Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Episkopat broni dyrektora szpitala, który złamał prawo uniemożliwiając kobiecie przerwanie ciąży, gdy płód nie miał mózgu

biskupi episkopat
Biskupi rzymskokatoliccy i płód bez mózgu
Rok 2014 | Episkopat:

Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce uczestnikami publicznej debaty na temat klauzuli sumienia, a także odmowy aborcji nieuleczalnie chorego poczętego in vitro dziecka oraz konsekwencji prawnych wobec lekarza odmawiającego aborcji. W obliczu tej głośnej dyskusji warto przywołać kilka podstawowych zasad zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II. Należy to uczynić tym bardziej, że wielu przedstawicieli życia publicznego, zwłaszcza politycznego, wyrażało swój hołd dla Papieża (...)

[Zasady przyjęte przez biskupów rzymskokatolickich w Watykanie - red.] mogą być i są - jak pokazuje to aktualna rzeczywistość - ignorowane przez część środowisk politycznych i medialnych. Często pojawiają się w debacie głosy, które domagają się bezwzględnego respektowania niemoralnych praw jednych, zabraniając jednocześnie szacunku dla głosu prawego [watykańskiego - red.] sumienia (...)

Kościół w Polsce jest szczególnie zobowiązany do wiernego przestrzegania dziedzictwa św. Jana Pawła II. Nie można pogodzić tego nauczania z działaniami "kultury śmierci" dokonywanymi wprost lub przez czynne współdziałanie, ale także przez popieranie intencji sprawców zła, czy też dyskryminowanie osób broniących Ewangelii życia (deon.pl, 16.07.2014).


24 komentarze: Leave Your Comments

 1. Byłabym za abortowaniem siebie jako płodu jeżeli miałabym być ciężarem dla własnych rodziców do końca życia. Byłabym za eutanazją siebie jeżeli byłabym rośliną i ogromnym ciężarem dla własnych dzieci, wnucząt. Nie lubię sprawiać cierpienia bliskim. Uważam, że to postawa bardzo moralna, a w stanie braku świadomości i tak mi wszystko jedno.
  Dziękuję, pozdrawiam umęczonych ascetyków.

  OdpowiedzUsuń
 2. To Twoje zdanie, nie każdy ma takie samo :), a co do braku świadomości, nie znamy dnia, ani godziny, jak wszystko może się zmienić i z osoby bardzo chorej staniesz się zdrową jak kiedyś, trochę wiary i bez zbędnego spamu tutaj ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważasz, że wyrażanie własnego zdania to zbędny spam? Kimże jesteśmy by stwarzać taki ciężar na osoby które nas kochają? Nikt nie zasłużył by mieć nieuleczalnie chorych potomków, tak samo jak nikt nie zasłużył by wieść życie nieuleczalnie chorego. Tak, wiem, niektórzy ponoć potrafią czerpać pełnymi garściami nawet z życia, które z definicji powinno być pasmem cierpień.

   Usuń
  2. Jakimż trzeba być tępym i niedouczonym, żeby twierdzić, iż płód bez mózgu będzie kiedykolwiek zdrowym. Ręce opadają na to, nomen omen, bezmózgowie ludzi niby jakoś wykształconych...

   Usuń
 3. brak mózgu jest jak brak głowy. Czy płody bez głowy też mamy rodzić? Czy wolnopływające torsy mamy rodzić? To że ten płód ma głowę to tylko wpływa na nasze emocje, tak naprawdę równie dobrze mógłby jej nie mieć

  OdpowiedzUsuń
 4. serio mamy rodzić takie potworki???

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój brzuch moja sprawa. Mogę usunąć tyle ciąż ile mam ochotę, albo urodzić tyle dzieci ile jestem w stanie utrzymać. Nikt nie ma prawa narzucić nic drugiemu człowiekowi. Ludzie mamy XXI wiek i każdy ma coś takiego jak WOLNA WOLA!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro masz wolną wolę i uważasz, ze możesz zabijać człowieka to jestem ciekaw czy tak samo byś umiała zabić osobę idącą sobie ulicą, tak jak dziecko w Twoim łonie. :)

   Usuń
  2. ^Uważam, że jesteś ludobójcą marnując miliony dzieci półpoczętych, a seks oralny to kanibalizm. W gruncie rzeczy nic nie różni cię od Stalina, Hitlera i innych dyktatorów razem wziętych.

   Usuń
  3. Anonimowy 17:04. Czy wy, pro lajfowcy, naprawdę myślicie, że te teksty o zabijaniu robią jakiekolwiek wrażenie? Nie, nie robią. Płód to nie jest dziecko. Płód aborcji nie czuje. Płód to POTENCJALNE dziecko. Płód bez mózgu to NIE JEST potencjalne dziecko, ale pomyłka natury, tak samo jak ciąża pozamaciczna. Też wg was "dziecko"?

   Usuń
  4. Jesteście zacofani i tyle. Uważacie, że ktoś ma prawo kazać mi urodzić chore dziecko i zmarnować mi życie?? Kto dał prawo komuś decydowania za mnie? Lekarz czy polityk wie lepiej jak ja chcę żeby wyglądało moje życie?? Czy ten Wasz rzekomy "Bóg" chciał żeby świat był pełny chory i kalekich? Mam dwoje pięknych i zdrowych dzieci poczętych w odpowiednim dla mnie momencie. Wiem,że niczego im nigdy nie zabraknie, bo na dwie pociechy mnie stać a na więcej nie. Czy uważacie,że lepiej jak w rodzinie jest 12 sztuk dzieci, które głodują i nie ma ich w co ubrać? Chyba trzeba tym dzieciom zapewnić pewien standard życia. Czy lepiej wygonić żebrać pod kościół, bo to Bóg zesłał ich na ziemię? Zastanówcie się nad tym co piszecie.

   Usuń
  5. Może napiszę inaczej. Jako kobieta mogę chodzić w ciąży, (bo lubię) mogę rodzić (bo lubię) i mogę wychowywać (bo mam pokłady cierpliwości). Ale wychowanie i wykształcenie dziecka na odpowiednim poziomie w tych czasach kosztuje jakieś "chore" kwoty. Jak kościół i Ci wszyscy cwani i wyszczekani księżulkowie co tylko umieją krzyczeć z ambony,że tabletki antykoncepcyjne zabijają dzieci zapłacą za każde kolejne poczęte dziecko, to ja mogę mieć i 12 sztuk. Tylko niech przestaną bzdury opowiadać. Jak dadzą 3000zł na każde kolejne dziecko to ja już dziś odstawiam antykoncepcję!

   Usuń
  6. Dodajmy - 3000 zł. miesięcznie! Ale nawet wtedy ja bym się nie zdecydowała na dziecko, bo po prostu nie mam zamiaru rodzić. Moje życie, moje decyzje.

   Usuń
 6. 200 lat wstecz "Kościół Powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.”
  Memoriał Tadeusza Kościuszki 1815 r.

  OdpowiedzUsuń
 7. A do kogo macie pretensje? Kto chrzci dzieci,posyła na komunię,wpuszcza księzy łażących po kolędzie..? Będzie tylko gorzej-religia jako przedmiot obowiązkowy,prawo boże nad prawem stanowionym,dzieci z rodzin nie pełnych to gorsze dzieci..upss-przecież to juz mamy.Zacznijmy od własnych domów,podwórek-pogonić to pruderyjne bydło do Watykanu! Kościół podzielił polaków,kościół mąci,kłamie,stwarza zagrożenie dla wolności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Niech sobie ludzie będą wierzący jak chcą i każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ale litości, niech sobie tę wiarę w buty wsadzą jak wychodzą z domu, bo nikogo nie obchodzi w co oni wierzą. Nie mieszajmy życia codziennego z religią. Bądźmy profesjonalistami. Nie mieszajmy pewnych dziedzin życia.

   Usuń
 8. Może sie znize do beznadziejnego argumentu, ale czy księża chcą wiecej dzieci żeby je seksualnie wykorzystywać? Takie kalekie oddane pod opiekę najlepiej...

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest to bardzo przykre, ale trzeba pokazywać takie zdjęcia w mediach. Dużo i często. Z różnymi ciężkimi wadami rozwojowymi. Przy okazji każdej rozmowy w mediach na te tematy. I naturalnie zadawać odpowiednie pytania: czy chciałbyś aby twoja żona/córka/siostra/ musiała rodzić? Czy zaadoptowałeś już upośledzone dziecko? Zaadoptujesz? Kiedy to zrobisz? Czy pomagasz z własnej kieszeni matkom dzieci upośledzonych? Czy oddałbyś swoje zdrowie takiemu dziecku? Zamieniłbyś się na role?etc. Trzeba atakować tych, którzy atakują kobiety, bo najlepszą obroną jest atak. Najlepszą obroną jest ATAK.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wojna religijna w Polsce musi się rozpocząć w rodzinach, tylko poprzez bunt i dyskusję światopoglądowe prowokowane przez ateistycznych członków rodziny, nie rozumiem jak dorośli ludzie mogą być takimi konformistami i robić coś wbrew sobie "bo co ludzie powiedzą, albo babcia się obrazi.." Ja nie wierzę w te religijne bzdety i nie zamierzam kultywować "tej tradycji" - wymyślę sobie nową, lepszą.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gorszą sprawą jest mentalne zniewolenie niektórych nauczycieli, którzy boja się pisnąć słówka, że coś z tą religią w szkołach nie tak jest. Wybory samorządowe tez mają silne wsparcie w ambonie. U mnie w mieście jest chyba że 13 kościołów! Przydałoby się, żeby jakcys kandydaci w tych wyborach postawili na antyklerykalizm, bo trzeba dać wyraźną alternatywę dla laickiej części społeczeństwa, które się budzi a na każdym spotkaniu z potencjalnymi wyborcami uświadamiać na przykładach czym grozi indoktrynacja religijna i komu tak naprawdę wierzący robią dobrze...

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak sie ma sumienie to sie nie zabija....... Widać, że niektórym tu brak i dlatego coraz więcej patologii.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się ma sumienie, to się nie zmusza nikogo do przestrzegania naszych zasad, tylko samemu się je stosuje wobec siebie. A tak swoją drogą, skoro jesteś przeciwny zabijaniu, to na pewno potępiasz też żołnierzy? Oni przecież najwięcej ludzi zabijają w ciągu swojego życia, to dopiero seryjni mordercy!

   Usuń
 13. Po co polemizować. Sprawa jest prosta jak drut. Zdjęcie pokazuje biskupów jako płody bez mózgów. Tak to można nazwać. Tak mówią i wyglądają. Mówi się, że jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum najpierw odbiera. Proponuje dla biskupów in vitro mózgów, należy im się ,bo to co mają to nadaje się do wymiany. Czy w tym kraju, może być normalnie? Czy za każdym razem czarna mafia ma za mnie decydować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarna mafia nie musi o Tobie decydować.

   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.


   http://wyborcza.pl/0,141703.html

   http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=10877&podpis_rodzaj=2


   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń