Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Maria Bocheński: Na wojnie kobiety są łatwe, nie trzeba ich gwałcić

Józef Maria Bocheński
Rok 1994 | Józef Maria Bocheński (zakonnik):

Opowiada się często o gwałceniu kobiet przez żołnierzy. Nie wątpię, że są jakieś dzikusy, które tak postępują.

Ale normalny europejski żołnierz kobiet nie gwałci, nie dlatego by był szczególnie uczciwy, albo wstrzemięźliwy pod tym względem, ale dlatego, że żadnej kobiety na wojnie gwałcić nie potrzeba; wszystkie, albo prawie wszystkie, od wielkich pań do prostych dziewcząt wiejskich są do dyspozycji żołnierzy. Mówię z własnego przyjemnego doświadczenia.

Dodam, że wiem nawet dlaczego tak jest, kobiety są łatwe na wojnie, bo zdają się wyczuwać, że ludzie giną i instynktownie jakby chciały naprawić straty (histmag.org za "Wspomnienia" 1994).

29 komentarzy: Leave Your Comments

 1. ja nie wiem tylko dlaczego zadna ci nieczego nie uciela,byly bu mniej przyjemne doswiadczenia...gwalt jest gwaltem ,niewazne czy sie uzywa sily fizycznej czy innej presji. a kazdy facet ktory z tego korzysta to poprostu zwierze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obrażaj zwierząt.

   Usuń
  2. Ale ludzie należą do królestwa zwierząt...

   Usuń
  3. i to mowi zakonnik z nany z krakowa z klasztoru dominikanow na ulicy stolarskiej 12 w krakowie ,gdzie jest wyzsze semininarium duchowne dominikanow i klerycy pod reka do dyspozycji n ie tylko ojcow zakonnych. , ktory to klasztor ( ale nie tylko np w Tarnobrzegu itd rowniez) slynie z piepszenia sie zakonnikow nie tylko w pokoiku na furcie jak i idac p;o schodach z zakrystiii na pierwsze pietro po prawej w pokoiku natryskowym nad oltarzem glownym kosciola sw,trojcy z facetami nie tylko z krakowa i nie tylko za kase im wyplacana przez pieprzonych dominikanow.Do pieprzenia w anus i usta sluzy tez pokoik naprzeciw furty po prawej stronie idac glownym wejsciem furtowym,pokoik ten ma wanne biala.Ojcze Bochenski ilu cie naraz przelecialo , co ty opowiadasz i to publicznie,akurat ty i gwalcone przez ciebie kobiety?? dobre sobie.====krakowianie biseksualni i nie tylko

   Usuń
 2. Wojna, kobiety do dyspozycji żołnierzy, gwałty wojenne? Proszę zakonnika Bocheńskiego, żeby nie przypominał o swojej męskości, bo mi się niedobrze robi jak to czytam. A wszechwiedzące teorie na temat "instynktownego naprawiania strat wojennych przez kobiety" niech głosi w Syrii, Palestynie, albo w Izraelu na Ziemii Świętej. Mam nadzieję, że niejednym kamieniem oberwie ten zakuty, biały habit!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. on już nie żyje

   Usuń
  2. JMB juz dawno nie zyje>Poza tym to byl b.madry gosc i nie wiem czy cytat nie jest troche "podrasowany" na uzytek Mikkego.

   Usuń
 3. "Mówię z własnego przyjemnego doświadczenia." Taki typowy zakonnik, który nakazuje świeckim bezwględną wstrzemieźliwość pod groźbą piekła. Straszne, że Bóg/Natura zezwala na to zamiast uderzyć w takiego piorunem, bo to się w głowie nie mieści!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie chodziło mu o to, że jego tabernakulum zwiedził cały pluton wyposzczonych czerwonoarmistów. Od tamtego czasu tak łaknął knagi, że musiał wstąpić do zakonu

   Usuń
 4. Dlaczego taki pan ma w ogóle głos w mediach? Ewidentnie przyznał się do dokonania czynu zabronionego zarówno przez prawo jak i kościół, więc powinny zostać wyciągnięte odpowiednie sankcje. Dlaczego duchownym w Polsce pozwala się praktycznie na wszystko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. on od 20 lat nie żyje o.O

   Usuń
  2. niewielka strata w takim razie.

   Usuń
 5. zbiera mi się na wymioty jak czytam takie rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda wielka, że nie żyje, bo jakby żył to bym mu dowaliła cegłą, czekając aż grzecznie do mnie podejdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Facetowi chodzi o coś zupełnie innego - natura sama reguluje swoje problemy. Niestety jednym ze sposobów na uzdrowienie społeczeństwa, poprawę przyrostu naturalnego jest wojna, nic dodać, nic ująć, straszny mechanizm. Rozważanie sytuacji wojennych kategoriami pokoju to bezsens, co w czasie pokoju jest zbrodnią w czasie wojny jest cnotą.

   Usuń
  2. Odpowiedź bardzo późna, ale pozwolę sobie zapytać: według ciebie jest jakaś sytuacja, w której gwałt jest CNOTĄ?! Jeżeli tak, to wiedz, że życzę ci żeby zginął śmiercią powolną i bolesną; mam też nadzieję, że ktoś nagra to zejście i umieści w internecie - będę oglądać i śmiać się jak jeszcze nigdy w życiu.

   Usuń
 7. Pana zakonnika popierdoliło...

  OdpowiedzUsuń
 8. ale katolicie barachło... Niech szlag trafi całą instytucje kościoła katolickiego, banda zboczonych debili i chorych na władzę katotalibów.

  OdpowiedzUsuń
 9. ten pewnie miał SUMIENIE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Między nogami i to pewnie niewielkie!!

   Usuń
 10. Szkoda, że Fronda nie pisze takich nowinek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Stara zakonna pierdoła głupoty wygaduje.
  Skąd on ma takie doświadczenie. Nie wiadomo śmiać się czy płakać.

  OdpowiedzUsuń
 12. JMB został zakonnikiem już po wojnie, a że panie szły do niego chętnie to tylko pozazdrościć

  OdpowiedzUsuń
 13. Żołnierze nie gwałcą? Rekompensowanie strat? No szkoda bardzo, że ten skurwiel nie przeżył na sobie gwałtów wojennych, inaczej by śpiewał. Żołnierze to dzika swołocz, mordują, gwałcą i niszczą wszystko, co staje im na drodze, moja św. pamięci prababka wiele takich zachowań zaobserwowała i niestety przeżyła na sobie... Z resztą niemal każdy cywil, który wojnę przetrwał, powie to samo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Żołnierze nie gwałcą? Kobiety same się oddają, nadrabiając podświadomie straty wojenne? Coś takiego mógłby powiedzieć tylko skończony palant. Dziwnym trafem wszyscy cywile, którym się udało przetrwać wojnę i z którymi sama rozmawiałam (a trochę ich było, również w mojej rodzinie) zgodnie twierdzili, że żołnierze to swołocz, która zabija, gwałci (bądź zmusza innych do gwałtów, również ojców, by krzywdzili swe córki), rabuje i pali wszystko, co stanie na jej drodze. Żołnierze traktują cywilną ludność z terenów przez nich okupowanych gorzej niż zwierzęta, można znaleźć wiele takich historii w internecie, w pamiętnikach a także przeprowadzając wywiady wśród tych, którzy przeżyli jakąkolwiek wojnę nie będąc w armii.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przypominam wszystkim mądralom iż celibat wprowadził Watykan nie Pan Bóg.Ludzkość, żeby istniała to 1.musi się rozmnażać, 2. musi się odżywiać i odczepcie się od tego Wielkiego zakonnika.

  OdpowiedzUsuń
 16. Te słowa (fragment dłuższego tekstu)
  dotyczą wojny 1920 roku z bolszewikami (zanim bochenski zostal zakonnikiem). Ludzie sprawdzcie najpierw źródło oraz o co i o kogo tak naprawdę chodzi zanim dacie komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 17. A mi się chce rzygać jak czytam takie durne nienawistne komentarze. Piszą je homo sovieticusy właśnie. Ten człowiek był młodziutkim żołnierzem a do obrony ojczyzny palił się, a wy kozaki? I wtedy jako świecki i żołnierz doświadczył wdzięczności i podziwu kobiet bo tak jest. W każdym filmie i relacjach żołnierze mają kobiety bez problemu. Jego obserwacje są słuszne. Nasza eskadra w Anglii mieli bab na pęczki. A zakonnikiem został sporo później po nawróceniu. Zastanówcie się zanim zaczniecie obrzydliwe obelgi wylewać oczywiście anonimowo.

  OdpowiedzUsuń