Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wiktor Skworc: Katecheza w szkole publicznej to konieczna misja

Wiktor Skworc
fot. Przemysław Jedlecki
Rok 2013 | Wiktor Skworc (biskup katowicki) do katechetów o katechezie w szkole publicznej:

Szkoła dzieli przedmioty na te wartościowe, z których uczniowie są rozliczani na sprawdzianach kompetencyjności, egzaminach gimnazjalnych i maturze, oraz resztę, która ma swoje miejsce w programie nauczania, ale uczeń nie musi się w nie angażować (...)

Spotykacie się również z rodzicami kontestującymi waszą obecność w szkole i roszczeniowymi. To samo dotyczy nauczycieli, którzy ostentacyjnie nie tolerują katechezy w procesie edukacyjnym. Te sytuacje wymagają od katechety pokory i mocnej świadomości, że katecheza w szkole jest konieczna (...)

Bycie katechetą to jednak jest coś więcej niż zawód, to misja, która wymaga stałego ugruntowania (gazeta.pl, 14.09.2013).

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Niech sobie tą misje w tyłek wsadzą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polak musi dobrze dostać po łbie krzyżem,żeby zrozumiał ze na własne życzenie wprowadziliśmy sobie okupanta watykańskiego.!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Konieczna misja, ale do likwidacji. Dzieci mają dość tych bajek. Precz z okupacją szkoły przez czarną mafię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak,nie dziwie sie nauczycielom, wszak to wymysł czarnych, jak by tu zarobić aby się nie narobić. Jak by tu ciemnote wcisnąć i postraszyć tym bogiem. Wszak o dobro kasy a nie wiedzy chodzi. Won ze szkół okupanci w czarnych kiecach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Katecheza nie jest ani potrzebna, ani OBOWIĄZKOWA.
  Niech więc Skworc nie opowiada bajek o katechezie i jej walorach, bo to bajki i manipulacja ludźmi z małych wsi. Jest to misja wyciągania pieniędzy od podatników, na armię chronicznych nierobów. Skala sięga dominacji całej Polski. Ludzie obudźcie się, przestańcie wierzyć w gusła. Kraj zostaje właśnie centymetr po centymetrze rozbierany przez watykan.

  Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
  Dziękuję wszystkim za podpisy.

  http://wyborcza.pl/0,141703.html

  http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=10877&podpis_rodzaj=2


  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń