Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Zbigniew Suchy porównuje zbrodnię katyńską do przerwania ciąży i mówi, że w Smoleńsku mógł zginąć premier Państwa

Zarodek na ryc. samper.pl  + ofiara zbrodni katyńskiej na fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta

Rok 2010 | WP.pl: W przemyskiej katedrze ks. prałat Zbigniew Suchy podczas homilii odniósł się do sobotniej katastrofy samolotu z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Powiedział m.in., że ta katastrofa mogła się przydarzyć Donaldowi Tuskowi, porównał także zamordowanych w Katyniu Polaków do "niemowląt aborcyjnych" [panu Suchemu chodziło o zarodki i płody - red.] (...)

 - To mogło wydarzyć się w środę - kilkukrotnie powtórzył kapłan. W środę 7 kwietnia na uroczystości rocznicowe do Katynia leciał premier Donald Tusk. Dalej w swoim kazaniu ks. Suchy mówi odnosi się do słów o "oczodołach wołających o prawdę", które wypowiedział premier Tusk. Zdaniem księdza słowa te wywołały zachwyt. Liberalni politycy i "opiniotwórczy, od dawna niepiszący" Adam Michnik mieli proponować "posprzątanie tropów pamięci z katyńskiego lasu i zapomnieć ślady profanacji znad charkowskich grobów".

Miało to być powodem, dla którego "Bóg przypomniał wczoraj (tj. w dzień katastrofy) Polakom - po ludzku dramatycznie, nieludzko, ale po Bożemu inaczej, słowa psalmu 137".

Ks. Suchy porównał Polaków mordowanych przez NKWD do "niemowląt aborcyjnych", ponieważ ci byli związani i dusili się (wp.pl, 12.04.2010).

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Pan suchy zamiast mówić, bełkocze jakby po spożyciu wiadomych trunków.
    Co za obsceniczny potok słów, które sa przykrywka do straszenia ludzi.
    Manipulant do dupska z tego Suchego.
    Niech uważa pan Suchy, bo na drogach też niebezpiecznie i własnie w środę jakiegos 7 kwietnia jakis samochód może jemu zrobić z dupska garaż.

    OdpowiedzUsuń