Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Kazimierz Ryczan: Tylko Kościół może wzbudzić solidarność, dlatego jest atakowany

biskup Kielce Kazimierz Ryczan pedofilia solidarność Kościół
Kazimierz Ryczan
fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Rok 2014 | Gazeta.pl: 

- Niedługo wybory. Należy pójść i potwierdzić swoją solidarność, opowiedzieć się za Polską wierną tradycji, krzyżowi. Solidarność dzisiejsza musi stanąć w obronie tych wartości, zagrożonych podstępem, przemocą i pseudodemokracją matematyczną - mówił biskup kielecki Kazimierz Ryczan podczas mszy świętej w intencji Ojczyzny i "Solidarności" (...)

Jako przykłady zagrożeń wymienił m.in. "ratyfikację ustawy o przemocy w rodzinie wprowadzającej tylnymi drzwiami ideologie gender" [Ryczanowi chodzi o równość płci zapisaną w Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - red.].

- To wszystko wymaga solidarności Polaków - podkreślał kapłan. W jego ocenie tylko Kościół może wzbudzić nowego ducha solidarności i dlatego jest on atakowany.

- Nie dać mu dostępu do telewizji, uderzyć w biskupów, zrobić z nich współpracowników służb bezpieczeństwa. Stworzyć wrażenie, że pedofilia to tylko robota duchownych. Przekonać, że duchowni chcą zapanować nad Polską - takie są instrukcje sekularyzmu europejskiego. Bohaterem zrobić księdza Lemańskiego, kapłana, któremu nie odpowiada posłuszeństwo, który woli współpracować z Owsiakiem (gazeta.pl, 31.08.2014).

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. W sprawie Lemańskiego nie chodzi tyle o to, że ten "współpracuje" z Owsiakiem, ale o to, co z tej "współpracy" wynika - z resztą, trudno się z biskupem Ryczanem NIE zgodzić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak żyję gorszej ciemnoty i głupoty nie słyszałam. Proszę się nie czepiać Pana Owsiaka. Robi dużo i więcej niż powinien. Natomiast wam kurcze przeszkadza że Orkiestra gra w niedziele i kasa z tacy wam pomyka. Czy kościół dał kiedykolwiek jakąkolwiek kwotę pieniędzy dla chorych dzieci?
    To wy tylnymi drzwiami wyciągacie miliony zł na wasze zbytki i gusła, Pan Owsiak zbiera miliony zł na pomoc dla dzieci chorych. Dlatego zanim się coś, czy kogoś oceni, warto iść do lustra i spojrzeć na swoje obłudne fałszywe i zachłanne oblicze. Na koniec dodam, że ksiądz Lemański jest realistą, a pan zwyczajnym średniowiecznym ciężarem dla społeczeństwa.

    OdpowiedzUsuń