Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wojciech Polak o urzędniczce Państwa polskiego: To niebezpieczna postawa, nie wolno tak reagować

Wojciech Polak / Justyna Rojek / East News
Rok 2014 | Wojciech Polak (biskup gnieźnieński) komentuje decyzję prezydentki Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, która odwołała lekarza łamiącego prawo ze stanowiska dyrektora szpitala:

Tego typu postawa jest przede wszystkim postawą niebezpieczną, pochopną. Nie można w ten sposób reagować. Trzeba rozwiązać problem, który wyraźnie pokazuje na istniejące niekonsekwencje. Pan prof. Chazan jasno pokazał swoją postawą, że jest to po prostu niespójne. Nie mógł w imię tejże klauzuli sumienia, na którą się powołał, inaczej rozwiązać tej sprawy (radiomaryja.pl, 31.07.2014).

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. To są jakieś kpiny chyba. Niezależnie w co kto wierzy, prawo zostało złamane, za co należy się kara dla tego łamiącego prawo, a nie egzekwującego, czyli pani prezydent!

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej niebezpieczne jest to, że urzędnicy obcego państwa jakim jest Watykan, chcą decydować o polskim prawie. Co więcej jawnie głoszą, że Watykan jest dla nich ważniejszy niż Polska, a teraz zaczęli namawiać Polaków by sami zaczęli takie deklaracje wygłaszać. Od razu przypominają mi się historie z II Wojny Światowej, gdy Niemcy namawiali Polaków by porzucili Polskę i zostali Niemcami...

    OdpowiedzUsuń