Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Michalik: Katecheza powinna być przedmiotem obowiązkowym

bp Michalik Józef
Józef Michalik
fot. Franciszek Mazur / AG
Rok 2014 | Józef Michalik (arcybiskup przemyski):

Religia powinna być przedmiotem do wyboru, ale zapisanym w ramach przedmiotów obowiązkowych. Dzisiaj przesuwa się ten przedmiot poza siatkę, próbując szukać różnych wyjaśnień. To demaskuje nieszczerość, albo pokazuje, że rzucono nam wyzwanie (ekai.pl, 27.01.2014).

10 komentarzy: Leave Your Comments

 1. temu panu podziękujemy jego głupota nie zna granic i od kiedy Polska jest krajem wyznaniowym??

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieszczerość?? To wy miauczeliście o wprowadzenie jej do szkół bez pobierania za tę indoktrynację kasy, na pierwszej lub ostatniej godzinie, by nie kolidowała z nauką. Za trudne wyzwanie dla pasibrzuchów??

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno nauka religii powinna być obowiązkowa dla katolików (wszystkich, bez wyjątku).

  OdpowiedzUsuń
 4. pogrzało gościa !!!!!!!!!!!!!!!!!! już i tak religia pojawia się w szkołach w środku zajęć,co powinno być niedopuszczalne !!!! i moje dziecko siedzi na tych godzinach w bibliotece.... a w 4 klasie są w tyg. dwie religie i tylko jedna historia.... na całe szczęście w szkole mojej córki,etyki uczy nauczyciel od j.polskiego,a nie katecheta. Ale wiem,że często jest inaczej co jest równoznaczne z tym,że etyka jest ukierunkowana na wyznanie katolickie....

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeraża mnie poziom intelektualny osób wyrażających swoje opinie, którzy zdradzają się elementarnymi brakami prowadzenia polemiki na problemy społeczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nabardziej przeraza poziom intelektualny przedstawicieli watykanskiego kosciola w Polsce, którzy zdradzają się elementarnymi brakami prowadzenia polemiki na problemy społeczne oraz wykazyja zdumiewajacy brak kontaktu z rzeczywistoscia.

   Usuń
 6. Panie Michalik cierpi pan na jakieś niedomagania psychiczne. Religia to wasza wścibskośc w szkole. Dzieci nic mądrego sie nie dowiedzą, za to zmarnują czas na pierdoły i brednie które opowiadacie a państwo trwoni na to pieniadze. Przestańcie się w końcu ośmieszać i wymaszerujcie z tą religia do diabła bo to już jest męczące. Rozpasaliście sie jak te wieprze. Przedmioty obowiązkowe nie potrzebuja dodatku waszej ciemnoty i obłudy bo nie temu ma służyć nauka. Jasne? Co za nachalna czarna zmora.

  OdpowiedzUsuń