Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Sławoj Leszek Głódź: Polska rodzina nie chce zalewu śmiecia

biskup Sławoj Leszek Głódź Gdańsk
Sławoj Leszek Głódź
fot. Tomasz Bołt
Rok 2014 | Sławoj Leszek Głódź (biskup gdański):

(...) Mówimy nasze „nie” temu wszystkiemu, co polską rodzinę deprecjonuje, obraża, poniża (...) Zbyt wiele ten Naród doświadczył, aby teraz na jego tkance przeprowadzać obyczajowe eksperymenty. Polska rodzina takich eksperymentów nie chce. Nie chce zalewu antywartości, śmiecia, wszelkiego rodzaju odpadów, które zatruwają polską atmosferę. Ma prawo do godnego pełnienia swej misji wychowawczej, formacyjnej, także religijnej. Dziś i jutro.

Z bólem patrzymy, że do działań wymierzonych w rodzinę wciągane są instytucje państwa. Jeden przykład: rozpoczęcie legislacyjnej drogi ku ratyfikacji Konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Jeśli się dobrze przyjrzeć temu dokumentowi, widać, że kwestionuje on znaczenie małżeństwa, rodziny, tradycji, czyniąc je odpowiedzialnymi za przemoc i dyskryminację.

Polsce niepotrzebne są eksperymenty na tkance Narodu... (naszdziennik.pl, 05.09.2014, przemowa wygłoszona dla pielgrzymki Radia Maryja w Kaliszu).

[Sławoj Leszek Głódź nie założył rodziny, gdyż zabrania mu tego ideologia watykańska - red.]

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. “Trzymajcie mnie bo nie wytrzymie (…) „, powiedział Kargul.
  Panie Głodź, czy pan w ogóle rozumie słowo rodzina?
  Wyjaśniam, ze rodzina to nie jest gromada chłopstwa przebrana na czarno, której wierność, pan przysięgał. Doradzam zwrócenie się o pomoc w wyjaśnieniu zagadnienia, do ludzi żyjących w układach rodzinnych, najlepiej tych z ponad 40, 50 letnim stażem, pięciorgiem dorosłych dzieci i dziesięcioma wnukami. Oni powiedzą panu… cos na temat RODZINY, szanowny panie. Oni wiedza, co jest dobre dla , RODZINY. Pan, nie ma prawa wypowiadać się na temat, seksu, rodziny czy wychowywania dzieci. Pan pozbył się tego prawa dobrowolnie, wybierając karierę księdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arcybiskup Głódź ma zupełnie takie samo prawo (a nawet obowiązek!) wypowiadania się na temat rodziny, jak Pan, ja czy Pani Dryjańska (która własnej rodziny również nie posiada, bo albo jest lesbijką, albo "pozbyła się tego prawa dobrowolnie, wybierając karierę feministki").

   Usuń
  2. @Anonimowy Ależ obydwie te grupy (feministki i lesbijki) mają rodziny i dzieci jeśli tylko chcą. Tak więc pudło, drogi Anonimie. Następnym razem postaraj się bardziej.

   Usuń
 2. Flaszka Głódź wypowiada się na temat rodziny? Buhahaha.
  Jak patrzę na tego typa to rzygać mi się chce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Anno jestem pod wrażeniem występu w "Superstacji".

  OdpowiedzUsuń
 4. polska rodzin,to by chciala chociaz 1/10 twojej emerytury,pasibrzuchu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan Głódź, jest odpadem, który zatruwa osobiście życie rodzinne Polaków. Sam nie posiadając rodziny, nie powinien się wypowiadać w tej kwestii. Pan Głódź wyraża się nie artykułowanymi zdaniami jak zwykle i do końca nie wiadomo o co mu tak naprawdę chodzi. Tak zgadzam sie Polska nie chce zalewu czarnego śmiecia, on tylko ruinuje Polską rodzinę. Ciemnogród, lepienie masy pod swoje potrzeby to wasza specjalnośc. Nic dodać nic ująć, po prostu żenada.

  OdpowiedzUsuń