Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Stanisław Gądecki: In vitro to zła i niegodna metoda

biskup Gądecki
Stanisław Gądecki
fot. Piotr Skórnicki/AG
Rok 2015 | Stanisław Gądecki (arcybiskup poznański):

Niech małżeństwa dotknięte krzyżem bezdzietności nie ulegają pokusie użycia złych i niegodnych metod poczęcia dziecka. Do służby życiu są szczególnie powołani lekarze, położne, pielęgniarki i farmaceuci. Niech zawsze bronią życia. Niech Chrystus, najlepszy lekarz, błogosławi ich pracę. Niech politycy w stanowieniu prawa pamiętają, że są odpowiedzialni jeszcze bardziej przed Bogiem niż przed wyborcami.


Źródło: karmelici.info, 05.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi arcybiskupa Gądeckiego

***

Komentarz redakcji:

Niech biskupi rzymskokatoliccy pamiętają, że politycy i przedstawiciele innych zawodów służą ludziom, a nie ich bóstwu i ideologii religijnej.

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Skoro Chrystus taki "najlepszy lekarz" to czemu nie uzdrowil pana Głódzi i nie sprawil mu cudownie nowej watroby?

  /Jarle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W starożytności medycyna całkiem dobrze sobie radziła, potrafiono leczyć sporo chorób, a gdy zapanowało średniowiecze lekarze uznali pod wpływem kościoła że jedynym uzdrowicielem jest Jezus, a choroba to kara za grzechy, to niesamowicie cofneło rozwój medycyny, nawet tej z starożytności, a wszelkie próby leczenia kończyy się dla odważnego stosem lub badacza , tym samym zakazano krojenia zwłok by poznawać anatomie, bo człowiek nie powinien zagląda pod to co stworzył bóg ani ingerować w dzieło stworzenia. Oczywiście masa ludzi kipneła lub jak kto woli wyciągneła kopyta na choroby które już w starożytności byly uleczalne. Oczywiście zarazy przeganiono modlitwą, zbierając się masowo by błagać boga o zdrowie, a choroby zakaźne wiesz co uwielbiają? Zgromadzenia, to jak uczta dla przenoszącej się zarazy. Od zawsze kler wojował z nauką i zniszył zdrowie i życie ogromnej ilości ludzi, gdzie były metody leczenia, jak szczepienia zwalczane przez kler, gdzie taka odra wyludniała całe wsie i miasteczka. Nazywała się kiedyś morowa zaraza i nawet Warszawę w siedemnastym wieku wycieła do nogi. Widzimy coś strasznego ....ciemne, szalone, zbrodnicze i antyludzkie średniowiecze bo znowu Jezus ma nas leczyć .

   Usuń
 2. "Niech politycy w stanowieniu prawa pamiętają, że są odpowiedzialni jeszcze bardziej przed Bogiem niż przed wyborcami."

  Wielki czas, aby biskup zszedł z obłoków na ziemię. Powołuje sie bowiem na gościa który jest powietrzem, wymyslonym potworem którym biskupi lubią straszyć. Politycy natomiast w stanowieniu prawa, maja przed soba realnych wyborców i to o nich na szczęście pamiętają. To co powiedział biskup, jak zwylke oznacza, że nie liczą się ludzie, tylko armia czarnych frajerów, dążąca do zagłady naszego kraju. Panowie "czarne ufoludki" z Watykanu: panom i ich bredniom juz dziękujemy. Jesteście kosmicznie śmieszni i obłudni, wstyd, że coś takiego jadem z waszych ust sie wylewa. Jeszcze jedno, skoro chrystus jest najlepszym lekarzem, przestańcie korzystać z NFZ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Basiu,zastanawiam się kiedy z tym czarnym kurewstwem za przeproszeniem nasi rządzący zrobią porządek,ręce opadają.Za kogo oni się uważają że za nas decydują.Mam coraz większe obrzydzenie do nich,pozdrawiam serdecznie.

   Usuń