Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Michalik: Polska demokracja powinna być oparta na katolickim prawie Bożym

Bp Józef Michalik Przemyśl
Józef Michalik
fot. Franciszek Mazur/AG
Rok 2014 | Józef Michalik (biskup przemyski):

Wszyscy mamy wiele do udoskonalenia i jeśli wszyscy się nawrócimy, jeśli naprawdę zaczniemy odważnie pozbywać się złych słów, nałogów, grzechów, wreszcie i nasi sąsiedzi, posłowie i ministrowie zaczną się wstydzić braku kultury w dyskusjach z konkurentami i braku uczciwości w uchwalaniu praw.

Nawrócenia, czyli powrotu do praw w pełni zgodnych z Bożym prawem, domaga się każda uczciwa demokracja i każda moralnie stabilna społeczność (jmichalik.episkopat.pl, 18.12.2014).

***

Komentarz redakcji: 

Według kryteriów Michalika jedyna "uczciwa demokracja" to Watykan - katolicka monarchia absolutna.

13 komentarzy: Leave Your Comments

 1. A gotowanie powinno się opierać na muchomorach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, bardzo dobrze, popieram, niesamowicie mocno popieram, prawo Boże ponad wszystko, bo;


  Prawo Boże - słowa Jezusa

  Członkowie kościoła katolickiego chcą przeforsować prymat prawa boskiego nad prawem stanowionym. W Polsce (casus Chazana) funkcjonariusze kościoła wraz z grupą gorliwych katolików prawo boskie chcą stosować przede wszystkim w odniesieniu do ciężarnych kobiet, a nie w stosunku do samych siebie. W związku z tym może warto przypomnieć klerowi katolickiemu oraz zainteresowanym katolikom słowa Jezusa, o których być może zapomnieli zajęci tuszowaniem skandali pedofilskich oraz usprawiedliwianiem kościoła z grzechów najgorszych (w kontekście nauki Jezusa). Warto podkreślić, że w perspektywie pedofilii akurat prawo boskie jest bardzo wyraźnie określone i bynajmniej nie jest łagodniejsze niż prawo stanowione. Czytając Ewangelię, znajdujemy bowiem taką wypowiedź Jezusa:

  Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń. Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi. (Mt 18, 6-7)8.

  Warto również postawić pytanie: czy w kryzysie w który popadł kościół w związku z grzechami pedofilii, istnieje jakaś rada, czy wskazówka, której Jezus udzieliłby kapłanom, których narządy rozrodcze były, są, lub mogą być, powodem grzechu? Jak się wydaje, konkretną podpowiedź daje następujący fragment Nowego Testamentu:

  Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego. (Mt 18, 8-9)

  Jezus wypowiada słowa wstrząsające, Kto jednak naukę Jezusa traktuje poważnie i dobrze ją zna, nie jest niczym zaskoczony. Cóż, Jezus nie był słodkim Jezuskiem z dagerotypu. Wracając do meritum: jeśli członkowie organizacji "kościół katolicki" chcą na poważnie udowodnić w sprawie pedofilii wyższość prawa boskiego nad prawem stanowionym, to mają czarno na białym napisane, co należy robić z pedofilami - właśnie według prawa boskiego, którego są takimi gorącymi entuzjastami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pierniczę,klechy już całkowicie powariowali.Rozwój nauki, cywilizacji i moralności został skutecznie zatrzymany przez wyznawców Jezusa. Wydawałoby się, iż wkroczyliśmy w nową erę człowieka, w którym odrzuca się i potępia krzywdy jakie wyrządził ludzkości Jezus rękami błędnie zinterpretowanej wiary przez swych wyznawców, lecz obserwując obecną sytuację chociażby w naszym kraju odnoszę wrażenie, iż okres średniowiecza jeszcze tkwi w umysłach niektórych polityków.

  Tam gdzie w innych Państwach ludzie normalni i wykształceni odchodzą od wiary w gusła, sekty i inne wymysły wyobraźni, tak w Polsce pielęgnuję się wiarę w brednie o dziewicy, którą wyruchał duch i mimo urodzenia dziecka nadal pozostawała dziewicą. Współczesna opowieść o Harrym Potterze wydaje się bardzie wiarygodna niż stary i nowy testament razem wzięty.Ręce opadają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam Twojego bloga dość regularnie ale muszę powiedzieć, że to w pewnym sensie masochizm bo z jednej strony chcę wiedzieć co ciekawego znajdziesz a z drugiej strony wiem, że jak tu zaglądnę to się wkurzę ... za każdym razem tak jest ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo.

   Usuń
  2. Anonimowy,czy się wypowiadasz w dwóch osobach?

   Usuń
  3. Pewien filozof kiedyś powiedział " Bóg Umarł" , a że pisał aforystycznie, to po prostu znaczy, że ludzkość już nie potrzebuje tatusia, człowiek dojrzał do samo decydowania o sobie. To ja decyduje o swoim życiu a nie ktoś za mnie, kto podaje się za opiekuna. To co was denerwuje, to niedojrzałość psychologiczna osób religijnych, tak jak dzieci potrafią być irytujące, tak osoby dorosłe fizycznie, o mentalności dzieci tym bardziej. To zjawisko osób dojrzałych które wyrosły z niedojrzałości, jest powszechne, bo jak ktoś chce wyjść z domu, bo do tego dojrzał, a inni nie i go na siłę trzymają, bo się boją wyjść bez opieki, to jego irytuje takie blokowanie.

   Usuń
  4. @Anonimowy 20:50

   Podobne uczucie towarzyszy mi podczas pisania bloga. Uważam jednak, że proces watykanizacji powinien być dokumentowany i pokazywany na konkretnych przykładach. Mam nadzieję, że tak podane informacje mogą być przydatne w zrozumieniu najnowszej historii Polski i dyskusjach o kształcie Państwa oraz kierunku w jakim zmierza.

   Usuń
  5. Sama chętnie bym taką dokumentacje poczytała.
   Jak dotąd to wszystko idzie w kierunku ruiny i spowalniania procesu rozwojowego, szczególnie u dzieci i to jest wielkie barbarzyństwo. Nie wspomnę o tym, że każda dziedzina naszego życia jest zainfekowana neo średniowieczem.
   Ogólnie, gdzie nie spojrzysz to czarne widzisz.

   Usuń
 5. Robert,ja z wraz żoną decydujemy o własnym życiu tylko że panowie w sukienkach chcą decydować o naszym życiu.A to mi się nie podoba,nie tylko nam. Filozof strzelił gafę, coś co nie istnieje nie może umrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mierek
   Jak to nie istnieje, część polaków życie temu opiekunowi jest w stanie...sobie popsuć, non stop się miesza do naszego życia. Ateiści i ich materialistyczne podejście, zapomina, że nagłubsze wymysły potrafiły namnożyć masę trupów, bo obok bytu materialnego istnieje byt fikcyjny. Sam matriks, czy gwiezdne wojny, czyli fikcje, wpłyneły na modę, sposób postrzegania, wyobrażenie ukształtowało rzyczywistość. Dlatego jak patrze na katola, to od strony głowy widzę chimery, ale od strony rąk, możliwość urzeczywistnienia tych Chimer i wycie z bólu jakieś ofiary, urzeczywistnia byty fikcyje w realne, bo ból już jest realny. W każdym postulacie ateistów widać nieświadome składniki wierzenia, bo on wierzy niż wie i czasem mam wrażenie, iż religiant i ateista nie bardzo się różnią, a mnie po prostu odpowiada jedno, niech bóg chrześcijański nie wtrąca się w moje życie, nie mam zamiaru go zwalczać jeśli jest komuś potrzebny, a ateizm jest tu inkwizycyjny.

   Usuń
 6. Oto słowa Michalika, które dotyczą kleru.
  Wszyscy mamy wiele do udoskonalenia i jeśli wszyscy się nawrócimy, jeśli naprawdę zaczniemy odważnie pozbywać się złych słów, nałogów, grzechów, wreszcie i nasi sąsiedzi, posłowie i ministrowie zaczną się wstydzić, że przystają z klerem. Całe szczęście, że nie wszystkim politykom jest z wami po drodze. Politycy mają dbać o dobro całego narodu a nie o czarne zachcianki.
  Tak naprawdę żadne boże słowo do demokracji jest niepotrzebne.
  Panie Michalik, bóg wasz wymyślony nie istnieje, dlatego nie ma praw bożych, tylko wasze wymysły i zachcianki kieruja was do manipulacji ludźmi.
  pan Rydzyk sam powiedział, że jego czyli kler, obowiązuje prawo watykańskie nie polskie, to NAS POLAKÓW NIE MA OBOWIĄZYWAĆ PRAWO WATYKAŃSKIE TYLKO POLSKIE.
  DLATEGO NIE MACIE PRAWA DOMAGAĆ SIĘ ISTNIENIA BOŻEGO PRAWA W PRAWIE POLSKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Michalik to jest chory z urojenia człowiek, który chce decydować o WSZYSTKICH.
  Wszyscy nie muszą i nie powinni żyć w bezprawiu bożego watykanu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mielismy w sredniowieczu okres praw w pełni zgodnych z Bożym - Swieta Inkwizycje. Powrotu nie chcemy, panie Michalik.

  OdpowiedzUsuń