Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Marek Jędraszewski: Antychryści głoszą zupełnie nową wizję kobiety i mężczyzny

Bp Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski
Rok 2015 | Marek Jędraszewski (biskup łódzki):

(...) Pojawiło się wielu antychrystów, którzy przybierają postać wielkich proroków i mędrców, i którzy z jednej strony głoszą zupełnie nową wizję człowieka, i to w imię tolerancji, podważając tę wizję człowieka, która tkwi w zamierzeniach Bożych od stworzenia świata. Wizję odnoszącą się do kobiety, do mężczyzny, do małżeństwa, do rodziny, do wychowywania dzieci.

To wszystko także dzisiaj się kwestionuje w imię tolerancji. A jednocześnie głosi się zero tolerancji dla tych wszystkich, którzy ośmieliliby się myśleć i postępować inaczej niż ci prorocy współczesności (deon.pl, 01.01.2015).


***

Komentarz redakcji:

"Antychryści" jako epitet wobec tych, którzy nie są zainteresowani ideologią watykańską, a zwłaszcza stereotypami płciowymi - to zachowanie godne proroka średniowiecza.

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Zgadzam się całkowicie z komentarzem Redakcji.

  A tutaj coś celem rozluźnienia.
  http://kobieta.onet.pl/ksieza-pisza-instrukcje-zachowania-dla-wiernych-podczas-koledy/52nr8

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Basiu,instrukcja jak przyjąć klechę po kolędzie.Parafianin-to według Słownika Języka Polskiego człowiek bez ogłady,wykształcenia,zacofany,ograniczony.I takie klechy mają zdanie o swoich wiernych,śmieszne ale prawdziwe.

   Usuń
  2. Tak Mirku, parafianin to wręcz obelżywe słowo, widać nie ma u ksiedza w zasobie słowa wierny, więc po co się wysilać jak to TYLKO parafianie są.
   Zastanawiam się kiedy wejdzie w życie instrukcja na temat godzin jedzenia, wypróżniania itd, bowiem rzeczywiście parafianie są tak debilni, że jak ksiądz nie powie to nie wiadomo co robić. Jak tutaj nie mówic o średniowieczu, tylko czas by było na jego zmierzch.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ja pierniczę,czarno to widzę.Mamy XXI w.a kler wpycha nas w otchłań średniowiecza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obowiązkowo wprowadzić Gender do szkół i przedszkoli bo gender jest prorodzine. Stereotypy utrudniają porozumiewanie i tak co się mówi chłopcu w przedszkolu?
  Nie płacz jak baba!
  Jak dziewczynka to słyszy to jest to poniżające i umieszczające w świecie emocji a nie intelektu.
  A chłopiec odcina się od swioch emocji i następnie ślepnie na psychologiczne aspekty swoich swojego wnętrza, ani nie rozumie siebie, ani emocji innych, bo ma być twardy. I tak taki facet twardy, zapracowany, nie powie kobiecie że nie ma ze zmęczenia ochoty na seks, bo jest twardy i ukrywa słabości. Tym samym kobieta uderzona w swoją atrakcyjność jego odmawianiem, myśli że już się mu nie podoba, ma na boku zdzirę i konflikt gotowy, a nawet rozwód. Bo wkodowano dzieciom kulturowe sterotypy twardziela i emocjonalnej.
  Zamiast szkodliwej dla dzieci ideologii religijnej, natychmiast gender, bo jest bardzo pomocne ludziom w ogromej ilości spraw, nawet najintymniejszych.

  OdpowiedzUsuń