Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ignacy Dec: Bezbożne upiory, szatan wcielony, zorganizowana akcja zniszczenia cywilizacji

Ignacy Dec
fot. Henryk Przondziono
Rok 2014 | Ignacy Dec (biskup świdnicki):

(...) Zbliżający się rok 2017 przynosi nam próbę odrzucenia człowieka – samej jego natury – obiektywnych wartości (prawdy, dobra, piękna), w imię fałszywie pojętej wolności, tolerancji, demokracji (...)

Gdy runął mur berliński i rozpadł się blok sowiecki, gdy wojska radzieckie opuściły Polskę, wydawało się nam, że upiory bezbożne i antykościelne już nie powrócą, że nie wróci już komunistyczne zakłamanie, że przestanie obowiązywać poprawność polityczna, że nie odżyją bezbożne ideologie i utopie.

Jednakże obserwacja bieżących wydarzeń wskazuje na coś innego. Walka z prawdą i dobrem nie ustała. Szatan nie wyjechał na urlop. Wcielił się w nowych ludzi, którzy pod pozorem wzniosłych haseł chcą budować nowy świat, nowy porządek bez Boga, którzy obrali sobie za cel zdechrystianizować Europę.

Dzisiaj już widać gołym okiem, że w świecie ma miejsce zaplanowana i zorganizowana akcja zmierzająca do zniszczenia naszej cywilizacji chrześcijańskiej – zwłaszcza łacińskiej, a poniekąd i całej kultury euroatlantyckiej (niedziela.pl, 07.08.2014).

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Kocham prawdę, dobro, piękno, wolność. Jestem ateistą. Tzw. 'boga' nie kocham. Trudno jest mieć jakieś uczucia do 'pustki'.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać po tępym i fałszywym spojrzeniu że brednie,to jego świat i żywioł...Następny katolicki klecha z mózgiem ameby...

  OdpowiedzUsuń
 3. Klecho!!! mamy XXI w.a nie średniowiecze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasne, czas na głębokie zmiany.Chrystianizacja europy to zbytek, któremu już dziękujemy. Czas na oświecenie po tym waszym średniowieczu. W ogóle te wypowiedzi czarnych to jakaś komedia. Co za zacofanie. Prawda jest taka, że kościól przechodzi kryzys a wierni stukają się w głowę, jak mogli tak dać sobą manipulować przez tych posłanników nierobów.

  OdpowiedzUsuń