Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Kazimierz Ryczan grozi urzędnikom Państwa polskiego, że przestrzegając prawa nie pójdą do nieba po śmierci

Kazimierz Ryczan /
Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Rok 2014 | Kazimierz Ryczan (biskup kielecki): Decydując się na macierzyństwo, wybieram je z całą gamą radości i trudów oraz zobowiązań. Decydując się na ojcostwo, wybieram je z całą gamą trudu i odpowiedzialności. Decydując się na zawód lekarza, wybieram go z poświęceniem dla chorych, z odpowiedzialnością, z ryzykiem oskarżeń, jak dr Chazan. Decydując się na skarb Królestwa Bożego wybieram go z całą treścią Ewangelii (...)

Udawanie doprowadza do podwójnej twarzy, do podwójnej duszy. Nie można skarbu [watykańskiej wiary - red.] zostawić przed wejściem do urzędu, do szpitala, do ministerstwa, do parlamentu. W tajemnicy Królestwa Bożego nie liczy się nasza buchalteria (niedziela.pl, 23.07.2014).

8 komentarzy: Leave Your Comments

 1. jeszcze jeden czarny debil

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od demonstruje ten swój debilizm już od paru lat. Biskup Wojtyłowego chowu

   Usuń
 2. gdybym w tym "niebie" miał spotkać takich debili, to wolę nigdzie nie iść po śmierci! BTW - czy do waszego "nieba", panie biskup, trafią księża pedofile, pijacy, dziecioroby, pedały, złodzieje, chciwce i kłamcy? Bo jeżeli nie, to żaden z księży tam nie trafi! He, he!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i nie pójdziesz. Bredzenie o niebie i piekle ma służyć czarnym w sprawowaniu władzy nad człowiekiem

   Usuń
 3. Podobny do debila ,który po wojnie robił co chciał , damski bokser , itp , i nie mogli go ukarać i oto pewnie jego plemnik przyczynił się do istnienia tego biskupa ,podobieństwo nieprawdopodobne ,tylko że dawca był niewierzący.

  OdpowiedzUsuń
 4. ten pan jeszcze o nie wie o tym, że nie ma ani nieba, ani piekła, ani jakiegoś tam czyśćca - jest śmierć i dalej nic. Chyba każdy normalny, rozsądny człowiek to wie - może ktoś temu księdzu to powinien powiedzieć, bo ciągle tkwi w niepotrzebnym złudzeniu i... legendach.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Decydując się na ojcostwo, wybieram je z całą gamą trudu i odpowiedzialności." Kolejny bezdzietny specjalista od ojcostwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brednie, brednie, nie ma nieba nie ma piekła. pan Ryczan już stwarza piekło na ziemi i to wystarczy. Taki duży facet a taki nierozgarnięty. Nawet dzieci się śmieją z piekła. panie Ryczan pan ma już rogi szatana za życia a co to będzie dalej w piekle, bo zapewne bedzie sie tam jego świątobliwość smażyć.

  OdpowiedzUsuń