Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wacław Depo twierdzi, że biskupi wyrażają jedynie słuszne i wiążące wszystkich stanowisko ws. antykoncepcji, aborcji i in vitro

bp Wacław Depo Częstochowa
Wacław Depo
fot. wklobucku.pl
Rok 2014 | Wacław Depo (arcybiskup częstochowski):

Utożsamianie, że Kościół [rzymskokatolicki - red.] wyraża jedno ze stanowisk [w sprawie antykoncepcji, aborcji, in vitro -red.] jest błędem.

Po prostu to jest jedyne stanowisko które jest stanowiskiem wiążącym nas wszystkich, niezależnie od tego gdzie żyjemy, jaką wiarę nawet wyznajemy pod tym słońcem, które zostało nam podarowane na tej ziemi (YouTube.com, 29.08.2014).

***

Komentarz redakcji:

Innymi słowy katolicy, agnostycy, ateiści, unitarianie, muzułmanie, żydzi, baptyści, ewangelicy, buddyści, hinduiści - po prostu wszyscy są reprezentowani w kwestii praw reprodukcyjnych przez jedynie słuszne władze jedynie słusznego Kościoła z jedynie słuszną ideologią - red.


1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Jasne... przez 1500 lat się upierali, że Ziemia jest płaska a cały Wszechświat kręci się wokół tego placka...i było to dosyć wiążące dla wszystkich, do tego stopnia ,że jak ktoś twierdził inaczej płonął... wcale nie ze wstydu...

    OdpowiedzUsuń