Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Biskupi wyrazili poparcie polityczne dla marszu PiS

Rok 2014 | W skład Komitetu Honorowego marszu PiS (13 grudnia 2014) weszli m.in. abp Wacław Depo oraz biskupi: Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz, Edward Frankowski (wyborcza.pl, 04.12.2014).

bp Depo
Wacław Depo (biskup częstochowski)
fot. wklobucku.pl
bp Mering
Wiesław Mering (biskup włocławski)
fot. diecezja.wloclawek.pl
bp Dec Świdnica
Ignacy Dec (biskup świdnicki)
fot. Henryk Przondziono

bp Dydycz Drohiczyn
Antoni Dydycz (biskup drohiczyński)
fot. Jędrzej Wojnar/AG
bp Frankowski Sandomierz
Edward Frankowski (biskup sandomierski)
fot. Z. SurowaniecKomentarz redakcji:

Zaangażowanie polityczne biskupów to nic nowego ani zaskakującego. Nareszcie występują z otwartą przyłbicą.

11 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Bezbożni politykierzy w sutannach od stuleci kręcą swoje lody - kosztem Polski. Przewielebne warchoły czują się już tak pewnie w naszym państwie, że wcale się nie kryją z tym, że chcą jeszcze większej władzy i kasy.
  Polsko, otwórz oczy!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak. Brawo dla odważnych. Ich, czyli biskupów przyłbice przyda się przewietrzyć, Ponoć kler do polityki sie nie pcha. Tylko co te 4 czarne barany będą tam sobą reprezentować? Z ramienia jakiej partii wystapią? Dlaczego to sie nazywa marsz honorowy? Przecież wiadomo, dlaczego czarni tam będą uczestniczyć. Zapewne spora kasa ich wyciąga z ciepłych pieleszy.
  Pójdą, byle tylko mącić i robic dobrą minę do złej gry. Nie wiem, kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że to tylko czarne kukły, które chcą sterować naszym życiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu,ludzie wtedy zrozumieją jak porządnie dostaną krzyżem po ty głupim łbie(nie wszyscy)na własne życzenie wprowadziliśmy sobie okupanta watykańskiego.Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Zgadzam się z Tobą Mirku, widocznie co niektórzy ludzie, nie przejrzeli jeszcze sensu, czemu i po co ma nam służyć kler. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wykorzystuja niemal każdą okazje do szerzenia ich ciemnogrodu. Bulwersuje mnie fakt, ze znowu poleci w świat ta widowiskowa paranoja. Tak to sie dzieje w państwie polskim, wszyscy [ prawie] składają łapki a rządzić nie ma komu. Przez swój brak stabilności, poczucie beznadziejności, nieudolności, taka spacerujaca władza z klerem pod rączkę, powinna zniknąć z polityki. Niech założą towarzystwo wzajemnej adoracji i spieprzaja razem do watykanu. Według mnie, jest to kolejna zanęta do głębszego włażenia z buciorami do naszego życia. Oby im pogoda nieprzyjazną była.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Zastanawia mnie jeszcze jedno. Nie to, żebym się marszu czepiała. Czepiam sie tylko nadmiaru tych gości w przyłbicach. Tak wiec zastanawiam sie, kto poprowadzi ten marsz? Ja bym to nazwała PARADĄ. Jak wiadomo, klerowi nie po drodze z gejami, lesbijkami, i innymi wytworami według ich mniemania. Tylko czy zdaja sobie sprawe z tego, że pójda w gronie ludzi mieszanych uczuć? Marnośc nad marnościami. Jak widać można wnioskować po co kler na takiej paradzie. jest przydatny. Podejrzewam, że będa pierwszymi na czele, natomiast ich przyłbice, bedą tarczą ochronna dla tych na tyłach.Tak im dopomóż bóg, tym na tyłach oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, ja też się zastanawiam kto poprowadzi ten marsz niby w obronie demokracji i wolnych mediów.Pisowcy i prawica dążą do tego żeby Polak był całkowicie oddany kościołowi i wolnych mediów zakłamanego rydzyka.W tym dniu 13 XII 1981 r.odebrano nam wolność a prezes z metra cięty organizuje z wraz klerem prawdziwymi Polakami marsz honoru,wstyd.Kler za bardzo się rozpanoszył i to jest nasza wina myśmy im na to przyzwolili,widać to na dziennym porządku jak kler skłóca rodaka z rodakiem.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę się nie zgadzam Mirku, to nie "myśmy." To za nas, decyzje jakże opłakane, podejmuje i podejmował nasz Rząd a najbardziej naszkodziła Suchocka, to ona wpuściła tę armię czarnych frajerów na salony polityki. Teraz tak się rozochocili do tego stopnia, że zapomnieli o swoim powołaniu a zajmują się głównie polityką, Kościół obłudnie wypiera się uczestnictwa w polityce, chociaż widać je gołym okiem na każdym kroku. Postępują jak zawsze w myśl swojej zasady, jak już mamy polityków w garści to i kasa z tego będzie. W końcu kto ma na nich pasibrzuchów robić jak nie Państwo i naród to kto. Z samego otumaniania ludzi jest niewielki dochód a Państwo nasze idealnie spełnia warunki krowy dojnej. W morzu ogromnych codziennych potrzeb, nasze Państwo łoży miliardy złotych na urzędników obcego, najbogatszego Państwa na świecie, Watykan. Na nic pieniędzy nie ma ale na tych złodziei nie żałują. Czy to jest normalne?

   Usuń
  2. Basiu,masz prawo się ze mną nie zgadzać,nie powinniśmy głosować na klerykalnych posłów i częściowo to jest też nasza wina. Masz takie same zdanie jak ja,bliżej nam do epoki średniowiecza niż w XXI w.klerykalni posłowie z wraz klerem nam to zapewnią.Życzę miłego wieczoru.

   Usuń
  3. Racja Mirku, ale wiesz sam jak to z tym głosowaniem i z posłami jest. Niby tacy światowi, niby do kościoła nie biegają, ale jak złapią miejsce na stołku,to im sie to diametralnie zmienia. Raptem biegają po kościele, na procesje i całe szczęście, że nie wszyscy tacy są. To sa tacy ludzie dwubiegunowi. Masz racje wybieramy tych posłów a potem jest to co widać. Akurat to jest też ważne, że pośrednio poprzez głosowanie tak im pomagamy.
   Pozdrawiam i miłego wieczoru.

   Usuń
 5. Ksiądz czy Biskup czy Żyd oraz Muzułmanin jeśli są obywatelami tego skorumpowanego kraju,mają prawo na wypowiadanie się w obronie demokracji i praworządności, To Wy tak chyżo wypowiadający się na te tematy,zastanówcie się nad sobą i nad stanem swojego mózgowia bo zostaliście go pozbawieni przez TVN i G.Wyborczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, nikt nikomu tutaj nie zabrania niczego, tylko się zastanawia a to jest zasadnicza różnica, to po pierwsze.
   Po drugie, TVN, G. Wyborcza, Nie, oraz program na Super Stacja "Nie ma żartów" to najlepsze gazety i programy dla mnie.
   Z moim mózgowiem jest ok, bo nie jestem oczadzona przez Trwam czy Radio Maryja. Wolność słowa i wyznania, wolność czytania i oglądania, napisałam co wybrałam.
   Pozdrawiam.

   Usuń