Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Stanisław Stelmaszek, uprzywilejowanie prywatnego auta i policja

www.gimnazjum.siechnice.ckp.pl
Rok 2012 | Gazeta.pl: Do bezpłatnego korzystania z autostrady uprawnione są wyłącznie pojazdy służbowe biorące udział w akcjach ratowania życia, zdrowia i akcjach związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na Dolnym Śląsku do tej grupy zaliczono prywatne auto policyjnego kapelana. (...)

Niewielkie urządzenie viaAuto montuje się we wnętrzu samochodu. Wyposażony w nie kierowca nie musi czekać w kolejce do bramki przy wjeździe na autostradę. Co ważniejsze - nie musi za przejazd nią również płacić. (...) W czerwcu 54 takie urządzenia otrzymała od GDDKiA Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. W protokole przekazania sprzętu dyrekcja kilkakrotnie zwraca uwagę, że policjanci korzystać z niego mogą wyłącznie w celach służbowych. (...)

To zresztą nic innego jak powtórzenie obowiązującego prawa o ruchu drogowym i ustaw: o drogach publicznych i korzystaniu z autostrad. Jak wynika z dokumentacji, do której dotarła "Gazeta", jedno z urządzeń trafiło do Stanisława Stelmaszka, który od 17 lat pełni funkcję kapelana, a na co dzień posługę duszpasterską sprawuje jako proboszcz w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach pod Wrocławiem.

Po co kapelanowi viaAuto, próbowaliśmy zapytać naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP insp. Marka Pelczara. To jego podpis widnieje na pokwitowaniu odbioru sprzętu przez ks. Stelmaszka. Pelczar odesłał nas jednak do biura prasowego. Tam identyczne pytanie kilka razy próbowaliśmy zadawać zastępującemu rzecznika dolnośląskiej policji Krzysztofowi Zaporowskiemu. Za każdym razem odpowiedź była identyczna: - Przekazana nam pula urządzeń viaAuto została rozdysponowana między odpowiednie komórki i jednostki. Jeśli dojdzie do jakichś nieprawidłowości, będziemy wyciągać konsekwencje.

 Na uwagę, że odpowiedź na nasze pytanie jest nieprecyzyjna, usłyszeliśmy, że więcej w tej sprawie się niczego nie dowiemy, a przesłane mailem pytania również pozostały bez odpowiedzi (28.08.2012).

***

Rok 2014 | Policyjny kapelan ks. Stanisław Stelmaszek, przyłapany na oszustwie w sprawie zamontowanego w swoim aucie urządzenia do bezpłatnego poruszania się po autostradzie, został niedawno powołany na stanowisko głównego ekonoma archidiecezji wrocławskiej. Teraz będzie odpowiadał za jej finanse. Wśród księży zawrzało. Ale kuria problemu nie widzi (gazeta.pl, 14.07.2014)

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Nie ma problemu bo nie ma urzędników z jajkami. Pozatym rączka rączkę myje, jednak kapelan ratuje zbłąkane owieczki. Kuria problemu nie widzi, oni nic co ich dotyczy nie widzą albo nie słyszą. Konsekwencje wyciąga się jak niepełnosprawny ukradnie batonika i zje. ale przestępstwa kleru to żadna szkodliwość społeczna. Znalazło się inne stanowiska czy posadka i alleluja wszystkim. Podobno kler powinien świecić przykładem, widac to na każdym kroku.

    OdpowiedzUsuń