Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Wróbel: Społeczeństwo popiera in vitro dlatego, że go nie rozumie

bp Wróbel
Józef Wróbel
fot. wiadomosci24.pl
Rok 2015 | Deon.pl:

[Józef Wróbel, biskup lubelski - red.] podkreślił, że nie wolno sprowadzać człowieka jedynie do organizmu biologicznego. - Obok sfery psychosomatycznej ludzka osoba ma również wymiar duchowy - zaznaczył członek Zespołu KEP. (...)

 - W procedurze in vitro zakłada się np. że prawo do życia mają tylko wyselekcjonowane zarodki. Jakim zatem prawem jeden człowieka czyni się panem drugiej osoby - pytał bp Wróbel.

Zdaniem Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP poparcie społeczne dla tych zjawisk wynika z niezrozumienia samych procedur medycznych i związanego z nimi wymiaru etyczno-moralnego. Podkreślono, że trzeba "przełożyć zagadnienia biomedyczne i bioetyczne na język potoczny".

Źródło: deon.pl, 25.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupów na temat zapłodnienia in vitro

***

Komentarz redakcji:


Bardzo aroganckie jest stwierdzenie, że skoro społeczeństwo nie podziela ideologii biskupów to znaczy, że się myli. Czy biskupom przeszło kiedyś przez myśl, że może jest odwrotnie? Albo że każdy ma prawo do własnej opinii na ten temat, a nie do jedynie słusznej, watykańskiej?

26 komentarzy: Leave Your Comments

 1. żaden gruby facet w sukience nie będzie decydować o mojej wolności...

  OdpowiedzUsuń
 2. I to samo durne społeczeństwo jest w większości katolickie. Przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta kolesie w spódnicach przed 25 lat demokracji nie są w stanie pojąć, że w niej człowiek decyduje o swoim życiu a nie się go zmusza do zdania i to ludzi którzy nie widzą co z nimi wyprawiają ich obsesje seksualne.

  Jesteśmy zdecydowanie przeciwni rezolucji ONZ wzywającej zniesienia kary śmierci za homoseksualizm, nie oznacza to jednak - bynajmniej - że popieramy zabijanie homoseksualistów. O nie, w żadnym wypadku! - Watykan

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jakim zatem prawem jeden człowieka czyni się panem drugiej osoby"
  O ile dobrze pamiętam to w starym testamencie jest coś, że niewolnik ma słuchać swojego pana. Więc może ksiądz biskup przemyśli swoje słowa...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, tak nie rozumiemy bo my ciemny lud, psu na budę nasze dyplomy, bo facet, który na oczy nie widział gołej kobity wie najwięcej i do tego teologia to królowa nauk :) Nie ogarniam tak po ludzku, jak można dobrowolnie łazić do kościoła i dać się obrażać grubasom w rodzaju biszkopta Wróbla, btw czy to pociotek posłanki Wróblowej, bo podobna fizis i buta tumana.
  "Jakim zatem prawem jeden człowieka czyni się panem drugiej osoby" boziu co za bzdura, dla tego kmiota zarodek to OSOBA. No tak idźmy na całość, kto dał prawo dorosłym osobnikom na prokreację, czy jesteśmy pewni, że naszemu właścicielowi czyli bozi podoba się by pani A miała dziecko z panem B? Kto dał ludziom prawo do wyboru sobie małżonka, oh wait to całkiem nowe prawo, bynajmniej nie kościelne, bo kiedyś kk był za tym by takie rzeczy jak pochodzenie, status społeczny, interesy finansowe i dynastyczne były nadrzędne nad uczuciami, a kobieta była towarem, bez prawa głosu, liczył się tylko jej posag i pochodzenie. Oto jak wygląda wiedza kk o naturalnych potrzebach człowieka. Przypominam też, że kler oficjalnie jest bezdzietny, co z tymi prawie osobami czyli plemnikami, kto dał klerowi prawo do nierozmnażania się do imentu? No tak sam sobie dał, chyba w XIII w. Do tego to się sprowadza Bóg to kk, jego interes i zabobony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kto mu dał prawo, im się śni taka władza;

   "Ksiądz Roman Kneblewski proponuje, aby w Polsce wprowadzić monarchię lub faszyzm w wersji generała Franco"

   Kościół nie reaguje na skrajne wypowiedzi swojego kapłana.
   Niepojęte, że takie opinie publicznie głosi katolicki ksiądz, komentuje Rafał Pankowski, naukowiec z Colegium Civitas, działacz antyfaszystowski Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Tacy księża jak Wojciech Lemański czy Adam Boniecki mają nałożony przez przełożonych zakaz wypowiadania się publicznie, natomiast na tak groźne i skrajne komentarze nikt nie reaguje. Propagowanie faszyzmu czy jakichkolwiek ideologii totalitarnych jest w naszym kraju zabronione przez Konstytucję i Kodeks karny.
   Rzecznik diecezji bydgoskiej odmówił komentarza do tej sprawy, tłumacząc się chorobą.
   Romans Kościoła katolickiego z faszyzmem
   Sympatie profaszystowskie nie są jednak niczym nowym w Kościele katolickim. W latach rozkwitu faszyzmu Kościół współpracował z reżimami w takich krajach jak Włochy, Niemcy, Hiszpania, Chorwacja, Rumunia i inne...

   W faszystowskiej Hiszpanii przeciwników reżimu mordowano i torturowano, wtrącano do więzień. Za jedynie dozwoloną religię uznano katolicyzm. Wprowadzono przymus nauczania religii, zaprowadzono papieski indeks zakazanych ksiąg, a duchowieństwu papieskiemu zwrócono majątki i średniowieczne przywileje.

   Usuń
  2. Związki z faszyzmem nadal żywe, właśnie oglądałam dokument o Himmlerze. Skojarzenie z naszym kk i to tym tu i teraz - istne deja vu. Te faszerowanie języka odwołaniami do boga, to przekonanie o swej wyższości moralnej, dehumanizowanie Żydów (już w bajkach dla najmłodszych) i homoseksualistów. O tych ostatnich dosłowne cytaty jak z Oko, że homo doprowadzą do upadku państwo, że tworzą lobby, oj widać skąd czerpie esesman Oko. Za Żydów podstawić ateistów i mamy kompletnego Oko. Żydów gnoją doły, bo od tego są, aby kler udawał, że antysemityzm to nie ich działka. No i te faszystowskie gadki, że liczy się tylko naród, jednostka jest niczym, a naród musi się rozmnażać jak wściekły, bo zaleją nas inni czyli gorsi.

   Usuń
  3. No właśnie, czy ktoś to badał czym posługuje się ksiądz Oko?
   Bo naprawdę jak weźmiemy biografie trzeciej rzeszy i cytaty przedstawicieli to dokładnie, identyczne z Hitlerem i innymi, niektóre jota w jota dokładnie takie same. Nie tylko ciebie to uderzyło, bo struktura katolicka jest niemal identyczna z faszyzmem, ale to wręcz nieprawdopodobne aby Oko nieświadomie dokładnie powtarzał cytaty. To jest tak perfidna i zbrodnicza instytucja że może chcą uwiść polaków propagandą faszystowską bo ona daje model typowo autorytarny wbrew demokracji, której kler tak nienawidzi i my mamy elementy trzeciej rzeszy....

   Ciekawe, kiedyś obiecali nam drugą Japonie a dostaliśmy Trzecią Rzesze. Bo katolicy non stop są grupą ciągle na wszystkich obrażoną i ściga się przykładowo artystów polskich, że cenzura komusza aż tak dolegliwa nie była. Jednocześnie katolicy obrazili już wszystkie grupy społeczne od feministek do weterynarzy i non stop kamstwa i pomówienia, tępy debilizm i nienawiść, jest kierowana do reszty polaków i ci nie powinni oczywiście się obrażać. No jakiś widzimy że oni kopać innych mogą, a inni słowa sprzeciwu nawet nie mogą, czyli jedna najbardziej agresywna grupa jest ponad prawem, rasa aryjska się znalazła ze wsi i walić innych mogą w co chcą i jak chcą. Brakuje tylko bydlęcych tramwajów z przedziałami dla tych lepszych katolików i reszty stłoczonej, bo on katol jedzie.

   Usuń
  4. Albo wiedzieliście o tym że kościół katolicki poparł karę śmierci za homoseksualizm, bo jest taka cenzura i autocenzura że dopiero mi to wpadło....

   http://transfuzja.org/pl/artykuly/felietony/kosciol_rzymskokatolicki_wspiera_cywilizacje_smierci.htm

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Robercie, tramwaje jeszcze nie sa przygotowane dla tej lepszej grupy, za to szpitale, jak najbardziej. Ponoć medycyna jest zła, przewrotna, tylko tego nie rozumiem, dlaczego korzystają? Jest tutaj przykład jak się dzieli miejsce w szpitalach dla lepszych i gorszych.
   http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3840643,wroclaw-biskup-w-szpitalu-daje-przyklad-co-nalezy-sie-pacjentowi,id,t.html?cookie=1

   Usuń
  7. Lub zmusza ludzi do sprzątania;

   http://1.bp.blogspot.com/-X1IIND11UTw/VT-aaijulEI/AAAAAAAAE5Q/w8TOS2D3sxA/s1600/ef61f756085753e4a9605aa2ccc019c7.jpg

   Usuń
  8. Ja pierdzielę Robercie. Jedyny pan i władca wypowiedział się. Co za palant z tego proboszcza. Oby go piekło pochłonęło.
   Jaki indor naburmuszony. To już bezczelność na granicy wytrzymałości. A co mu kużwa zostało palantowi. jak posprzątać swój burdel?

   Usuń
  9. Kraj podbijany to lud niewolony.

   Usuń
 6. ...ale proszę księdza, chrześcijaństwa też nie rozumieją... :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, tak, albowiem biskup już tak miesza i bredzi, że trudno go zrozumieć. Ja jestem tylko ciekawa, jakim prawem, niby kapłan, czyni sie panem medycyny i nauki. Jegomościa miejsce, jest w kruchcie a nie w majtkach damsko-męskich.Trzeba było studiowac medycynę, nie łazić do seminarium, wtedy gościo nie miał by problemu, ze swoją osobowością. Zresztą jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia na dany temat, nie zabiera się głosu. Kolejny raz biskup daje plamę, swoim potocznym językiem, kaleczy osiągnięcia medycyny. Przypominam, że jeżeli biskupowi nic do głowy innego nie przychodzi, niech się zajmnie tematyką dewiacji seksualnych, pedofilią i manipulanctwem kościelnym. To są tematy priorytety, na dzień dzisiejszy dla hierarchów kościelnych. Normalnych ludzi wręcz nie interesuje ideologia watykańska, więc czas zakończyć te niedorzeczne wypowiedzi, śmierdzące gorzej niż średniowieczem. Jest też dla mnie to wstrętne i odrażające i aż strach pytać, ale co biskupi robią ze swoimi zarodkami? Według mojej ideologi, biskupi marnują komponent męski, więc niech nie zabierają głosu i nie decydują za wszystkich. Mochery nie są zainteresowane in vitro i biskupa też to nie dotyczy, więc czas zamknąć jadaczkę, zionącą absolutnym jadem nienawiści i głupoty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rząd powinien im pokazać gdzie ich miejsce a jest odwrotnie.Stare pryki nie mają co ze sobą zrobić niech zajmą się modleniem ale nie na mój koszt..Wypowiedzieć haniebny konkordat a sługusów watykańskich wywalić do watykanu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sperma tym pajacom już mózgi zlasowała. Wara im od cudzego kupra i spraw łóżkowych innych.

   Usuń

  2. Rodacy radujmy się, dzisiaj możemy zjeść kiełbaskę z grilla i nie zgrzeszymy.Biskupi udzielili nam dyspensy.ha ha ha.

   Usuń
 9. Klecha i jego nauki konkurencja dla cyrku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Boginie i Bogowie istnieją podobnie jak Święty Mikołaj,Yeti i Superman.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ istnieją tępy ateisto, tylko tu na ziemi, tymi bytami fikcyjnymi nam życie chcą układać i pałują ludzi biczami bożemy, mitologia wciskana wszystkim dźwiami już daje afekty, jak dziewczyna która z chłopakiem zabiła rodziców, efekt gimnazjum katolickiego które nauczyło ją że prawda jest tylko jedna absolutna, widać to w poezji dziewczyny, a co się robi z tymi co twierdzą inaczej?

   Usuń
  2. "Gdyby Maria Goniewicz zauważyła na lekcjach filozofii, że nie ma absolutnego, boskiego punktu widzenia, nie zabiłaby. Niestety polski system edukacyjny nie pozwala młodym ludziom dojrzeć tego "meta-faktu epistemicznego" z powodu rugowania myślenia filozoficznego w szkole przez panującą doktrynę religijną. Maria Goniewicz uczęszczała do gimnazjum katolickiego. Tam została nafaszerowana kategoriami: absolutnego punktu widzenia, świata wyróżnionego czy nawet wartości wyróżnionych. Zaczęła poszukiwać św. Grala egzystencji. Nikt jej nie powiedział, że wszystko o czym mówimy, jest wyłącznie efektem naszych stwórczych mocy narracyjnych."

   http://krysztofiak-wojciech.blogspot.co.uk/2014/12/maria-goniewicz-pragnea-osiagnac-boski.html?m=1

   Usuń
 11. Ciekawe, kiedy o in vitro będzie w podręcznikach do religii? W mojej książce jest temat o aborcji, eutanazji itd. (Nauczycielka mądrze go ominęła), więc dlaczego nie będą kształcić o in vitro już dzieci? -.- Może boją się, że byśmy ich wyśmiali.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Wrobel, jeszcze nie tak dawno twierdziliscie, ze Ziemia jest plaska, a wszystkich co sie z tym nie zgadzali, paliliscie na stosach (np: Giordano Bruno).

  OdpowiedzUsuń