdzisz że: "Nie zgadzam się na in vitro, dlatego, że jestem CZŁOWIEKIEM." A moim zdaniem trzeba być pozbawionym człowieczeństwa, by innym odmawiać ich praw. Do posiadania dziecka na przykład. Oj katolicy.... bardzo daleko odeszliście od nauk syna cieśli z Nazaretu,,,,, I za to właśnie dziękujesz biskupowi jak widzę.
   jarasdegras

   Usuń
  2. In vitro to jakby zrobić most z niezliczonej liczby ludzi aby przeszlo jedno nowe życie ( równie ważne) po czym most zawala się uśmiercając go tworzących..kto ma uszy niechaj slucha. .tu nie chodzi o opinie kleru ale prawdę w tym temacie

   Usuń
 47. Dlaczego ci, co obrażają Biskupów i Księży wypowiadają się jako Anonimowi?
  Zastanawiające... Nawet nie mają odwagi podpisać się pod tym, co piszą.
  Jeden Wielki Wstyd!!!

  OdpowiedzUsuń
 48. Tom ty powinieneś iść do psychiatry i to jest dla Ciebie ostatnia szansa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 49. tu prosze sie zapytac wielebny Tadeuszu Peronek http://www.prezbiter.pl/ czy rodzice dziecka poczetego metoda invitro maja wiekszy grzech niz dziecko ksiedza - metoda naturalna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odpowiedz Biskup dostanie w Stowarzyszeniu Zonatych Ksiezy i ch Rodzin

   Usuń
 50. A ja się pytam kto dał debilom prawo wypowiadania się w tematach o których nie maja pojęcia? Ciekaw też jestem i to bardzo, czy odmówiono by święceń kapłańskich człowiekowi urodzonemu z in vitro, głęboko wierzącemu, który wybrałby seminarium?
  jarasdegras

  OdpowiedzUsuń
 51. Jebany klecha , nierób .
  Kto jemu dał prawo do oceniania innych ludzi.
  Krew się gotuje jak się słucha takich wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 52. A ciekawe kto biskupowi dał prawo do prawidłowego widzenia, skoro jego Bóg obdarzył go wadą wzroku, której on się sztucznie przeciwstawia za pomocą wymysłu inżynierii zwanego okularami.

  OdpowiedzUsuń
 53. Ehhh... i to jest własnie aktualnie problem herezji Pisokatolickiej.

  Prawdziwy katolik ma na uwadze nie to co bredzą sprzedajni schizmatycy, a prawdziwe nauki przekazane w szczególności w Nowym Testamencie. Co jest najważniejsze: Każda istota ludzka ma wolną wolę. A zatem wynika z tego że może wierzyć jak i nie wierzyć bo taka jej wola i dopiero nieśmiertelna dusza zostanie osądzona przez Boga. Reasumując:
  - Jeśli jestem katolikiem to i owszem trzymam się wytycznych kościoła i nie poddaje się in-vitro czy też nie naturalnej antykoncepcji.
  - Jeśli NIE jestem katolikiem bo taki mój wybór nie ma prawa mi nikt narzucać wytycznych kościoła (co nie oznacza że sobie zagwarantuje piekiełko jeśli Bóg faktycznie nie popiera in-vitro).

  OdpowiedzUsuń
 54. A kto dal prawo tym nierobom nie majacym pojecia o zyciu prawo do molestowania biednych niewinnych chlopcow? Dlaczego dalej w naszym panstwie wladza dopuszcza kosciol do glosu?

  OdpowiedzUsuń
 55. "Dziecko jest dziełem wzajemnej miłości małżonków, a nie wytworem techniki, przy użyciu elementów życia wyciągniętych z organizmów mężczyzny i kobiety."

  A co z dziećmi urodzonymi np. z gwałtów, czy z "wpadki" w czasie uprawiania przypadkowe seksu, który nie jest czymś jednostkowym przecież, a w którym nie było miłości? Też są dziełem wzajemnej miłości małżonków? Otóż wtedy nie są... Czy to jednak oznacza, że takie dzieci nie istnieją?

  Ideologie zasłaniają oczy, proszę księdza... Nie tylko ta, oczywiście.. Każda. Tu zakończę.

  OdpowiedzUsuń
 56. Pan Bóg każdego człowieka osądzi w swoim czasie,przestańmy atakować Boga i Kościół.Jan Paweł II co mówił,dlaczego nikt nie kieruje się w życiu Jego nauką.Polacy więcej pokory!

  OdpowiedzUsuń
 57. Natura jest potężniejsza od nas i wszystkiego, co sami wymyśliliśmy i wymyślimy. W nieogarniętej ludzkim umysłem mądrości umie radzić sobie z wadliwymi genami. Jeśli ktoś nie powinien się rozmnażać, bo jego pula genowa jest zła, Natura obarcza go bezpłodnością. Sztuczne wywoływanie ciąż, a zatem sztuczne powoływanie do życia osobnika ze złą pulą genową, jest błędem w rozumieniu jedynej siły, która powołała życie na tej planecie, czyli Natury właśnie. Ludzie niestety srają kwadrylion razy wyżej, niż mają d..y i nie umieją podchodzić do oczywistych faktów ze zrozumieniem - ba, nawet tych faktów nie znają. Jeśli dwa osobniki gatunku ludzkiego nie mogą mieć wspólnego potomstwa to znaczy, że mieszanka ich genów będzie zła. Dlatego powinni mieć potomstwo z innymi osobnikami. Jeśli natomiast ktoś jest po prostu bezpłodny to znaczy, że nie powinien mieć potomstwa z nikim. Nie ma to nic wspólnego z mitologiami, zwanymi religią.

  OdpowiedzUsuń
 58. Jezeli Czarna Mafia wtraca sie do Polityki to wszstkich Biskupow kardynalow i Ksierzy po Prostu KASTROWAC IM TEN SPRZET JEST NIEPOTRZEBNY i Zlikwiduje sie PEDOFILJE W KOSCIELE A BEZEBNE MOCHERY jak Strzela KOPYTAMI to TA INSTYTUCJA BIZNESOWA PADNIE I ZBANKRUTUJE BO TERAZ MAMY INTELIGETNE I MONDRE SPOLECZENSTWO

  OdpowiedzUsuń
 59. Papież Franciszek: Powinniśmy starać się unikać klerykalizmu, który jest postawą wykrzywioną
  My, księża i biskupi, powinniśmy starać się unikać klerykalizmu, który jest postawą wykrzywioną. Kościół katolicki to cały wierny lud Boży, łącznie z kapłanami. Kiedy ksiądz głosi Słowo Boże albo kiedy wyraża odczucia ludu, wtedy prorokuje, upomina, naucza z ambony. Jako osoba stojąca na czele diecezji czy parafii musi jednak słuchać wspólnoty, by wyważyć podejmowane decyzje i wskazać wiernym kierunek. Kiedy coś narzuca, kiedy daje do zrozumienia: "tutaj rządzę ja", popada w klerykalizm. Niestety pewne zachowania księży nie świadczą o szukaniu harmonii w imię Boga - mówił w Jorge Maria Bergoglio w rozmowie z rabinem Abrahamem Skorką ("W niebie i na ziemi") przeprowadzonej, zanim Bergoglio został papieżem.

  OdpowiedzUsuń
 60. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail.com ) Lub WhatsApp mu na: ( +234 810 410 2662 )

  OdpowiedzUsuń