Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Tadeusz Pieronek: Konkordat i zakaz aborcji są szczęśliwym zakończeniem procesu dziejowego

bp Pieronek
Tadeusz Pieronek
Rok 1993 | Tadeusz Pieronek (biskup sosnowiecki):

(Konkordat) mógłby się stać szczęśliwym zakończeniem pewnego dziejowego procesu, którego początkiem było zerwanie Konkordatu w 1945 r. przy założeniu, że nie ulegną naruszeniu inne ustawodawcze zapisy, które się w Konkordacie nie mieszczą.

(Jest to na przykład) ochrona życia [zakazanie kobietom przerywania ciąży – red.], która jest dla Kościoła sprawą absolutnie fundamentalną. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Kościół nie może nie bronić prawa do życia i to do każdego życia i w każdym przypadku.

[Gość Niedzielny, 21 listopada 1993, nr 47, s. 8. | źródło: Janik Czesław (oprac.), Konkordat polski 1993. Wybór materiałów źródłowych z lat 1993-1996, Instytut Nauk Politycznych UW, Warszawa 1997, s. 510.]

***

Komentarz redakcji:

Zakończenie, o którym mówi pan Pieronek, jest szczęśliwe z punktu widzenia biskupów Kościoła katolickiego, a nie Państwa polskiego i społeczeństwa. Np. zakaz aborcji doprowadził do tego, że kobiety które na to stać przerywają ciążę za granicą, a te które pieniędzy nie mają przerywają ciążę domowymi sposobami: np. żrącą płukanką lub wieszakiem.


7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Zakaz aborcji może być szczęśliwy tylko dla psychopatycznego mordercy kobiet... ale czemu tu się dziwić pan Pieronek jest przedstawicielem kk, który przez wieki specjalizował się w mordowaniu kobiet i to w imię Boże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zagadzam sie calkowicie

   Usuń
  2. Anonimowy,czy sam odpowiadasz na własne komentarze.

   Usuń
 2. Dzisiaj kłamstwo Pieronka "Konkordat i zakaz aborcji są szczęśliwym zakończeniem procesu dziejowego" widać jak na dłoni.

  Ani konkordat, ani zakaz aborcji nie zakończyły żadnego procesu. Wprost przeciwnie, ponad dwudziestoletnie doświadczenie pokazuje, że te kościelnie narzucone umowy są bez przerwy zarzewiem społecznych niepokojów i dzielenia społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadza się, konkordat to narodowe okradanie m in ateistów, a zakaz aborcji jest juz chyba wpisany w dekalog ..więc czego się jeszcze czepiają ?

   Usuń
 3. Stary skurwiel w kiecce

  OdpowiedzUsuń
 4. Konkordat to przede wszystkim zawłaszczenie naszego państwa bo się tak rozpanoszyli, że nawet w sejmie krzyże wiszą. Społeczeństwo jest tutaj nieważne, ważne jest czego czarni chcą. Konkordat to zły i haniebny zapis dla Polski. Jak widać w imię boże są zdolni do wszystkiego co najgorsze, a tacy niby pobożnisie.

  OdpowiedzUsuń