Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ks. Bortkiewicz: Woodstock czyni człowieka bardziej karłowatym

Rok 2015 | Paweł Bortkiewicz (ksiądz z Poznania):

(...) Incydenty, które dokonują się na Przystanku Woodstock [obnażanie się - red.] doskonale wpisują się w zdziczenie cywilizacyjne, w którym w stadzie dokonuje się podążanie za popędem seksualnym.

(...) Obecność sekt [Bortkiewicz nazywa tak Pokojową Wioskę Kryszny - red.] wpisuje się doskonale w konstrukcję woodstockowej wolności. (...) [Sekta - red.] zawiera fałszywy obraz rzeczywistości, dzieli świat na wybranych i zatraconych, przy czym kryterium wybrania nie jest odpowiedzialna wolność, ale bezwzględna uległość guru, przywódcy. Sekta niszczy w człowieku racjonalność, wolność, odpowiedzialność za drugiego. Najgroźniejsze jest to, że żerując na naturalnej tęsknocie za Bogiem, żerując na naturalnej dobroci, zastępuje Boga absurdalnym wytworem człowieka, a dobro zastępuje uległością wobec jedynego dobra jedynego przywódcy.

(...) Uważam Woodstock za zjawisko równie złe, co niebezpieczne. Ta rewolucja obyczajowa, rozpoczęta w latach 60,, przeniesiona na polski grunt, czyni człowieka coraz bardziej karłowatym i pozbawia go nadziei. Dlatego, słowo Woodstock rozbrzmiewa we mnie żalem za traconą młodzieżą.

Źródło: fronda.pl, 03.08.2015 | fot. dlapolski.pl | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży i biskupów o kulturze i czasie wolnym

***


Komentarz redakcji:

To ciekawe, że pan Bortkiewicz, który sam dzieli świat na wybranych (zbawionych) i zatraconych, odrzuca racjonalność i wolność, oraz jest bezwzględnie uległy ideologicznie swojemu przywódcy (nazywanemu papieżem), nazywa sektą akurat hinduizm, który zasługuje na taki sam szacunek jak inne religie

W wypowiedzi Bortkiewicza rozbrzmiewa duża niechęć wobec faktu, że Kościół rzymskokatolicki nie ma monopolu na ofertę religijną czy kulturalną dla (młodych) ludzi, więc posuwa się do rzucania najgorszych oskarżeń. Nie mamy dla Bortkiewicza dobrych wiadomości: czasy monopolu jedynie słusznego Kościoła rzymskokatolickiego już nie wrócą.

fot. mirror.co.uk

24 komentarze: Leave Your Comments

 1. No i po raz pierwszy muszę się przyczepić do komentarza: "To ciekawe, że pan Bortkiewicz, który sam dzieli świat na wybranych (zbawionych) i zatraconych,". Ani to ciekawe, ani dziwne. Proste umysły po prostu nie są zdolne do oceny działań/wypowiedzi innych w kontekstach różnych od tego co sami robią na co dzień. Trochę na zasadzie "albo jesteś w moim stadzie i myślisz jak ja, albo jesteś obcym, konkurujesz z nami o przestrzeń i będziemy cię zwalczać". Lepszej definicji "prostego umysłu" nie umiem znaleźć. I to nieco niepokojące, bo na ten przykład, moich kotów nie określiłbym mianem "prostych umysłów". A to tylko koty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten ksiadz postradal zmysly i bredzi tak jak jego franek!..Nie ma nic piekniejszego jak nagosc ,ktorej nie trzeba sie woogole wstydzic,w koncu wszyscy sie rodzimy nie w sukienkach duchownych a nago i ten ksiadz tez sie nago urodzil.A co to seksu to nie ma w nim nic zlego a raczej jest potrzebny jak powietrze do oddychania do normalnego rozwoju czlowieka doroslego tak psychicznego jak i fizycznego,oczywiscie nalezy uprawiac seks tak aby nie narobic sobie problemow tak prawnych jak i zyciowych czy zdrowotnych ale o tym powinni uswiadamiac juz w szkolach i to podstawowych zamiast religii.nikomu do niczego niepotrzebnej wciskajacej ciemnote i usilujacej ten folklor ludowy narzucic ludziom jako jedyna wiedza zastepujaca prawdziwa nauke udowodniona dowodami realnym i na istnienie w rzeczywistosci tego o czym sie mowi.A religie to tylko takie opowiadania i przypuszczenia nie dajace sie w zaden sposob realnie udowodnic ze istnie to o czym ksiadz mowi,bo istnienia boga nie da sie udowodnic realnie gdyz nawet papiez nie jest wstanie tego zrobic i np. go nie pokaze np w telewizji,,pokazuje franek natomiast oplatek i straszy nim ludzi ale ten oplatek to tylko upieczona maka z woda i nic wiecej taka zydowska maca.---------nauczyciel brzeg dolny kolo wroclawia

   Usuń
  2. Ten opłatek to ciało Chrystusa i widzimy kanibalizm u katoli, który jest rytuałem prymitywnych plemion psychopatycznych wykluczonych z plemienia ludzkiego. Z tego rytuału wzieły się legendy o wampirach i kanibalach. Islam za ten rytuał wyżyna katoli, bo to taka niemoralność że narusza najstarsze tabu ludzkości.

   Usuń
 2. U Bortkiewicza idealnie współgra jego wygląd z tym co ten facet wydaje z siebie. Zaprawdę powiadam Wam, ten facet potrafi tylko gnoić, kłamać, wymyślać durne, absurdalne porównania, fałszować rzeczywistość. Nigdy nie usłyszałam od niego przyzwoitej, sensownej wypowiedzi. To typ tyle samo wart co Oko, zajmują się obaj produkcją szamba bluzgów, w którym tonie nasz kraj, skrajnie brzydka postać, ale jak widać jest to sól sekty kk. On bełkocze w imieniu całego kk, a Bonieckiego i Lemańskiego się knebluje. Nie wyobrażam sobie należenia do jednej organizacji z tym osobnikiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to nie ludzie na woo...sa karlowaci a karlowaty jest penis tego ksiedza bortkiewicza o czym homoseksualisci zdolali sie juz przekonac.==============homoseksuallni

   Usuń
 3. Klecho Bortkiewicz,życie prywatne polaków nie powinno was interesować.Zainteresuj się pielgrzymkami,tam dopiero jest największe, za przeproszeniem kure--stwo.Według mnie jesteście największą sektą pasożytniczą żerującym na biednym narodzie, nie tylko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zagadka dla ? DŁUGIE KOLOROWE I SRA PO KRZAKACH?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Mirekch,
   Proszę darować sobie tutaj takie prymitywne zagadki. To żadnej sprawie nie pomaga.

   Usuń
  2. Odezwał się inteligent.

   Usuń
  3. Basia Szymańska7 sierpnia 2015 22:56

   Witaj Mirku, czy to biskup?

   Usuń
  4. Witaj Basiu,pozdrawiam.

   Usuń
  5. Pielgrzymka do Częstochowy.

   Usuń
  6. Basia Szymańska8 sierpnia 2015 23:01

   Witaj Mirku, he, he dobre sobie. No tak, nie tylko kupczą, ale i dupczą. Pozdrowionka dla Ciebie i Twojej Żonki.

   Usuń
  7. Witaj Basiu,moja znajoma chodziła na pielgrzymki już nie chodzi a dlatego że tam jest największe pijaństwo,kurewstwo itd.Pozdrawiam ciebie i twojego męża.

   Usuń
 5. do roboty ,koszyk w łapki i zagłębić się we te zgniliznę ,poczuć dotknąć zobaczyć jak to życie wygląda z innej strony ,a może zmienisz swoje życie doznasz objawienia ,czego ci zzzzzzzzzzzzzzzzyca

  OdpowiedzUsuń
 6. Basia Szymańska7 sierpnia 2015 22:54

  A co ze zdziczeniem pedofilskom kleru? Bortkiewicz nie czuje kasy, więc smród ze strachu go ogarnia. Oczywistym jest, że gdyby pieniądze z imprezy płynęły szerokim strumieniem dla zaborców watykańskich, to taka impreza była by super i nieziemsko wskazana. Co za padalec wypowiada takie brednie, a feeee. Jeśli chodzi o sekciarstwo to KK jest najbardziej niebezpiecznym sekciarstwem na całej Kuli Ziemskiej, to najwięksi złodzieje, którzy sprzedają ludziem powietrze i za to żyją jak królowie. Nie ma na świecie większych leni i nierobów niż sekta watykańska. Ludzie opamiętajcie się, mamy XXI w i czas na realia a nie na średniowiecze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Basiu,Polacy nigdy nie zmądrzeją a kler o tym dobrze wie. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Basia Szymańska8 sierpnia 2015 23:25

   Mirku, jak Polacy mają zmądrzeć, skoro najwyższe organa RP robia z siebie klaunów i z jasnej górki nie schodzą? To pośmiewisko na cały swiat jest, ten teatr jest wysoce żenujący. Mamy przecież XXI w a my jesteśmy dalej w średniowieczu.Kiedy ten naród w końcu zmądrzeje, niestety są to pytania retoryczne. Pozdrawiam.

   Usuń
 7. O, nawet zakonnice zbuntowaliście......

  Szatan na Woodstocku? Siostra Ewa relacjonuje: 'Bóg był wszędzie (...) Widzimy to, co mamy w sercu'


  Przystanek Woodstock to siedlisko zła? Siostra Ewa była na festiwalu i opisuje go zgoła inaczej. "Widzimy to, co mamy w sercu. Dlatego zawsze bardzo niepokoją mnie katolicy, którzy wszędzie wokół siebie dostrzegają zło i szatana" - pisze siostra zakonna na blogu.

  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18520071,szatan-na-woodstocku-siostra-ewa-relacjonuje-bog-byl-wszedzie.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basia Szymańska8 sierpnia 2015 23:06

   Podobno szatanów nie ma w piekle, są tutaj ale tylko czarne szatany w kościele, siostra wie co mówi. Katolicy dobrze widzą czarnych szatanów i baranów, więc Woodstok to prawdziwe miejsce, gdzie szatano- dewiantom sie nie podoba z powodu braku kasy do ich kieszeni.

   Usuń
  2. Złe osoby wszędzie widzą zło, szczególnie tam gdzie ktoś ma inne poglądy lub zachowania niż na mszach nienawiści, nie masz wybauszonych gałów ocznych z nienawiści, coś z tobą nie tak. Nie pienisz się jak wściekła zezowata owca, to coś jeszcze bardziej nie tak. Nie przewracają ci się terliki pogardy w umyśle, napewno podejrzana. Najlepsze jest to że zaraz kościelni egorcyści ( czyli prawdziwa inkwizycja) musi się poznęcać aby wybić to co im nie pasuje, czysta psychopatia. Ale Duda wygrał, pis wygra i za poglądy do więzienia będzie, już wzmoga się szaleńcza nienawiść przez to że wygrał i propaganda nienawiści aż pewnie i zamach na Komorowskiego i Tuska zrobią jak na Narutowicza, bo też tak syczeli z nienawiści i to doprowadziło do tragedii. Pocieszające jest to że druga strona też się zradykaluzuje i ich kwinki nienawiści jak obecnie, na konstytucje 3 mają ,skończyły się powieszeniem biskupów. Ciekawe kto pierwszy zginie?

   Usuń
  3. Basia Szymańska8 sierpnia 2015 23:33

   Oj tam Robercie. Wystarczyło by tylko oddzielić ziarno od plew czyli odesłać watykańskie nasienie do swoich stajenek.Problem z inflacją by się skończył a czarne nieroby skierowano by do prac na swoje utrzymanie. Gdyby nie armia czarnych popapranych nierobów zaczęła by znikać, wystarczyło by kasy z budżetu na wszystko. Nie rozumiem tylko, dlaczego tylu nierobów z obcego kraju dostaje emerytury na które nie zapracowali i dlaczego watykan im nie sponsoruje ich wiary w to powietrze które sprzedają.

   Usuń
  4. Ja uważam że ta sekta dobra jedynie w ludobójstwie doprowadzi do tragedii tutaj, poleje się krew.

   Usuń
  5. Basia
   Fronda już publikuje listę wrogów kościoła których należy skazać lub odstrzeliść po dojściu pisu do władzy;

   Mądrości z Frondy
   "CZARNA LISTA PUBLICYSTOW - WROGOW KOSCIOLA - KTORYM TRZEBA WYTOCZYC PROCESY SADOWE
   GAZETA WYBORCZA:
   Jerzy Sosnowski
   Zbigniew Mikołejko
   Roman Graczyk
   Adam Michnik
   Dawid Warszawski
   Jan Turnau
   Piotr Pacewicz
   Halina Bortnowska
   Tadeusz Fredro-Boniecki
   Mikolaj Lizut
   Roman Graczyk
   Krzysztof Śliwiński
   Marek Beylin
   Łukasz Ramlau
   A. Wajrak
   Dariusz Nowacki
   K. Wiśniewska
   Aleksander Małachowski
   Tomasz Piątek
   Joanna Tokarska-Bakir
   Tomasz Plata
   Jacek Hołub
   Marcin Kowalski
   ks. Michał Czajkowski
   Ks.Musial
   Tadeusz Bartoś
   Stanisław Obirek
   WPROST:
   Wiesław Kot
   Bogusław Mazur
   Stanisław Gazda
   Agnieszka Sowa
   Rafał Smoczyński
   Bartłomiej Leśniewski
   Ewa Szemplińska
   Katarzyna Nazarewicz
   Krzysztof Krasowski
   Piotra Cywiński
   Marek Brzeziński
   Andrzej Hejduk
   Tomasz Raczek
   Zbigniew Mach
   Marek Brzeziński
   Stanisław Tym
   Czesław Sikorski
   Janusz Pawlikowski
   Agata Chruścicka
   Sławomir Malinowski
   Jerzy Czech
   Jerzy Ziółkowski
   Stanisław Janecki
   Jerzy Wisłocki
   Natasza Socha
   Maciej Łuczak
   Cezary Gmyz
   Jacek Pałasiński
   Zbigniew Wojtasiński
   Monika Florek
   TRYBUNA:
   Przemysław Szubartowicz
   Jana Ciszewski
   Wiesław Wodnik
   Janusz Rolicki
   Eugeniusz Kabatc
   Agnieszka Wołk-Łaniewska
   Aleksander Frydrychowicz
   Piotr Skura
   Krzysztof Teodor Toeplitz
   NEWSWEEK:
   Andrzej Krajewski
   Antoni Pawlak
   Jarosław Makowski
   Ewa Jodlowska
   Wojciech Maziarski
   Tadeusz Mackowiak
   Piotr Zaremba
   Marek Lehnert
   Edward Dwurnik
   Michal Karnowski
   Szymon Hołownia
   Marek Safijan
   POLITYKA:
   Zygmunt Kałużyński
   Kazimierz Koźniewski
   Andrzej Garlicki
   Adam Krzemińskii
   Adam Szostkiewicz
   Ryszard Marek Groński
   J. Cieśla
   A. Kozioł
   T. Wołek
   Daniel Passent
   RZECZPOSPOLITA:
   Tomasz Terlikowski
   Szot
   Jerzy Morawski
   Maciej Łukaszewicz
   Stefan Bratkowski
   Ewa Czaczkowska
   Tomaszem Jastrun
   PRZEKROJ :
   Piotr Najsztub
   Wojciech Mazowiecki
   Mariusz Ziomecki
   Jacek Kowalczyk
   Marcin Fabijanski
   Małgorzata Święchowicz
   Magdalena Arachid Chebab
   PRZEGLAD:
   Krystyna Kofta
   Bożena Umińska
   ZYCIE :
   Tomasz Wróblewski
   BEZ DOGMATU:
   Barbarą Stanosz
   Andrzej Dominiczak
   DZIENNIK:
   Katarzyna Bartman
   Piotra Zaremba
   Jerzy Jachowicz
   Robert Krasowski
   SUPEREXPRESS:
   Tomasz Barański
   FAKT:
   Grzegorz Jankowski
   TELEWIZJA POLSKA:
   Olga Lipinska
   Jerzy Morawski
   TVN:
   Monika Olejnik
   TYGODNIK POWSZECHNY:
   Tadeusz Jagodziński
   Aleksander Smolar
   Marek Zając
   Ks.Jan Kracik"


   Usuń