Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Hoser o warunku istnienia Państwa polskiego

Henryk Hoser / PAP
Rok 2013 | Henryk Hoser (biskup warszawsko-praski): Bez chrześcijaństwa* Polska przestanie istnieć. Stanie się społeczeństwem nijakim, bezpodmiotowym, społeczeństwem manipulowanym i wykorzystywanym przez innych (ekai.pl, 04.05.2013).

* Jako że członkowie episkopatu mają tendencję do błędnego lub manipulacyjnego utożsamiania chrześcijaństwa z rzymskim katolicyzmem, Hoserowi chodzi prawdopodobnie tylko o jego wyznanie, a nie o inne wyznania chrześcijańskie takie jak unitarianizm, prawosławie, ewangelicyzm reformowany... (red.)

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Co za bzdury ten kiecowy pajac mówi.
    (biskup warszawsko-praski): Bez chrześcijaństwa* Polska przestanie istnieć. Stanie się społeczeństwem nijakim, bezpodmiotowym, społeczeństwem manipulowanym i wykorzystywanym przez innych (ekai.pl, 04.05.2013).
    Coś mi się zdaje, że biskupowi i w ogóle kk, jakby mózg do góry nogami stanął. To właśnie dzięki takim Hoserom, Michalikom i innym klaunom, naród polski jest wykorzystywany,manipulowany i ogłupiany. Całe wieki to robicie a oczywiście inni są winnymi. Co za bluźnierstwo. I żeby było jasne!!! Naród Polski to nie tylko katolicy ,czyli wasze marionetki.

    OdpowiedzUsuń