Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Trzebinia. Piotr Greger odprawił obrzędy religijne w nowej sali gimnastycznej

bp Greger Trzebinia
Piotr Greger
fot. Jacek M. Pędziwiatr / Gość
Rok 2014 | Gosc.pl:

(...) Uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny rozpoczęła Msza św. w miejscowym kościele Matki Bożej Różańcowej. Wraz z bp. Piotr Gregerem [biskup bielsko-żywiecki - red.] koncelebrowali ją księża z gminy i dekanatu.

Po Eucharystii jej uczestnicy wraz z orkiestrą strażacką przeszli na teren pobliskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Tutaj przedstawiciele władz gminy i szkoły oficjalnie przecięli wstęgę, a ks. biskup odmówił modlitwę i poświęcił obiekt. Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali okolicznościowy program, popisując się także zdolnościami tanecznymi i gimnastycznymi... (gosc.pl, 01.09.2014).

[Czy dzieci i nauczycielki/nauczyciele którzy nie są katolikami mieli inny program rozpoczęcia roku szkolnego, czy byli zmuszeni do uczestnictwa w obrzędach religii, której nie wyznają? - red.]

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. Gdzie się obejrzysz tam klecha,ludzie obudźcie się!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. No co też tutaj komentować. Przecież bez wątpienia wszyscy są katolikami..Ja sie pytam, czy dyrekcja szkoły nie powinna polecieć na bruk za takie przyzwolenie? Kto do chol..y sponsoruje tych czarnych szatanów, bo za darmochę nie lał gościu wody? Odpowiedź prosta jak drut, OŚWIATA podobno biedna jak mysz kościelna.

    OdpowiedzUsuń