Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Zakonnik Maciej Sz. z Zakroczymia oskarżony o gwałcenie i molestowanie seksualne dzieci

Świątynia rzymskokatolicka w Zakroczymiu
fot. archiwum Urzędu Gminy Zakroczym
oraz p. Marek Jakuczek
Rok 2014 | TokFM.pl: Do 12 lat więzienia grozi zakonnikowi z klasztoru oo. Kapucynów w Zakroczymiu oskarżonemu o molestowanie seksualne nieletnich, co miało trwać od 20 lat. Przebywa on w areszcie - poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim Emilia Krystek.

Akt oskarżenia przeciw Maciejowi Sz. skierowała dziś do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze tamtejsza prokuratura.

Oskarżonemu postawiono zarzuty dwóch przestępstw doprowadzenia do "innej czynności seksualnej" nieletnich poniżej lat 15, doprowadzenia nieletniego do poddania się "innej czynności seksualnej" i jej wykonania przy nadużyciu zaufania, a także przestępstw zgwałcenia - powiedziała Krystek. (...)

Prokuratura podkreśla, że pokrzywdzeni musieli skorzystać z terapii psychologicznej dla złagodzenia "szczególnie silnych doświadczeń traumatycznych, jakich doznali" (tokfm.pl, 08.08.2014).

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Jestem ciekawa czy proces sie już zakończył, jesti tak to mam nadzieję, że zostanie tutaj taka wiadomość podana.
    Tak, tak, religia w szkole a zwłaszcza małe dzieci, niczego nieświadome, sa potrzebne, bo księża pedofile odpowiednio się nimi zajmą. Co za barbarzyństwo. Ludzie rozmawiajcie z dziećmi, strzeżcie je przed kapłanami bo to zezwierzęcone bestie. Są sfiksowani i niebezpieczni. Zaraz okaże się, że co drugi to zboczona zaraza. Właściwie skoro podobno jest 90% katolików to śmiem twierdzić, że drugie tyle samo procent wśród kleru, jest zezwierzęconych zboczonych księży.

    OdpowiedzUsuń