Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Hoser: Brak okresowej wstrzemięźliwości seksualnej to droga do zezwierzęcenia

biskup Hoser Warszawa
Henryk Hoser / PAP
Rok 2014 | Henryk Hoser (biskup warszawsko-praski):

(..) I kobieta, i mężczyzna muszą mieć zatem świadomość swojej płodności możliwą do odczytania w warunkach domowych. Dowodem miłości jest nie tylko sam akt małżeński, ale także wstrzymanie się od tego aktu.

Komponent męski w małżeństwie nam tu umyka. Okresowa wstrzemięźliwość funkcjonuje, bez niej nie można żyć.

Bez niej dążylibyśmy do animalizacji życia. Bez okresowej wstrzemięźliwości nie będzie wierności (naszdziennik.pl, 25.10.2014).

Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

Hoser obraża ludzi, którzy zamiast abstynencji seksualnej wybierają antykoncepcję - twierdzi, że dążą do zezwierzęcenia ("animalizacji"). Poza tym, wbrew wiedzy medycznej i zdrowemu rozsądkowi, biskup - lekarz z wykształcenia! -  utrzymuje, że bez okresowej abstynencji seksualnej nie można żyć. To bzdura.

23 komentarze: Leave Your Comments

 1. Innymi słowy Hoser powiedział: ŻADNEGO SEKSU w małżeństwie.
  Nieznana jest opinia Hosera o seksie pozamałżeńskim, bo komponent męski umyka.
  Rzecznik Dzieduszycki potrzebny!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy te pajacowate półmózgi naprawdę muszą wszystkich ubogacać koślawymi tworami swoich zapleśniałych od nienawiści i durnoty łbów? Każdy z nich musi coś co jakiś czas czymś rzygnąć na oślep. Śmieszne stare ciotki w szlafrokach, którym się wydaje że Bóg przez nich przemawia.... Żenujacy brak poczucia obciachu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego obrażać przy okazji stare ciotki? Można byłoby użyć, przynajmniej cudzy słowa.

   Usuń
 3. Jasne, coraz więcej ograniczeń i pouczeń, a w następnym wystąpieniu będzie płacz, że ludzie coraz rzadziej chcą małżeństwa kościelne zawierać.

  Logic - level: Catholic bishop.

  OdpowiedzUsuń
 4. No ale o co chodzi z tymi zwierzętami? One uprawiają seks jak jest okres rui. (czyli np. raz do roku w przypadku saren, jeleni, raz na kilka lat jak chodzi o słonie). Dla przyjemności robią to np. delfiny i szympansy bonobo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, Hoser powinien raczej zalecać dążenie do 'animalizacji', a nie nią straszyć - przecież większość zwierząt uprawia seks dokładnie tak jak nakazuje KK ;)

   Usuń
  2. No właśnie... i to jest dziwne że nie zaleca tej "animalizacji". A nie sorry... powinien pójść o krok dalej i zalecić na podobieństwo niektórych zwierząt rozmnażać się przez podział, albo dzieworodnie.

   Usuń
  3. @Anonimowy 21:03 Dzieworództwa nie zaleci na pewno, przecież wtedy kobiety miałyby sporo kontroli (właściwie całą) nad reprodukcją - ziściłby się jeden z najgorszych koszmarów kościoła! ;]

   Usuń
 5. Co to właściwie znaczy, że "komponent męski w małżeństwie nam tu umyka"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kolejne z wielu pytań do rzecznika biskupów :)

   Usuń
 6. I taki wypowiada się w sprawie seksu. Co on o tym wie i skąd , z praktyki?
  Czysta aberacja, schizofrenia .
  Zna się na tym jak osioł kard.Gulbinowicza na kandydacie na prezydenta Wrocławia Dutkiewiczu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pan Hoser najwyrazniej uwaza, ze wzorem do nasladowania dla tradycyjnej, katolickiej rodziny powinien byc najswietszy Pan Bog:

  stary kawaler, majacy nieslubne dziecko z nieletnia mezatka, dziewica.

  Amen.

  OdpowiedzUsuń
 8. On to zna to z autopsji.W końcu tylko raz w miesiącu kleryka bzykał

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet w okresie kawalerskim dzień bez ruchania albo wspierania trębacza był dla mnie dniem straconym. Ciekawe co na biskup?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak czytam te artykuły i włos mi sie na głowie jeży. Komentarze też, nie powiem jakieś takie niespokojne. Ludzie jak można takim uległym być i słuchać tego co czarny władca powie. Bzykajcie wtedy jak macie ochotę a czarnym baranom nic do tego. Zezwierzęceni to sa właśnie Ci, którzy takie pierdoły wypisują i chcą zrobić z nas debili. Nie dziwota, że molestuja wszystko co sie tylko rusza, Barany powinny żyć w celibacie a stale pieprzą o sexie bo i im jak widać brakuje. Moi drodzy, czas na zmiany i róbcie to, na co macie chęć, bo czarnym oszołomom sperma do mózgu wali hektolitrami. Chore to jakieś wszystko jest. Ciekawa jestem co Pan Hoser porabia bez okresowej wstrzemiężliwości bo okresową pewnie posiada. Panowie księżulkowie, weźcie się za jakąś pracę fizyczną, spożytkujcie konkretnie swoja energię, bo czarno Was widzę. Czytając te wypociny o wstrzemiężliwości, niedobrze mi sie robi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi jest autentycznie niedobrze kiedy słyszę księży mówiących o seksie. Oni chyba nas nienawidzą.

  OdpowiedzUsuń
 13. Patrząc na mine pana Hosera, widac, że okresowo to on powinien się leczyć. Nikt inny nie wie tak dobrze ,kiedy mamy co robić jak pan Hoser. Ta jego mina mówi " moje słowa są najbardziej zwodnym posłańcem prawdy"
  Tak właściwie to czy czarni sukmeni kiedykolwiek coś sensownego powiedzieli? Nie sadzę żeby ktokolwiek coś takiego słyszał. Myślę, że to jest raczej pytanie retoryczne.

  OdpowiedzUsuń
 14. Okresowa wstrzemięźliwość powoduje nie "animalizacje" ale deblilizacje. Przyklad: Pan Hoser... Najlepsze leczenie tej debilizacji hosera: DUZO SEXU!

  OdpowiedzUsuń
 15. Komponent męski w małżeństwie nam tu umyka....ale jak to? moze mi ktos wyjasni plizzz

  OdpowiedzUsuń