Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Jerzy Garda: Całe społeczeństwo odbiera karę dla TV Trwam jako dyskryminację katolickiego nadawcy

Jerzy Garda
Jerzy Garda
wobroniewiaryitradycji.wordpress.com
Rok 2014 | Gazeta.pl:

Przed manifestacją rozdawano z kolei list otwarty, jaki do przewodniczącego KRRiT wystosował o. Jerzy Garda, misjonarz, jeden z protestujących. Jak napisał, kary finansowe nakładane przez Krajową Radę na TV Trwam [za pochwalanie przestępstwa spalenia Tęczy - red.], a poprzednio także na Radio Maryja, "odbierane są w całym społeczeństwie, a nie tylko wśród katolickiej ogromnej większości naszej Ojczyzny Polski jako dyskryminacja katolickiego nadawcy w eterze" i mają na celu "ostateczne zniszczenie niezależnych od rządowej tuby katolickich mediów".

- Działania Pana i Pańskiej ekipy w KRRiT kopiują działania Urzędu Kontroli Prasy i Widowisk w PRL - stwierdził autor listu. Jak dodał, nie kieruje do Jana Dworaka argumentów natury patriotycznej, etycznej czy religijnej, bo one "i tak nie przemówią". O. Garda wyraził nadzieję, że kierując się rozsądkiem i poczuciem fundamentalnej sprawiedliwości, Rada odwoła - jak zaznaczył - "kompromitującą KRRiT decyzję karania TV Trwam za solidną, sumienną i zgodną z prawdą służbę Bogu, Ojczyźnie, Kościołowi i Narodowi Polskiemu" (gazeta.pl, 27.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Nieprawda. Pan Garda nie ma prawa w imieniu całego społeczeństwa bronić stacji, która pochwalała przestępstwo. Kara została nałożona przez KRRiT zgodnie z prawem - nie ma równych i równiejszych. Natomiast widać pewien postęp - o ile Rydzykowi Państwo polskie nakładające karę na jego stację kojarzy się z III Rzeszą, to Gardzie już tylko z PRL-em.

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Pan Garda pisze w swoim imieniu, ja nie jestem w jakikolwiek sposób zbulwersowany karą dla TV Trwam.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja jestem zbulwersowany karą dla TV Trwam. A w zasadzie to jej wielkością. Może mi ktoś wytłumaczyć czemu jest taka mała? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ma oznaczać termin "całe społeczeństwo", bo ja jestem też częścią tej społeczności i nie widzę powodu aby mnie do tych brudów mieszać. Nie chcę być zmiksowana z takimi odpadkami. Kara pieniężna to za mało. Zamknąć stację by się zdało!!!!!
  Niepokojące jest to, że coś takiego jak ta stacja jest w eterze i tyle nienawiści i rasizmu tam jest. Niby katolicy, ale jakie pierdolamento tam nadają, strach się bać i słuchać. Nie dziwota, że dostali karę. Ja bym żądała zabrania koncesji. Ta stacja to nawoływanie do zła, podżegania i żebrania o pieniądze, tylko po to trwa to Trwam, Na podobnej zasadzie działa Radio Maryja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kary dla Trwam powinny być częste i wysokie, jest to stacja szatana i za dużo tam przemocy i rasizmu.

  OdpowiedzUsuń