Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Glemp o przyznaniu Polce racji w Strasburgu: niesłuszny wyrok, ingerencja obcych

Józef  Glemp / PAP / Andrzej Hrechorowicz
Rok 2007 | - Wyrok na życie nienarodzone zostaje niesłusznie narzucony Polsce - tak kardynał Józef Glemp podsumował przyznanie Alicji Tysiąc odszkodowania za odmowę aborcji. Według prymasa kobieta nie powinna kierować sprawy do Strasburga.

 - Godność ludzka jest często zaniedbywana kosztem wolności. Myślę tutaj o niejakiej pani Tysiąc, która wydarzeniem ze swojego życia stała się przykładem takiego ingerowania w zasady i chęci przekształcenia najwyższych wartości, jakimi są zło i dobro, których my nie możemy zmienić - powiedział kardynał Glemp w Poznaniu podczas mszy poprzedzającej odsłonięcie Pomnika Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Według prymasa sprawa Alicji Tysiąc jest przykładem "ingerencji obcych instytucji w naszą ojczyznę". - Wyrok na życie nienarodzone zostaje niesłusznie narzucony Polsce przez instytucje gdzieś ze Strasburga jako coś, co ma być respektowane ze względu na interpretacje i wolę instytucji poza Polską - argumentował. Kardynał uznał decyzje lekarzy odmawiających prawa do aborcji za słuszną, a skargę Alicji Tysiąc skierowaną do Trybunału w Strasburgu za niewłaściwą (tvn24.pl, 26.09.2007).

0 komentarze:

Prześlij komentarz