Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Dzięga, Kruszyłowicz i Offmański namawiają pracowników medycznych do łamania prawa. "Znamiona prowokacji społecznej w roku kanonizacji papieża"

Biskup Andrzej Dzięga Szczecin
Andrzej Dzięga / fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Rok 2014 | 
Andrzej Dzięga, 
Marian Kruszyłowicz, 
Andrzej Offmański 
(biskupi szczecińscy): 

W obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, związanych ze Szpitalem im. Świętej Rodziny w Warszawie, rodzi się pytanie: Czy świat dzisiejszy tworzy cywilizację życia czy może - niestety - kulturę śmierci? (...) Czyżby w narodzie św. Jana Pawła II zapanowała cywilizacja śmierci? (...)

Gdzież jest polska racja stanu? (...)

Prawo sprzeczne z etyką, z sumieniem człowieka [prawo kobiet do informacji, prawo kobiet do antykoncepcji i prawo kobiet do aborcji zgodne z restrykcyjną ustawą antyaborcyjną, tj. tylko wtedy gdy 1. płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony, 2. do zapłodnienia doszło w wyniku czynu zabronionego takiego jak np. gwałt, 3. gdy zdrowie lub życie kobiety jest zagrożone - red.], w sposób oczywisty i bezdyskusyjny nie ma mocy wiążącej i często funkcjonuje na zasadzie przymusu czy przemocy. Powyższe słowa to niezwykle ważny głos w kontekście toczącej się debaty nad klauzulą sumienia lekarzy. Głos tym ważniejszy, że jest nie tylko osobistą opinią, ale stanowiskiem prefekta watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary - Kardynała Gerharda Ludwiga Müllera (...)

Ma to znamiona prowokacji społecznej, tym bardziej że dzieje się to w roku kanonizacji św. Jana Pawła II - papieża rodzin i życia. Pan Profesor [Chazan - red.] chciał ocalić życie [kłamstwem i oszustwem odbierając kobiecie prawo do przerwania ciąży, gdy płód nie miał mózgu - red.], bez względu na to, jak długo miałoby trwać. A oto jesteśmy świadkami ustawiania przez licznych dziennikarzy opinii publicznej przeciwko uczciwości, zdrowemu rozsądkowi, sumieniu, przeciwko autorytetom, rzetelnej wiedzy i kompetencji oraz przeciwko kulturze życia i miłości. Dlaczego? (...) (gazeta.pl, 26.07.2014)

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Pedofilia, gwałty i wyłudzanie pieniędzy też jest sprzeczne z etyką i sumieniem człowieka. Co więcej, jest dość obrzydliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...Co więcej, jest dość obrzydliwe...."
   Jest straszne, okrutne, totalnie obrzydliwe. Nie bój się mocnych określeń na to zjawisko kościelne

   Usuń
  2. ani Black Sabbath ?:)

   Usuń
 2. Moje sumienie nie mowi jak ci panowie mowia. I co z tego ze rok papieza? Jak byl rok Chopina to nie mozna sluchac bylo Bacha?

  OdpowiedzUsuń
 3. ten profesur za komuny skrobał tylko trzeszczało a teraz aspiruje do miana swietego to zasmo jełro oseł piecha

  OdpowiedzUsuń
 4. Ot, znalazła się święta trójca. Tacy dorośli faceci a mają rozumowanie na pograniczu kretynizmu. Panowie, przestancie się wycierać JPII, to był człowiek z demencją a watykaniści nim sterowali. Brak wam zdrowego rozsądku i cały czas używacie przemocy i ciągle sterujecie ludźmi. Trzech facetów, a nie potrafią ogarnąć jednego problemu. Macie ciągle ten sam problem niedowartościowania i mścicie sie jak zwykle na kobietach. Wy o życiu i miłości się nie wypowiadajcie, bo tego nigdy nie zaznaliście i nie zaznacie. Natomiast wyuczyliście się na pamięć wyświechtanych słów i ciągle w kółko je pierniczycie. Prawdziwy cyrk i to lizanie tej laski widocznej na foto, prawdziwa parodia. Na koniec jeszcze jedno, jesteście faryzeuszami i kłamcami robiącymi wiele szkód ludziom, jesteście gorszymi od Stalina. Natomiast lekarze jak mają dzięki wam wymuszone sumienie, niech odejdą z pracy i przyjdą wam sprzątać czy cokolwiek. BARDZO DOBRZE, ŻE PANA HAZANA WYPIERDOLILI Z PRACY. AMEN.

  OdpowiedzUsuń