Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Mieszkańcy Poczernina protestują przeciwko powstaniu ośrodka Andrzeja Trojanowskiego dla "opętanych przez złe moce"

Andrzej Trojanowski / TVN24
Rok 2007 | TVN24.pl: Czwartek, 20.12.2007. Mieszkańcy Poczernina pod Szczecinem protestują: w ich miejscowości ma powstać kościelny ośrodek dla osób "opętanych przez złe moce". Ksiądz-egzorcysta tłumaczy, że taka placówka jest niezbędna.

 - Ośrodek ma być miejscem schronienia dla tych osób, które mogłyby się zatrzymać na określony czas i tam miałyby schronienie i opiekę kapłana, posługę uwolnienia, na terenie którego znajdowałyby się osoby świeckie zaangażowane w modlitwę - snuje plany ks. Andrzej Trojanowski, egzorcysta.

Kapłan dodaje, że opętani ludzie potrzebują procesu uwolnienia od złych duchów i dlatego placówka tego typu powinna powstać. Na dowód swoich słów ks. Trojanowski opisuje zachowanie osoby, którą zawładną szatan. - Bywa tak, że ma wiedzę, że mówi obcymi językami, rusza się w sposób nienaturalny. Takie historie się zdarzają - dodaje (tvn24.pl, 21.12.2007).

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Panie Trojanowski. Złe moce, duchy i siła nieczysta. to jest właśnie to, co wmawiacie tego swoim owieczkom. Opętanie ogarnęło Pana całe ciało, umysł i duszę. Właściwie całe to pajacowanie, czemu ma służyć? Potrzebna kolejna budowla na koszt wiernych? Niezbędną rzeczą która jest faktycznie potrzebna to skierowanie psychiatryczne dla Pana. Podobno można też bez skierowania. Pobierze sobie Pan odpowiednie specyfiki i złe moce miną. Jeśli jara Pan jakieś ziele, radzę udać się na odwyk.
  Polecam bo warto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, wow, wow, Ale pan Trojanowski sie rozpedził. Nie ma ludzi opetanych tylko są ludzie chorzy psychicznie. Do takich należy pan Trojanowski. Jakie opetanie, jaka modlitwa. Temu panu zależy tylko na kasie i wmawianiu ludziom o mocach nieczystych.Jakie to upodlające panie Trojanowski. Zastanawiam sie czy nie powinien pan budować ośrodka dla opętanych kapłanów, którzy mają majaki takie jak pan. Żenada i brak słów.
  Egzorcysta się znalazł, co na to psychiatra?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak możecie obrażać kapłana.który z oddaniem pełni swoją posługę duchową,nie dla siebie przecież ale dla ludzi to robi,bo jest posłannikiem Chrystusa!Myślę,że w tym ośrodku znajdą pomoc nie tylko ludzie opętani ale także udręczeni przez złego ducha a jest ich OGROM.Żeby obrażać innych trzeba mieć świadomość o czym się mówi,coś na ten temat wiedzieć.Zachęcam do lektury Pisma Świętego-żywego Słowa Bożego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedno pytanie do Panstwa, ktorzy sa tacy sceptyczni wobec zjawiska zwanego "opetaniem": dlaczego nawet niewierzacy psychiatrzy po wykluczeniu choroby psychicznej wysylaja niektorych pacjentow do egzorcysty?

  OdpowiedzUsuń