Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Hoser: Polskie społeczeństwo jest chorowite

Hoser Henryk
Henryk Hoser
fot. PAP
Rok 2015 | KAI relacjonuje wypowiedź arcybiskupa Henryka Hosera:

(...) Podkreślił, że rzeczywistość państwową, społeczną i narodową należy budować na kryterium prawdy. Przyznał, że jedyną prawdą absolutną, obiektywną i niezawierająca w sobie żadnych domieszek zafałszowania jest prawda Boga.

 (...) Ocenił, że chorowite jest dziś także polskie społeczeństwo. - Nie może być zdrowego społeczeństwa w chorym państwie. Dlatego na nas wszystkich spoczywa ogromna odpowiedzialność za nasze postawy, nasze zaangażowanie, naszą zdolność do przełożenia naszej twórczości na konkretne dzieła, żeby po nich można było nas rozpoznawać – podkreślił abp Hoser. (...)

Źródło: ekai.pl, 11.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi arcybiskupa Hosera

***

Komentarz redakcji:

Rzeczywistość nie powinna być budowana na tym czy innym bóstwie i jego samozwańczych reprezentantach, lecz na wartościach humanistycznych. A do arcybiskupa Hosera, który utrzymuje że polskie społeczeństwo jest chore, można powiedzieć za Jezusem (którego rzekomo wyznaje): Lekarzu, ulecz się sam. 


15 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Ależ my wiemy wyjo Holser jak wyleczyłeś Rwandę z " choroby" Tutsi w imię boże.

  OdpowiedzUsuń
 2. "prawda Boga" i już wszyscy wiedzą o co chodzi, i nikt nie zapyta co to znaczy?

  OdpowiedzUsuń
 3. " prawda Boga."

  Problem w tym, że kościelny personel, a już szczególnie episkopat, nie ma z TĄ prawdą nic wspólnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, bo Jezus powiedział - co cesarskie cesarzowi co boskie bogu- , czyli rozdział państwa od kościoła, a kto chce władzy ten grzeszy szatańskim grzechem pychy. Tak przez Hosera gada szatan. wedug prawa bożego.

   Usuń
  2. Ależ Robercie, nie ma przecież szatana, nie ma prawa bożego. Jest za to czarna mafia czyli armia nierobów, która na swoje potrzeby zysku, wymysliła te bzdety, w imię straszenia i ograbiania ludzi. Ja wiem, że Ty to wiesz, ale jak ktoś nowy chwilowo wpadnie, pomyśli, że to wszystko istnieje. Przecież niesamowite to jest, że ktoś jeszcze słucha tego przestępcy, który powinien gnić w kryminale.Ja bym jeszcze Hoserowi zaproponowała, żeby się też usmażył sam w piekle, które sobie wymyślili i to mu uratuje odbyt, bo piekła też nie ma. Jeśli chodzi o tego człowieka to już wcale nie powinien ze wstydu pokazywać się publicznie ani sie wypowiadać na temat tego jego niby bóstwa.

   Usuń
  3. No dobra ale są ludzie co w to wierzą, byty fikcyjne są również realnymi, bo według tych bytów fikcyjnych nam się próbuje prawo układać. Tym samym w tej religii, rżną biskupi Jezusa w tyłek, bo dokładnie z pragnienia pychy chcą władzy na ludzmi, czyli w tej religii jest to ciężki grzech szatański, aż Dzizus na krzyżu się przewraca.:)

   Usuń
  4. Racja Robercie, KK chciełby, żeby ich bóstwo nieistniejące zarządzało naszym życiem. Przecież rozumu nie można kupić więc gdyby okazało się, że można, też by chyba nie było zainteresowanych. Te prawa i prawdy boga, już sie dawno zlasowały, więc nic nowego nie powiedział, zresztą już sami się gubią w tym co pierniczą. Pomyśl tylko, że oni nabrali naszych rządzących na te byty fikcyjne i do dzisiaj PiS i ich poplecznicy wierzą w te bajki. Jakie to druzgocące, że w Polsce obcy okupant ma prawo do mamienia ludzi a rząd zgadza się na handel niebytem dając im olbrzymie pieniądze. Jest to wyjątkowo niesprawiedliwe bo dają też z miich pieniędzy, wbrew mojej woli.

   Usuń
  5. Ależ ono to bóstwo istnieje, non stop wchodzi ci do majtek. Tu jest taki kiks, że ateiści nie mają racji, zaprzeczając istnieniu boga, bo on istnieje tylko tu na ziemi i jeden przez drugiego pchają nam tego boga do majtek. Boga nie wolno nikomu pchać do majtek, bo to czysta obraza i boga i człowieka, nie można nikomu wpychać boga by mieć nad człowiekiem władzę, ani tym bogiem ludzi pałować, a u nas non stop, bóg zaczął przypominać pałkę od bejsbola, i nakłada się nim ludzi po głowach. Gdybym był chrześcijanin to non stop sprawy by im robił za znieważanie boga, szatany jedne.

   Usuń
  6. Tak jest, oni tylko majtki, alkihol i pieniadze to są ich 3 dogmaty. Ogólnie stoją ponad bogiem i zaraz będzie jak juz to tutaj napisałeś, że pierwsi byli w kosmosie. Tak nawiasem mówiąc to oni stale maja głowy w chmurach to kto wie? Wygladają jak kosmici, pieprzą jak kosmici z tego mają kosmiczne sumy kasy. Oni już dawno nic sobą nie reprezentuja i do tego jeszcze obrażają tego niby boga. Rzeczywiście pod płaszczykiem boga, okupując nasz kraj, łupiąc niemiłosiernie, wzmacniają swoje imperium mafii watykańskiej.

   Usuń
  7. No właśnie co oni zrobili nam w imię tego boga, lub co zrobili bogu w którego podobno wierzą, chyba osoba wierząca bałaby się tak robić z bogiem straszne rzeczy które robią?. Obecnie w Polsce mamy boga pudziana latającego za ludzmi z bejsbolem, boga zboczeńca na chama pchającego się do majtek. Takie jest oblicze boga frustrata seksualnego biegającego z bejsbolem. Tak jest jego twarz ulepiona przez kler, odrażająca. No gdyby ktoś mnie na ulicy tak zaczepiał i zaglądał do majtek to bym go chlasną, ale jeśli dzieje się tak non stop to się przyzwyczailiśmy.

   Usuń
 4. Rly czuję się chora czytając chorobliwy bełkot tego nienawistnika Hosera. Wyjątkowo odrażająca postać, bo i Rwanda, i szaman z Ugandy, i wykończenie Lemańskiego, i debilizmy, które z lubością sieje. Jeśli mowa o chorobach, to episkopat to chodzący katalog chorób cywilizacyjnych, żadna inna grupa zawodowa nie jest tak upośledzona zdrowotnie. Wszystko to z patologicznego lenistwa, braku ruchu, obżarstwa, braku seksu. Co do boga, niby on jest tą prawdą? To co mam na chama, wbrew rozumowi uwierzyć w coś niewidzialnego i wtedy będę po stronie absolutnej prawdy? Do tego tyle tych bogów, którego wybrać, chyba Zeusa, jakoś bardziej mi pasuje niż ten bóg Hosera. Do tego na Zeusa nie trzeba dawać kasy, jakoś sam sobie radzi, a ten bozia Hosera jakiś niezaradny finansowo ciągle tylko mao mao :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowa, masz tutaj coś do poczytania. Zobacz że nie nasze społeczeństwo jest chore, tylko ten co oskarża to społeczeństwo.
   http://www.fakt.pl/Afera-w-Kosciele-Czy-ksiadz-oskarzyl-arcybiskupa-o-molestowanie-,artykuly,219560,1.html

   Usuń
 5. Pierwszy raz zgodzę się z biskupem, tak, polskie społeczeństwo jest chorowite. Prawda ta odnosi się jednak tylko do tej rzeczywiście chorej części społeczeństwa, gdyż biskup takimi uogólnieniami krzywdzi jego zdrową tkankę, inaczej pognano by już dawno tę sektę pasożytów i zboczeńców do ich raju czyli Watykanu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Stary klecha rozpoczął epistemologicznie - kryterium prawdy. Kryterium prawdy wymaga żeby udowodnił istnienie boga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dowód istnieje, ale dla ciebie to niczego nie zmienia. Jakie znaczenie dla np.świniaka przy korycie, ma istnienie fizycznej teorii względności?

   Usuń