Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Jacek Skrzypczak skazany za gwałt i pedofilię. Przełożeni przenosili go z parafii na parafię

ksiądz Skrzypczak Jacek Legionowo
Jacek Skrzypczak
fot. gazeta.pl
Rok 2014 | Warszawa.Gazeta.pl:

Jacek Skrzypczak, były wikary z wojskowej parafii w Legionowie, jest prawomocnie skazany m.in. za gwałt i pedofilię. Sąd odwoławczy nie znalazł powodów, by obniżyć mu karę.

To jedna z najbardziej bulwersujących spraw dotycząca problemu pedofilii w Kościele. Wyszła na jaw przypadkowo. Zaś wczoraj zakończyła się prawomocnym skazaniem oskarżonego na 10 lat więzienia.

[Ofiary] pochodziły z różnych rejonów Polski (...) 

Gdy [o przestępczości seksualnej księdza] dowiadywali się jego przełożeni, [ksiądz] był przenoszony do innych parafii (warszawa.gazeta.pl, 11.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

To jest ten moment, kiedy media powinny zasypać gradem pytań przełożonych Skrzypczaka, którzy przenosili go z parafii na parafię, przez co mógł krzywdzić kolejne osoby. Holenderski dziennikarz Ekke Overbeek napisał, że polskie media skupiają się na polowaniu na przestępcę seksualnego w sutannie, ale nie są dociekliwe gdy chodzi o zorganizowany system ukrywania tej przestępczości przez hierarchów. Kto jeszcze nie czytał/a, temu/tej polecam książkę Overbeeka "Lękajcie się" wydaną przez Czarna Owca.

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Cóż się tutaj dziwić. Klecha narozrabia, pyk go do innej parafii. To jest ciągły proceder i ciągle podpadniętych się przenosi. Mówi się że to nie jest groźne, że nie jest złe. Widocznie przełożeni działają na tej samej zasadzie, w razie wpadki, przenoszą się. Ten system obnaża mafijny charakter sekty kościelnej.

    OdpowiedzUsuń