Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Kloch: Biskupi zawiedli się na wielu posłach, którzy poparli Konwencję antyprzemocową

Józef Kloch ksiądz
Józef Kloch
fot. Józef Zawadzki
Rok 2015 | Gazeta Wyborcza:

Dziś Sejm przyjął Konwencję Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy. 

- To jest naruszenie podstawowych zasad cywilizacyjnych i niestety stało się to również w Polsce w Roku Jana Pawła II - powiedział Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch w rozmowie z KAI. (...)

Zdaniem rzecznika Episkopatu Polski to "zły dzień dla małżeństwa, rodziny i dla przyszłości demograficznej Polski i cywilizacyjnej naszego państwa".

- Nie rozumiem postaw wielu posłów, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć. Okazało się, że zawiedliśmy się - stwierdził w rozmowie z KAI. Ubolewał, że posłowie zignorowali nie tylko głos Episkopatu Polski, ale także "głos płynący z Watykanu, na który tak często chętnie się powołują - od Jana Pawła II, przez Benedykta XVI do papieża Franciszka". (...)

Źródło: wyborcza.pl, 06.02.2015. | Przeczytaj więcej wypowiedzi Józefa Klocha

***

Komentarz redakcji:

Jakoś tak się dziwnie składa, że dobry dzień dla praw człowieka (a zwłaszcza praw człowieka kobiet), to zły dzień dla episkopatu. Oby więcej takich głosowań w Sejmie!

8 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Najbardziej to się odbije na przyszłości demograficznej. Myślę intensywnie nad wpływem przemocy na poprawę sytuacji demograficznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a co ma piernik do wiatraka. Tym prostakom z kościoła wszystko kojarzy się z seksem i homoseksualizmem. Co ma przemoc w rodzinie i bicie żony do demografii ? i powinni się cieszyć bo ustawa właśnie chroni "dobro małżeństwa" niestety dla kościoła kobieta jest tylko ciałem rozrodczym i to że teraz będzie miała równe prawa tak ich boli!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 6 lutego 2015 14:46
   Mój komentarz był sarkastyczny, podkreslający głupotę Klocha. Bo przecież nie mogłem wnioskować, ze jak chłop stosuje przemoc (bije, gwałci) to od razu jest zauważalny wzrost przyrostu naturalnego.

   Usuń
 3. Posłowie zmienili prawo państwowe a nie kościelne więc co się wtrącają?! Skoro chcą mieć wpływ na ustawy świeckie to niech rząd sprawdza czy uchwały kościoła są zgodne z konstytucja i niech blokuje ich wprowadzenie jeśli nie są. Ciekawe jak biskupi będą się czuć jeśli będzie to działać w obie strony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale o czym my tu mówimy, co to są niby te wartości katolickie by baby lać?
  Bo banda degeneratów przecież o to non stop walczy, ustawa cywilizacyjna jak antyklapsowa czy antyprzemocowa mówi wielkie NIE do zachowań karygodnych nad słabszymi, bo jesteśmy cywilizowanym państwem a nie dziczą nienawiści, kto silniejszy ten ma prawo gwałcić bić i prześladować tych co słabsi. Patologia taka sama co dzieci biła i gwałciła wyła na atynklapsową i ta sama patologia co bije żony lub non stop upadla kobiety, w czym prym wiodą biskupi oczywiście protestuje. Powiedzmy wprost wartości katolickie to patologia i degeneractwo.
  Teraz w sądach może coś się zmieni, bo kobieta latami gwałcona i bita jak złapie noża i zabije oprawcę to średnio 15 lat więzienia. Oprawca jak latami katuje kobietę i zabije, odpowiada z artykułu o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co są wyroki w zawieszeniu lub minimalne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż za ŚWIETNA WIADOMOŚĆ!!!
  To tak jakby plaster miodu przyłożyć na ciało i duszę, w końcu Panowie Rządzący pokazali, że są samodzielnie myślącymi mężczyznami.Biskup zapomniał, że głos Watykanu i oni sami, nie mają prawa decydować o sprawach Obywateli RP ? Przecież biskupów obowiązuje prawo kanoniczne i watykańskie to nie powinni mieć uczestnictwa w prawie polskim, to logiczne chyba jest.
  Ponoc kler do polityki się nie pcha więc skąd ten płacz? Same biskupa mówienie o tym, że ich posłowie zawiedli,to właśnie się nazywa naruszenie podstawowych zasad cywilizacyjnych, oraz dążenie do władzy i chęci spowodowania niewolnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i dzieci.Takie słowa powinny tym bardziej utwierdzić ludzi w przekonaniu, że biskupi, najchętniej by oczekiwali ustawy o mordowaniu kobiet i dzieci w imię ich bóstwa. Żadne statystyki do nich nie docierały? no tak to zapewne ich podniecało.

  "
  - Nie rozumiem postaw wielu posłów, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć. Okazało się, że zawiedliśmy się - stwierdził w rozmowie z KAI. Ubolewał, że posłowie zignorowali nie tylko głos Episkopatu Polski, ale także "głos płynący z Watykanu, na który tak często chętnie się powołują - od Jana Pawła II, przez Benedykta XVI do papieża Franciszka"

  Ja natomiast nie rozumiem, co ma jedno do drugiego, to czysty szantaż emocjonalno-watykański jest.
  To znaczy że co, jak mają w kk jakiś rok swoich świętych to co, trzeba w takim roku tylko świętować i podłe ustawy według widzimisię kleru ustanawiać? Żenująca wypowiedź, świadcząca o kompletnej demoralizacji i upadłości kk.

  Tak więc Drogie Panie i Panowie, ustawa przeciwko przemocy ustanowiona, teraz kolej na porządki w kk.

  Kościół Katolicki w Polsce ponosi odpowiedzialność za:


  Nagminne skandale z udziałem przedstawicieli kościoła i brakprawnej odpowiedzialności za nie.
  Zubożanie społeczeństwa poprzez wykupywanie ziemi na preferencyjnych warunkach, oraz nie kończące się roszczenia majatkowe. Uniemożliwianie obywatelom realizacji ich praw jako ludzi i obywateli współczesnej Europy w tym:

  - dostępu do antykoncepcji
  - tolerancji rasowej
  - równych praw dla mniejszości seksualnych
  - dostępu do in vitro
  - wpływanie na decyzje polityczne i administracyjne.

  ŻĄDAJMY RZECZYWISTEGO ROZDZIAŁU KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA.

  Dlatego proszę podpisujcie Polacy petycję.


  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja popieram konwencje wobec przemocy w rodzinie tym razem klechy dostali kopa w tyłek.Kloch ubolewał, że posłowie zignorowali nie tylko głos Episkopatu Polski, ale także "głos płynący z watykanu,czyli do kurny nędzy nami rządzą sługusy watykanu. Słuchałem wypowiedzi posłów przeciwnych podpisaniu konwencji przeciw przemocy wobec kobiet,byłeł w szoku jak się wypowiadali posłowie PiS itd.Niektórym posłom to wiara rozum odebrała co powiedzą klechy to święte.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wal konia swego jeno księdzowego !

  OdpowiedzUsuń