Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Biskupi w liście do urzędników Państwa polskiego porównują zapłodnienie in vitro do eugeniki z czasów hitlerowskich

(od lewej) Henryk Hoser i Józef Michalik
Fot. M. Barczyński /Agencja SE/East News


Rok 2010 | Kazimierz Górny, Henryk Hoser, Józef Michalik (biskupi: rzeszowski, warszawski, przemyski): Wobec ponownego podjęcia przez Sejm sprawy regulacji prawnej metody in vitro (...) pragniemy przestrzec przed uchwaleniem ustaw dopuszczających rozwiązania prawne, które są nie do pogodzenia (...) z jednoznacznymi wskazaniami moralnymi, płynącymi z Dekalogu i Ewangelii, które przypomina Kościół [rzymskokatolicki - red.].

(...) In vitro to młodsza siostra eugeniki – rzekomo procedury medycznej – o najgorszych skojarzeniach z nie tak odległej historii. Zakłada bowiem 'selekcję' zarodków, która oznacza ich uśmiercenie. Chodzi o eliminację słabszych zarodków ludzkich, zdiagnozowanych jako nieodpowiednie, czyli o 'eugenizm selektywny' (...) (tvn24.pl, 18.10.2010).

[List został wysłany do do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, premiera i przedstawicieli klubów parlamentarnych - red.]

6 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Co złego jest w eugenice?

  OdpowiedzUsuń
 2. przede wszystkim - co In vitro ma wspólnego z kościołem, czy ewangelią???? nikt się nie każe przecież zakonnicom poddawać in vitro!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. I księżom też nikt nie każe się poddawać in vitro. Oni się rozmnażają siłami natury! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dekalog i Ewangelia wspominają coś o in-vitro?? Przepraszam nie doczytałem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W przypadku zapłodnień naturalnych nawet 80% zarodków jest roniona samoistnie na bardzo wczesnym etapie, zanim kobieta się zorientuje, że była w ciąży. W związku z tym mam propozycję - zakazać zapłodnień naturalnych, najlepiej seksu w ogóle, przecież to niedopuszczalne!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Panowie biskupi, DEKALOG I EWANGELIA ANI ŻADEN NAWIEDZONY DUPAS, nie są medycynie XXI wieku potrzebne.
  Najpierw samemu trzeba mieć czyste ręce, później można dyskutowac. Do tego nie dojdzie bo wasze miejsce to kruchty nie szpitale, a czystości to wy nie macie i mieć nie będziecie. Co za obciach ci biskupi sieją.

  OdpowiedzUsuń