Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Biskupi: Rząd nie realizuje naszych ustaleń z Komisji Wspólnej

episkopat
Tadeusz Pieronek
Rok 1996 | Episkopat:

(...) Biskupi wyrazili niepokój o stan dotychczasowych przygotowań nowej Konstytucji. Ten doniosły akt prawny musi uwzględniać zarówno historię naszego narodu, jak i wartości, którymi ten naród żył i żyje nadal.

Zarówno Konstytucja 3 Maja, jak też ustawy fundamentalne wielu współczesnych krajów Zachodu, wskazują na Boga jako na ostateczne źródło ładu społecznego i moralnego. Naród polski, w ogromnej większości wierzący, ma uzasadnione prawo do Konstytucji tego typu.

(...) Konferencja [Episkopatu Polski - red.] stwierdza fakt nieskuteczności rozmów prowadzonych z rządem w ramach Komisji Wspólnej. Pozytywne deklaracje nie znajdują odbicia w rzeczywistości (...)

***

[Komunikat z 282. konferencji plenarnej Episkopatu Polski, 02.05.1996 | źródło: Borecki Paweł, Janik Czesław (oprac.), Kościoły i organizacje światopoglądowe o nowej polskiej Konstytucji. Wybór materiałów źródłowych z lat 1988-1997, Dom Wydawniczy Elipsa, Warszawa 2012, s. 135-136]

***

Komentarz redakcji:

Biskupi lobbowali za wpisaniem bóstwa do Konstytucji, gdyż mają monopolistyczną pozycję boskich urzędników. To dałoby im uprawnienie do interpretacji Konstytucji Polski według aktualnej ideologii watykańskiej. 

Ich niezadowolenie z "nieskuteczności rozmów" z rządem w Komisji Wspólnej pokazuje ich antydemokratyczną postawę - jeśli biskupi chcą, by rząd realizował ich postulaty, to powinni kandydować i wygrać wybory, a nie robić swoją politykę cudzymi rękami. Komisja Wspólna nie jest ciałem wybieranym przez naród. Biskupi też nie.

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. WROK SĄDU:
  Bruksela, 22 lipca 2014

  W sprawie oskarżenia przeciwko Jorge Bergoglio et al. (Nr.18072014 – 002)
  Wyrok Magistratu Sądu Zwyczajowego, włącznie ze zgodnością większości decyzji i z wyjątkiem jednej odrębnej opinii.

  WERDYKT:

  Sąd Zwyczajowy oznajmia, że oskarżeni Jorge Mario Bergoglio, Adolfo Nicolas Pachon i Justin Welby są winni wszystkim zarzutom wymienionym w oskarżeniu o działania na szkodę ludzkości oraz osobistemu współudziałowi w handlu dziećmi, torturom i morderstwom dzieci. Wyrok jest prawomocny, zgodnie z Międzynarodowym Prawem Kryminalnym .

  W związku z powyższym Sąd skazuje oskarżone osoby na więzienie dożywotnie, bez możliwości pardonu i parolu. Sąd nakazuje natychmiastowe wykonanie wyroku poprzez powołane Drużyny Międzynarodowego Aresztu Obywatelskiego.

  Sad nakazuje także zajęcie posiadłości i odebranie dóbr osobistych oskarżonym osobom, na wieczną utratę, w celu częściowego zadośćuczynienia za ich przestępstwa.
  Autorytety Publiczne i Policja są pouczone do niesienia pomocy w aresztowaniach, lub odstąpienia
  od przeszkadzania wykonaniu tego WYROKU.

  WYROK SĄDU obowiązuje od dzisiejszej daty na podstawie prawomocnego autorytetu Międzynarodowego Prawa Zwyczajowego, jak i „jus gentium” – Prawa Narodów.

  Źródło: itccs.org

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł. Ciekawe kiedy NASZYM dobiorą się do tyłka, zabiorą te nieuzasadnione a wręcz wyżebrane datki np Pana Rydzyka. Ze stoczniowcami do dziś się nie rozliczył. Dlatego niech nie piszą NARÓD POLSKI domaga się tego czy tamtego, ponieważ ja się niczego nie domagam jako niby ten naród. Z tego kierdla dawno się wypisałam i nie życzę sobie aby jacyś goście w czerni za mnie decydowali i dołączali mnie do tego stada owiec.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzad Reczppospolitej Polskiej powinien jeszcze zwrocic biskupom chlopow panszczyznianych... ;O)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem kiedy widzę różnych kręcących się przy proboszczu różnych "nawazelinowanych" pomocników to myślę,że już ta chwila nadeszła.Podobno za remonty ci panowie dostają strawę, ...A proboszcz im podobno obiecał glejt , do św .Pietra.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rząd nie powinien realizować płaskostopia bezmózgowców. Ciekawa jestem, kto normalny na brednie i nierobów będzie głosował czy realizował. Cóż za wstyd w takim państwie polsko-watykańskim mieszkać. Kiedy przestaną nam ciemnotę szczepić i fantastyczne bajki opowiadać.Niby dorośli ludzie a rozumy to gdzie mają?

  OdpowiedzUsuń