Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Niemal 4 lata więzienia dla byłego kapelana arcybiskupa Gocłowskiego za udział w aferze finansowej Stella Maris

abp Gocłowski i ksiądz Z.B. Gdańsk
Ksiądz Z.B. i abp Tadeusz Gocłowski
fot. Dziennik Łódzki
Rok 2014 | Dziennik Bałtycki:

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie afery finansowej w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris. Były kapelan abp. Tadeusza Gocłowskiego został skazany na 3 lata i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 9 lat.

66-letni duchowny był dyrektorem Stella Maris w latach 1999-2003. Z.B. (sąd pozwolił jedynie na podawanie inicjałów imion i nazwisk oskarżonych - PAP) wraz z trzema innymi oskarżonymi odpowiadał za współudział w przywłaszczeniu mienia ponad 20 spółek handlowych na kwotę ponad 67 mln zł, pranie pieniędzy oraz uszczuplenia podatkowe na szkodę Skarbu Państwa w wysokości kilkunastu milionów złotych.

Z.B. podczas trwającego sześć lat procesu, jako b. szef wydawnictwa, przyznał się do zarzutów. Sąd skazał go również na 55 tys. zł grzywny... (dziennikbaltycki.pl, 29.09.2014).

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Nasz wymiar sprawiedliwości choruje na nie znaną chorobę- niedojebanie mózgowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle praktycznie bezkarny.

  OdpowiedzUsuń
 3. W tej aferze, wszyscy ludzie kleru są skazywani w zawieszeniu. Dla osób cywilnych prokurator domaga się bezwzględnego więzienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten gościu w czerwonej czapeczce ma buźkę w sam raz do loda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prosze to sie nazywa uczciwość, sprawiedliwość i takie tam puste słowa kościoła. Kolejny złodziej, darmozjad i oszyst. Jacy oni sa niewiniatka ogólnie to bogu synusiowie się nie udali. Czarne owce i bęcwały to zbyt delikatne określenie, więc dodam tylko że, wiekszych kanalii jak w kościele nie ma.

  OdpowiedzUsuń