Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Michalik o stopniowym zmienianiu prawa Państwa polskiego w celu wprowadzenia zakazu zapłodnienia in vitro

Józef Michalik
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Rok 2013 | Józef Michalik (biskup przemyski) pytany przez "Rzeczpospolitą", jak zachowa się Kościół [rzymskokatolicki - red.], jeśli wejdzie w życie ustawa dopuszczająca in vitro i prawnie chroniąca zarodki, odpowiada, że "Kościół przyjmie to do wiadomości z nadzieją". - Nie wiem, czy będzie entuzjastą rozwiązań niedoskonałych, ale wyrazi nadzieję, że to etap na drodze do prawa doskonalszego etycznie. Jestem przekonany, że po jakimś czasie będzie szansa na krok do kolejnego doskonalenia prawa, a potem na następny - wyliczał (wyborcza.pl, 29.05.2013).

Rok 2009 | Józef Michalik: Poseł katolicki powinien kierować się zasadą, że etycznym rozwiązaniem jest zakaz in vitro (gosc.pl, 13.12.2009).

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Panie Michalik, poseł ma się kierować dobrem ludzi, narodu a nie wymysłami i urojeniami Michalika. Wystarczy, że sami jesteście tak nie etyczni, że bardziej już nie można. Posłowie powinni sie zająć pedofilią kk i to by było najlepsze. Gdyby wprowadzić zakaz wtrącania się kleru do sejmu, nie była by to dobra debata? Won od polityki, podobno kler się do polityki nie pcha a pan Michalik co robi? Wsadza gębę we wszystko co może.

    OdpowiedzUsuń