Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Włocławek. Józef Zawitkowski: Polska ginie, szkoły nasze chore

bp Zawitkowski Łowicz
Józef Zawitkowski
fot. Krzysztof Szatkowski / AG
Rok 2014 | Józef Zawitkowski (biskup łowicki):

(...) Rodzice, Nauczyciele, Księża, uważajcie! Tu trzeba przychodzić z dziećmi i młodzieżą i odchodzić mądrzejszym. Abyście nie głaskali zła, bo wychowacie „politycznie uświadomioną bestię”.

(...) Matko Różańcowa, nasza domowa. Przecież jesteś Królową, Widzisz – Polska ginie, bo nie ma dzieci, szkoły nasze chore, wsie wymierają, w szpitalach zabijają, a każą tych, co życia bronią. Staliśmy się pośmiewiskiem narodów, za chlebem poszli stąd synowie, chłopi płaczą, ziemia płacze, bo naszym chlebem obcy gardzą, a swoi wolą obcy, bo tańszy (wpolityce.pl, 18.10.2014).
***

Komentarz redakcji:

Oblężona twierdza biskupiego umysłu musi być bardzo smutnym miejscem. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że Państwo polskie, które hierarchowie nazywają katolickim, jest w ogonie Europy pod względem dzietności. Czyżby wierne i wierni nie uprawiali seksu? Stosowali antykoncepcję? Przerywali ciążę? A to wszystko wbrew ideologii biskupów?

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Do kurny nędzy mamy XXI w. a nie średniowiecze, klechy straszą nas piekłem itd.Oni chyba chorują tzw. chorobę niedo--ebanie mózgowe,świadczą o tym ich przemówienia do wiernych.Żenada.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta oblężona twierdza jest chyba przy okazji bardzo nieuporządkowana, bo jak dla mnie to kazanie jest jednym, niespecjalnie sensownym, słowotokiem. Podziwiam każdego kto ma dosyć wytrwałości, żeby wysłuchać całego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, że dopiero za którymś podejściem przebrnęłam przez transkrypcję tej niespójnej narracji. Nagranie zamieściłam specjalnie dla wyjątkowo wytrzymałych zawodników/zawodniczek ;)

   Usuń
 3. Brak jakiejkolwiek spójności, czyni tą wypowiedź żalem za tym co tracą. To taki ich specjalny "płacz", zawsze tak jęczą jak brakuje im już argumentów. Ludzie na takie jęki od dziesięcioleci zwykli reagować, no bo jak księżulo jęczy, znaczy niedobrze coś zrobili i teraz źle sie dzieje. Pośrednio dzięki zaborczości kk, mamy co mamy. Panie biskupie, szkoły mamy dobre tylko wasza tam obecność zuboża te szkoły i to na dużą skalę. Właśnie Polsce potrzebne są POLITYCZNIE UŚWIADOMIONE BESTIE. Natomiast pośmiewiskiem narodów staliśmy się tylko dlatego, że karmimy i opłacamy taką wielką armię nierobów i darmozjadów.
  Pan biskup używa języka, który ma dotrzec do "starych babulinek", bądź oszołomów wierzących w teorie spiskowe. Panie biskupie, funkcja zobowiązuje do normalnego wysławiania się. Nawet swoją mową zawsze wprowadzacie chaos....... żenada.

  OdpowiedzUsuń