Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Episkopat: To niedopuszczalne, by społeczeństwo wypowiedziało się w referendum na temat przerywania ciąży

Episkopat aborcja referendum przerywanie ciąży 1991 historia
fot. episkopat.pl
Rok 1991 | Episkopat:

(...) Konferencja Episkopatu, jako wyjątkowo ważny dokument, wydała Odezwę o niedopuszczalności referendum w sprawie zabójstwa dziecka poczętego [panom biskupom chodzi o prawo kobiet do przerywania ciąży - red.].

Istnieją wartości, które nie podlegają plebiscytowym ustaleniom - żadne referendum nie jest w stanie usankcjonować rasizmu, gwałtu, kradzieży czy terroryzmu (...).

[Komunikat z 246. Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski, 02.05.1991 | źródło: Borecki Paweł, Janik Czesław (oprac.), Kościoły i organizacje światopoglądowe o nowej polskiej Konstytucji. Wybór materiałów źródłowych z lat 1988-1997, Dom Wydawniczy Elipsa, Warszawa 2012]

24 komentarze: Leave Your Comments

 1. ile ci nadobni staruszkowie w sukienkach zrobili ludziom krzywdy ?

  OdpowiedzUsuń
 2. STARE PRYKI W KIECKACH.........

  OdpowiedzUsuń
 3. ilu tutaj ma swoje dzieci , na które nie płaci ani grosza, zapewne większość

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro: " żadne referendum nie jest w stanie usankcjonować rasizmu, gwałtu, kradzieży czy terroryzmu" - zatem należy zlikwidować nie tylko konkordat ale CAŁY KOŚCIÓŁ KATOLICKI.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potem obaj będziecie płakać jak na miejsce kościoła wkroczy Islam i zacznie wam obcinać głowy.

   Usuń
  2. Szanuj pana swego, możesz mieć gorszego

   Usuń
  3. Anonimowy a ty myslisz że uratujesz dupę nawracajac się na wiarę Allaha?

   Usuń
  4. Inteligentni ludzie ani sitwy KK, ani kozomiłośników nie poprą. Durne bydło nawet różnicy nie zobaczy. W edukacji i komunikacji tkwi problem....

   Usuń
 5. to niedopuszczalne, żeby klechy się wypowiadały na temat aborcji

  OdpowiedzUsuń
 6. to już się nawet do komentowania nie nadaje...

  OdpowiedzUsuń
 7. To obywatele tego kraju mamy najwiecej do powiedzenia a wy mafio Watykanska jako obywatele innego okupacyjnego panstwa powiedziec sobie BIORE KIECE I LECE KIERUNEK WATYKAN I z waszym wymyslonym bogiem ament

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko kobiety w okresie prokreacji mają głos w tej sprawie!!!!! Ani żadrn klecha...ani babcie po menopauzie sni faceci...!!! Zarodek i fziecko to nie to samo spasione wieprze-wam zależy abyście mieli nowych do molestowania....pedofile o zboczeñcy...

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem za aborcją. Czym mniej Polaków tym dla Europy lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda ze twoja matka nie była takiego samego zdania!!!

   Usuń
 10. Jak widzę taką zgraję w złodziei i oszustów w tych czarnych sukienkach to się we mnie gotuje. Jak słowo daję, zdenerwowałam się teraz.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niech się zatroszczą o żywych, którzy klepią biedę, a nie o zarodki. Ale przecież oni biedy nie mają, a syty głodnego nie zrozumie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nietykalne darmożroły.

  OdpowiedzUsuń
 13. A one stare gendery moga się wypowiadać,społeczeńswo wg nich to jedynie barany doi strzyżenia

  OdpowiedzUsuń
 14. No tak, przecież prędzej czy później ich kilkuletnie obecnie zabawki w końcu dorosną i kogo będą dmuchali na plebaniach, jak dzieci zabraknie?

  No i pieniążki z chrztów, komunii, ślubów i wreszcie z pogrzebów przepadną bezpowrotnie. O to chodzi w tej całej chujozie antyaborcyjnej.

  OdpowiedzUsuń
 15. A tak z innej strony to CUDNA TA FOTA tak w ogóle. :)))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak cudna ta fota, można ze śmiechu paść. Tak swoją drogą to niedopuszczalne jest, aby faceci którzy nie mają pojęcia o robieniu dzieci bo celibat to celibat, mieli tyle do powiedzenia na temat aborcji. Ja się pytam co oni wogóle robią w rzadzie. Jak można robić na tylu nierobów, to powinno być niedopuszczalne. Jak już ślubowali ten swój pustostan, niechaj znikną w czeluściach odosobnienia. Brak mi słów na ich głupotę, niech wyjdą z tego średniowiecza bo słuchać tych bredni nie można. AMEN. Resztę normalnych ludzi zachęcam do olewania tych bredni w imie tego aby nie robili z nas swoich baranów, Przestancie dawać kasę tym nierobom. Dawajcie np na dzieci z sierocińców, to bardziej wzniosły będzie taki cel, a czarne i purpurowe nieroby do roboty!!!!!!!
   Księża powinni zapierdzielać społecznie bo cała ta religia to ich hobby i wymysł jest, normalni ludzie tak się nie zachowują. Jeśli chodzi o rolę kobiety to mam do nich szacunek a czarnej zarazie wara od kobietek i ich ciał wy czarni zboczeńcy. Ktoś mądry powiedział. że pokolenie starszych musi odejść, aby stało się normalnie a czarne szeregi wtedy ruszą same za chlebem. No cóż pożyjemy zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich normalnie myślących.

   Usuń
 16. Jaaasne. Najlepiej ubezwłasnowolnić społeczeństwo. Mają tyrać a co zarobią - dawać na tace....

  OdpowiedzUsuń
 17. Sukienki czarne a pod nimi chwast który trzeba wyrwac - skoro im niby nie potrzebny a do sikania wystarczy się usiasc skoro w sukienkach chodza .... :)

  OdpowiedzUsuń