Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wiesław Mering: TVP promuje satanizm!

Bp Mering Włocławek
Wiesław Mering
fot. diecezja.wloclawek.pl
Rok 2011 | Wiesław Mering (biskup włocławski):

(...) Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu – planuje udział „Nergala” (Adama Darskiego) – nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa – w programie The Voice of Poland od jesieni 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej!

Bluźnierca, satanista, miłośnik wcielonego zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki (...)

Nie możemy milczeć ani ze strachu, ani z woli przypodobania się osobistym wrogom Pana Boga, ani z motywów politycznej poprawności, czy obojętności! (diecezja.wloclawek.pl, Odezwa do Braci Prezbiterów i Wiernych Świeckich diecezji włocławskiej w sprawie sprzeciwu wobec promocji satanizmu w Telewizji Polskiej, 03.09.2011)

***

Komentarz redakcji:

Pan Mering może nie zapraszać Nergala do Radia Maryja, które tak lubi wspierać. Telewizja publiczna nie układa ramówki pod dyktando biskupów.


7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Adam Darski jest bliższy Bogu, niż wy wszyscy razem wzięci łącznie z papieżem. A o tym ile wspólnego macie z Bogiem, oprócz innych potwornych zbrodni, świadczy najlepiej wymyślona przez was święta inkwizycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Klecho Mering,a wy promujecie zabobony,jednak żyjecie jeszcze w średniowieczu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Basiu masz całkowitą rację,widać to na dziennym porządku że kler żąda coraz więcej. Widzę to w czarnych kolorach jak fundamentaliści religijni w 2015 r. dojdą do władzy,a rządzący rozdają za friko resztę majątku narodowego klerowi.Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Mirku, no to trzeba się postarać, powinna powstac jakaś organizacja, przede wszystkim iść na wybory i załatwić tych fundamentalistów. Trzeba wybierać tych, co nie boją się czarnych.
   Pozdrawiam serdecznie,

   Usuń
 4. Panie Mering, ja jestem zdumiona. Jak człowiek taki jak pan, nie wie, że publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, jest DLA WSZYSTKICH. Nie dla biskupów czy kleru. Osiołki zamieniliście na limuzyny, stajnię na pałace, miłosierdzie na wyzysk i ograbianie ludzi. Teraz telewizję chcecie zamienić na szambo,. Co do politycznej poprawności to nigdy jej nie mieliście a twierdzicie że macie. Domagacie się wszystkiego co tylko można łapskiem sięgnąć., chcecie być zawsze jak te naczynia połączone. Telewizja Polska, jest na poziomie, którego wam brak. Satanizm to wasza fobia, którą lubicie straszyć. Tak to jest, jak komuś brakuje argumentów, zaczyna krzyczeć. Lepiej żeby Nergal dostał do dyspozycji ekran bo jest przynajmniej sobą, wyraża siebie. Wiwm, wiem, sami byście sie chętnie rozpanoszyli na tym ekranie. Nie dla psa kiełbasa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na miejscu Redakcji, bym raczej zapytał, czy pokazywanie w telewizji jawnie szerzących wiarę chrześcijańską Krzysztofa Hołowni, czy Krzysztofa Ziemca, nie oznacza dyskryminacji mniejszości islamskiej w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Owszem promuje, jak powinna, jakiś problem???

  OdpowiedzUsuń