Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Franciszek Longchamps de Bérier: Prawo powinno zabronić antykoncepcji i in vitro

Franciszek Longchamps de Bérier
Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Rok 2012 | Franciszek Longchamps de Bérier (ksiądz z Warszawy): 

Większość naszego społeczeństwa przyzwala na środki antykoncepcyjne: a więc także ludzie wierzący. Praktykujący katolicy stosują je w małżeństwie. Cóż się dziwić, że przyzwalają na in vitro.

Ta procedura stanowi drugi odcinek tego samego serialu: antykoncepcja wyłącza z aktu małżeńskiego płodność, a in vitro rozłącza akt małżeński od poczęcia.

U podstaw akceptacji antykoncepcji oraz in vitro leży ten sam utylitaryzm. Chcemy celu, ale nie liczymy się ze środkami. Prawo powinno tego zabronić (gazeta.pl, 04.11.2012).

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. "2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?"
    1Tymoteusza 3:2-5

    Resztę pozostawię bez komentarza

    OdpowiedzUsuń
  2. Tutaj nie ma czego komentowac. Wyraz twarzy i ideologia nie nadaje sie do komentowania. DNO I BAGNO, nic dodac nic ująć. Prawo powinno takiego debila oddać pod kuratelę psychiatry, leczyć jego zboczone poglądy i utylizowac taką czarną szarańczę.

    OdpowiedzUsuń