Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Marcin Kozyra, kolana, bita śmietana i otrzęsiny pierwszoklasistów w gimnazjum

Marcin Kozyra i uczennice / fot. TVL Odra
Rok 2012 | Gazeta.pl: Materiał, w którym kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza, pokazała lubińska Telewizja Odra. - Jeśli młodzieży to nie uwłaczało, to nie widzę przeciwwskazań - ocenia kuratorium.

Jak się okazuje, zdjęcia wykorzystane w materiale telewizyjnym umieściło na swojej stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie. Pochodzą one - jak wynika z podpisów - z otrzęsin pierwszoklasistów, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego. Nastolatki na fotografiach klęczą przed duchownym i zlizują z kolan księdza bitą śmietanę.

Chcieliśmy porozmawiać z ks. Marcinem Kozyrą, dyrektorem placówki, ale odmówił.  (...)

Najwyraźniej kogoś jednak otrzęsiny w gimnazjum zaniepokoiły, bo policja przesłała do Prokuratury Rejonowej w Lubinie notatkę, by skonsultować, czy nie zostało złamane prawo. - Wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy do czynienia z przestępstwem dotyczącym wolności seksualnej i obyczajności, czyli np. zmuszaniem do innych czynności seksualnych - zaznacza prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - Jednak tego typu zachowanie to przekroczenie dobrego smaku - dodaje prokuratorka.

Zdaniem Moniki Sajkowskiej, szefowej Fundacji Dzieci Niczyje to zachowanie było niestosowne (gazeta.pl, 18.09.2012).

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Oczywiscie zachowanie było nie stosowne bo to klecha był . Jakie to żenujące i wkurzające no i to lizanie dupsk klerowi. Żenada.
    Normalnemu laikowi pozostało by przedsatwić zarzut o pedofilii, oraz 5 lat więzienia, co za bezprawie!!!!!!

    OdpowiedzUsuń