Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Marek Mendyk: Rządowy elementarz promuje magię

Marek Mendyk
fot. Wojciech Obremski (lca.pl)
Rok 2014 | Marek Mendyk (biskup legnicki) o bezpłatnym rządowym elementarzu:

Dziecko może mieć przekonanie o wszechmocy magicznych treści - dzieci są oswajane z postaciami, które mają magiczną moc, spełniają życzenia w każdej chwili, pomagają w byciu dobrym, życzliwym, rozwiązują problem zła w świecie.

To rodzi przekonanie, że można być dobrym i życzliwym właśnie dzięki magii a poprzez zabawę też można zostać czarodziejem. Jest to bardzo niebezpieczne, bo dziecko poznaje pewne rytuały, myśli, że bawi się, a nieświadomie, małymi krokami zostaje wprowadzane w bardzo niebezpieczną przestrzeń magii i okultyzmu.

Trzeba uwrażliwiać katechetów, żeby podejmowali zadania, które będą uzupełniały to, czego zabrakło na tym pierwszym etapie edukacyjnym (niedziela.pl, 07.10.2014).

******

Komentarz redakcji:

Pan Mendyk i jego koledzy najwyraźniej nie są w stanie zaakceptować, że rządowy elementarz nie jest katechizmem, który promuje jedynie słuszne myśli i rytuały. Póki co podręcznik ma służyć wszystkim dzieciom, a nie tylko tym których rodzice są ortodoksyjnymi katolikami. Lekcje polskiego mają się różnić od katechezy.

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Oznacza to, że uważajcie bo dzieci są mądrzejsze od nas. Nie dadzą sobą manipulować i będą się wyśmiewać. Już dzieci się śmieja drodzy panowie.
    Pragnę doinformować szanowne grono niedouczonych biskupów, że od wychowywania dzieci są RODZICE, nie sekta paranoików, którzy we wszystkim widzą zło. Katecheza to jest potrzebna jak ząb w czterech literach.
    Od nauczania są specjaliści czyli NAUCZYCIELE a nie kler. Jakim jesteście podłym i prostackim klanem oraz kto wam dał prawo do oceny czy Elementarz jest odpowiedni dla dzieci. Najpierw trzeba dzieci mieć, żeby wiedzieć czego potrzebują. Jak zwykle moje pytanie retoryczne brzmi, czy i kiedy przestaniecie czepiać się Elementarza i czy nie doczytaliście, że jest w Elementarzu sporo elementów erotycznych? Są tam dwa pieski i pewnie zaraz będą chciały kopulować. Nadmieniam, że Elementarz jest dla dzieci WSZYSTKICH WYZNAŃ nie tylko kk. Wasza schiza maniakalna siega zenitu i bardzo dzieciom szkodzi. Straszenie dzieci i nakazywanie im tej czy innej swojej woli, waszych widziadeł jest przestępstwem, Nauczyciele powinni was ze szkoły wywozić taczkami.

    OdpowiedzUsuń