Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wojciech Polak o wyższości katechezy seksualnej nad edukacją seksualną w szkole publicznej

Wojciech Polak 
/ Justyna Rojek / East News


Rok 2013 | Wojciech Polak (biskup gnieźnieński): Kościół [rzymskokatolicki - red.] nie jest przeciwny przedmiotowi: wychowanie do życia w rodzinie*, w ramach którego uczeń nabywa także wiedzę na temat życia seksualnego. (...)

Wychowanie do odpowiedzialnego i dojrzałego życia seksualnego powinno przede wszystkim dokonywać się w rodzinie. Szkoła, jak i w innych wypadkach, może jedynie wspierać to zadanie rodziców, a nie zastępować czy też wyręczać, a nawet wypaczać.

Z tego powodu edukacja seksualna powinna być integralnym elementem znacznie szerszego procesu, jakim jest wychowanie do określonego [watykańskiego - red.] systemu wartości (niedziela.pl, 03.09.2013).

* Spośród 18 rzeczoznawców MEN recenzujących podręczniki do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, 1 to ksiądz rzymskokatolicki, 1 to prof. Chazan, który łamiąc prawo uniemożliwił kobiecie przerwanie ciąży w szpitalu publicznym gdy płód nie miał mózgu, 4 to osoby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a kolejnych kilka jest fundamentalistami katolickimi (2014). Dowiedz się więcej [red.]

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Najlepsze jest wychowanie seksualne , elementy seksualne, życie seksualne itd. i tutaj sie poucza jak się ma odbywać. Ja to komentuje tak, a głodnemu cały czas chleb na myśli. Panie Polak, ma pan umysł 3 latka, albo mniej. Przemoc seksualna, to wasza domena. Cały czas tylko seks, seks, seks i pieniądze wam po łbach chodzą.
    Zróbcie coś z sobą bo chorzy jesteście, wasza obsesja erotyczna to chore wasze umysły. Watykańskiemu systemowi wartości mówimy nie bo to DNO I BAGNO.

    OdpowiedzUsuń