Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Zabrze. Jan Kopiec odprawił obrzędy katolickie w nowym szpitalu ginekologiczno - położniczym

biskup Kopiec Gliwice
Jan Kopiec
fot. Rafał Mielnik/AG
Rok 2014 | Gosc.pl:

W Zabrzu otwarte zostało Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – szpital ginekologiczno-położniczy, który ma należeć do najnowocześniejszych w kraju (...)

– To dla Zabrza wielki dzień, przede wszystkim zabrzanek i dzieci, które tu przyjdą na świat. A przecież to jeden z najbardziej wzruszających momentów w życiu. Centrum to inwestycja bardzo cenna i oczekiwana, ale też jej powstanie wymagało współpracy całego zespołu ludzi – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Nowo otwarty kompleks poświęcił biskup gliwicki Jan Kopiec (gosc.pl, 28.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Czy usługa pana Kopca była darmowa czy płatna? Jeśli to drugie, to kto, ile i z jakich środków zapłacił za obrzędy religijne - samorząd czy szpital? Czy zaproszeni zostali kapłani i kapłanki innych wyznań i religii, czy tylko przedstawiciel jedynie słusznego wyznania? Czy pan Kopiec odprawiał swoje obrzędy ze świadomością, że w szpitalu ginekologicznym nie tylko się rodzi, ale również przepisuje antykoncepcję i przerywa ciążę? Czy wkrótce jedynym otwarciem bez pokropku będzie otwarcie lodówki?

***

Przeczytaj też | Kutno. Józef Zawitkowski odprawia obrzędy katolickie podczas oddania obwodnicy przez władze miasta

2 komentarze: Leave Your Comments

  1. Napisze wprost,jesteśmy żałosnym krajem,tak jak przedwojennej Polsce, klecha wszystko święcił a teraz nawet gówno za kasę poświecą.

    OdpowiedzUsuń
  2. To święcenie to ściema!!!! Wszystko robią dla pieniędzy. Mojego znajomego namawiali na święcenie nowego samochodu, ale chciał facet co łaska nie mniej niż 200 zl. Jak personel może dopuszczać do takich absurdów. Co to komu da. Tylko kasa wypłynie z kasy a biskup się rozlezie z przejedzenia.
    Przy takim parciu na kasę, faktycznie zgadzam się z przedmówcą, g....o poświęcą tez, byle zapłacić.

    OdpowiedzUsuń